loading...
Rok liturgiczny: A/I
IX Tydzień zwykły
7 czerwca 2023

Aktualności

06 sierpnia 2020r. Odsłon: 13791

 • Uroczystość Bierzmowania

  Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w środę (07.06.) o godz. 18:00

  Sakramentu Bierzmowania udzieli bp prof. dr hab. Henryk Wejman. Bardzo na tę Uroczystość zapraszamy.

  Sakrament Pokuty i Pojednania dla kandydatów, ich rodzin, świadków we wtorek od g. 17.oo

  Drodzy Parafianie otoczmy naszą młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, aby z radością i czystym sercem zmierzała do poznania Chrystusa i zawsze była mocna w wierze.

  Przedwczoraj 22:33 12
 • Boże Ciało 2023r.

  Msze św. w tym dniu: 9.00, 11.00 (procesja), 18:00
  Procesja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00. (Warto też zabrać ze sobą śpiewnik)
  Przebieg procesji: - ul Dąbrowskiego do Szkoły, następnie przed szkołą w lewo ul. Dworska i do kościoła.
  Lokalizacja Ołtarzy:
  I – przed blokiem Dąbrowskiego 11 ab (Ministranci, lektorz i ich rodziny)
  II – przy adresie Dworska 4 - naprzeciw Hali Sportowej (Żywy Różaniec)
  III – przy jeziorze przed Pałacem (Agnus Dei i młodzież)
  IV – przed kościołem (Rada Parafialna)

  W środę wieczorem po g. 19.oo - p. Krysia Solińska służy radą i pomocą dla poszczególnych grup ołtarzowych.
  Prosimy o podjęcie Chorągwi, Feretronów – Prosimy też o dekoracje okien, domów na trasie Procesji. Zakończymy przy  kościele – przy czwartym Ołtarzu – gdzie będzie kazanie okolicznościowe. Ostatnia Msza Św. w uroczystość Bożego Ciała będzie o g. 18.oo – poprzedzona Nabożeństwem o g. 17.30 do Najśw Serca Pana Jezusa

  Na filiach Msze sw  z Procesją w następującym porządku:
  Bród  -  g. 9.oo  Msza sw i Procesja 
  Oświno – g. 9.oo Msza sw i Procesja
  Wieleń – g. 14.oo Msza sw i Procesja
  Lisowo – g. 14.oo Msza sw i Procesja
  Parafian z Bobrownik i Lublina zapraszamy w Boże Ciało do Chociwla.

  Przedwczoraj 22:05 12
 • Góra Tabor

  "Nazwałem Was Przyjaciółmi" - tak brzmi tegoroczne hasło Góry Tabor dla młodzieży w Mórkowie w dniach 26-30 czerwca. W naszej parafii ruszyły już zapisy na to wydarzenie – zgłoszenia przyjmuje ks. Paweł. Koszt wyjazdu to 160zł.

  Serdecznie zachęcamy, aby tegoroczne wakacje rozpocząć z Panem Bogiem. Wakacje, odpoczynek także są darem Pana. Niech więc będą przeżywane i wykorzystane jak dar, za który należy się wdzięczność.

  ponad tydzień temu, 2023-05-29 28
 • Góra Tabor Junior

  Drodzy młodzi parafianie, serdecznie Was zapraszamy na zjazd w Stargardzie w parafii św. Józefa – tzw. Góra Tabor Junior. W dniu 17 czerwca (tj. sobota) – bez kosztów za uczestnictwo.

  Zapisy u ks. Pawła

  ponad tydzień temu, 2023-05-29 21
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja - niedziela. (Zielone Świątki)

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-22 37
 • Msza Św. żałobna w int. ks. seniora Tadeusza Baniowskiego SChr

  Wraz z całą wspólnotą parafialną , modlimy się o życie wieczne dla zmarłego ks. seniora Tadeusza Baniowskiego SChr, oraz dziękujemy za jego oddane Bogu, ludziom i naszej parafii.

   

  Zapraszamy Parafian i Przyjaciół Zbawiciela na Mszę Świętą żałobną w intencji ks. seniora , która zostanie odprawiona w naszym kościele 19 maja (piątek) o godz 18:00, z udziałem księży z dekanatu i z innych parafii. 

  Złączmy się wszyscy razem jako wspólnota parafialna w modlitwie o pokój Jego duszy.

  Zachęcamy, aby osobiście uczestniczyć w tej uroczystej Mszy, natomiast jeżeli ktoś nie będzie miał takiej możliwości, to na naszym parafialnym Facebooku będzie udostępniona transmisja na żywo z tej Mszy.

  To jest właśnie okazja, aby wyrazić wdzięczność za dobroć, którą nam okazywał, za Jego umiłowanie do Boga i Ojczyzny, świadectwo życia, gorliwość, wierność i radosne wędrowanie drogą kapłańską. 

  Jak sam kilkakrotnie wspominał, został wyświęcony z pomocą Matki Najświętszej, która go wspierała i umacniała. To Jej zawierzył całe swoje kapłańskie życie i posługiwanie. 

   

  Módlmy się za niego pamiętając o każdym jego geście dobroci i świadectwie.

   

  Requiescat in pace…

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-18 66
 • Rocznica święceń ks. Pawła Hałgasa SChr

  ”Ksiądz nie jest księdzem dla siebie. On sobie nie udziela rozgrzeszenia. On sobie nie rozdaje sakramentów. On nie jest dla siebie, ale jest dla was!” - św. Jan Vianney

  Dzisiaj (17.05.) ks. Paweł Hałgas SChr przeżywa swoją 1. rocznicę Święceń Kapłańskich . Pod koniec czerwca Opatrzność Boża zrządziła, że właśnie nasza wspólnota parafialna pw. MB. Bolesnej, stała się jego pierwszym domem kapłańskiego życia. Ks. Paweł napisał na swoim obrazku prymicyjnym słowa z Księgi Psalmów 119,81 "Dusza moja usycha z tęsknoty za Twoim zbawieniem, w Twym słowie złożyłem moją nadzieję. Tego Ci życzymy, abyś ZAWSZE pokładał nadzieję w Panu, abyś całym życiem służył Chrystusowi i słyszał nieustannie w swoim sercu słowa naszego Mistrza: - Jesteś mi potrzebny!

  "Potrzebne mi są twoje ręce, bym mógł dalej błogosławić,

  Potrzebne mi są twoje wargi, bym mógł dalej mówić,

  Potrzebne mi jest twoje ciało, bym mógł dalej cierpieć,

  Potrzebne mi jest twoje serce, bym mógł dalej kochać,

  Potrzebny mi jesteś ty, bym mógł dalej zbawiać.

  Zostań ze mną, synu! " (ks. Michel Quoist)

  Dziękujemy za rok Twojej kapłańskiej posługi....

  Tym samym, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę dziękczynną - dzisiaj (17.05.) o godz. 18:00 w int. ks. Pawła w pierwsza rocznicę święceń kapłańskich. Otoczmy naszego księdza dzisiaj szczególną modlitwą.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-17 50
 • Uroczystości pogrzebowe i Msza Św. żałobna śp. ks. Seniora Tadeusza Baniowskiego SChr

  Pogrzeb odbędzie się w piątek (19.05.) o godz. 10:30 w Domosławicach (okolice Tarnowa). Na pogrzeb wyjeżdża delegacja z Parafii - jest jeszcze klika wolnych miejsc - przyjmujemy zgłoszenia. Natomiast, poszukujemy osób, które dysponują samochodami i dałyby radę pojechać (i zabrać jeszcze kogoś do samochodu). 

  Wyjazd - 18.05 tj. czwartek w godzinach przedpołudniowych, nocleg w  Domu Rekolekcyjnym - Czchów (14 km od Domosławic), powrót do Chociwla po pogrzebie.

   

  Prosimy o kontakt wszystkie osoby chętne do godz. 13:00, do jutra (środa).  Ks. Proboszcz tel. 798 797 146

   

  Uroczysta Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Seniora, zostanie również odprawiona w naszym parafialnym kościele w Chociwlu w dzień pogrzebu (19.05.) o godz. 18:00

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-16 81
 • Zmarł Ks. Senior Tadeusz Baniowski

  Szczęść Boże, drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii. Z przykrością, ale z nadzieją Zmartwychwstania informujemy, że wczoraj (15 maja 2023 roku).
  W godzinach wieczornych odszedł do domu Pana nasz Ks. Senior Tadeusz Baniowski.

  Niech słowa samego Jezusa Chrystusa budzą w nas postawę ufności i wiary w życie wieczne w Bogu:

  Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. J 11,2

  Polecajmy w modlitwach naszego zmarłego ks. Seniora. 
  Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie 

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-16 76 3
 • Baner z fotografiami z Pierwszych Komunii św. w Chociwlu z wielu minionych lat

  Wzdłuż kościoła – od strony zakrystii – umieszczony został baner z fotografiami z Pierwszych Komunii św. w Chociwlu z wielu minionych lat.

  Autorstwo tego banneru, trud gromadzenia zdjeć, ich opracowanie to duży wysiłek P. dr. Walentyny Chlebcewicz - Szuby. Wypowiadamy serdeczne podziękowanie za te piękną inicjatywę i jej realizację. Zachęcamy aby każdy starł się odszukać siebie z tego wydarzenia i by to przyczyniało się do odnowienia tamtej ufnej wiary i miłości do Pana Jezusa.

  Nie są jeszcze reprezentowane wszystkie grupy komunijne, wiec gdyby zostały dostarczone do zakrystii lub biura parafialnego, to kolejny odcinek banneru mógłby te fotosy zawierać.

  ponad 2 tygodnie temu, 2023-05-10 62 6
 • Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika

  Dzisiaj, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

  Polski duchowny katolicki, biskup krakowski, męczennik, święty Kościoła katolickiego, jeden z głównych patronów Polski (ur. ok. 1030 w Szczepanowie, zm. 11 kwietnia 1079 w Krakowie).

  Po studiach w Paryżu otrzymał święcenia kapłańskie, a w roku 1072 został biskupem krakowskim po biskupie Lambercie. Jako gorliwy pasterz zabiegał o dobro wiernych, wspomagał ubogich i co roku odwiedzał kapłanów swojej diecezji. W roku 1079 zginął śmiercią męczeńską, zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia.

  Jego ofiara przyczyniła się do zainicjowanie tradycji niezależności Kościoła od władz państwowych i budowy jego samodzielnego autorytetu w życiu publicznym, która w Polsce była kontynuowana przez kolejne wieki, w odróżnieniu od wielu innych krajów.

  Jan Paweł II nazwał go „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

  miesiąc temu 36
 • Kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora

  Szczęść Boże, przypominamy o kolejnym spotkaniu w Klubie Seniora o godz. 16:30, dzisiaj (08 maja).

  - projekcja pięknego filmu „Orędzie z Fatimy” – przygotowująca do przeżycia Dnia Fatimskiego, który wypada 13 maja w najbliższą sobotę.

  miesiąc temu 31
 • Wyjazd na Święcenia - Poznań 16.05.2023r.

  Serdecznie zapraszamy, mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd 16 maja do Poznania na Święcenia Diakonatu i Prezbiteratu.
  Koszt wyjazdu to 85zł.

  miesiąc temu 33
 • Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

  Dziś obchodzimy w naszej Ojczyźnie rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla nas, Katolików jest to podwójne święto z racji przeżywanej tego dnia Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która patronuje naszej Ojczyźnie.

  Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości, w sposób szczególny dziękujemy naszemu Wikariuszowi Generalnemu ks. mgr Bogusławowi Burgatowi, za Jego obecność i głoszone słowo. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza za wzorową asystę, oraz oprawie muzycznej: organistce P. Anecie Kaczmarek i zespołowi Agnus Dei, za za uświetnienie śpiewem i grą dzisiejszego święta. Serdecznie dziękujemy Wam, drodzy parafialnie oraz przybyłym gościom za świadectwo wiary.

   

  03 maja 35 21
 • Nabożeństwa Majowe

  Rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj -  Nabożeństwa Majowe – będą codziennie o g. 17.3o,– rozpoczniemy już jutro 01.05  w poniedz.  

   

  Za tydzień w niedzielę przy Figurze Matki Bożej  nad jeziorem 

  29 kwietnia 39
 • Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

  Uroczysta Msza Święta w Uroczystość Królowej Polski 03 maja (środa) odbędzie się w naszym kościele parafialnym w Chociwlu o godz. 10:00. Jest to również Narodowe Święto 3 Maja, obchodzone w rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.

  Tego dnia również wypada odpust parafialny w Wieleniu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Msza Święta Odpustowa o godz. 11:30.

  Serdecznie Zapraszamy!

  24 kwietnia 39
 • Spotkanie SFM w Brojcach

  Serdecznie Zapraszamy na Spotkanie SFM w Brojcach 13tego maja. Zapisy u Ks. Pawła

  24 kwietnia 35 2
 • Życzenia Wielkanocne

  Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie. -  św. Jan Paweł II

  Wszystkim mieszkańcom naszej parafii oraz gościom, życzymy, aby w tę Wielkanoc, gdy światło zwycięstwa nad ciemnością rozjaśnia nasze serca, a Jezus Zmartwychwstały napełnia nas nadzieją na lepsze jutro. Niech bliskość Jezusa Zmartwychwstałego i prawda o Jego zmartwychwstaniu opromienia każdą chwilę. 

  Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania!

  Wasi duszpasterze

  09 kwietnia 47
 • Triduum Paschalne

  Triduum Paschalne

  Serdecznie zachęcamy, aby pobrać na naszej stronie parafialnej szczegółowy plan Triduum Paschalnego. https://chociwel.eparafia.pl/ogloszenia(3)

  06 kwietnia 103 4
 • Adoracja przy Grobie Pańskim (prowadzona przez młodzież z zespołu Agnus Dei)

  Przebite serce, serce które uczy kochać, przebaczać i dziękować. Zatrzymaj się! Przyjdź i spójrz na Niego umęczonego, przyjdź i spójrz na Jego poszarpane serce.

  7 kwietnia, godz. 22:00 - to jest ten moment, aby podziękować Jezusowi. Nie bój się, adoruj Go, przecież umiłował Cię do końca...

  Adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez młodzież z zespołu Agnus Dei.

  Człowieku pragnij Serca Bożego, gdyż ono jest jedynym Źródłem wiecznej miłości...

  06 kwietnia 66
 • Spowiedź Przedświąteczna

  SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA

  03.04. (PONIEDZIAŁEK) od 17:00 - z udziałem księży z Dekanatu

  Dla tych co z pewnych powodów nie mogą skorzystać z Sakramentu Spowiedzi tym dniu:

  -Wielka Środa: 17-18:30

  -Wielki Czwartek: 16:00-17:30

  -Wielki Piątek: 9:00-11:00

  03 kwietnia 86
 • Droga krzyżowa ulicami miasta Chociwla 31 marca 2023 r.

  Po Mszy Św. o godz. 18:00 rozpoczęliśmy parafialną Drogę Krzyżową przez Chociwel. Pierwsza stacja rozpoczęła się w naszym kościele, a zakończyła przy Krzyżu cmentarza Chociwla. W rozważaniach i niesieniu krzyża wzięli udział przedstawicieli grup parafialnych m. in. Rada parafialna, zespół młodzieżowy Agnus Dei, Liturgiczna Służba Ołtarz, matki Różańcowe, kościół domowy oraz kandydaci do Bierzmowania.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w Drogę Krzyżową, tym, którzy nieśli krzyż, którzy przygotowali tę drogę krzyżową, tym, którzy obsługiwali nagłośnienie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, oprawie muzycznej (Ks. Pawłowi) za śpiew i wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej drodze krzyżowej. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, wiernych jednak nie zabrakło.

  fot. Natalia Mencfeld

  31 marca 80 29
 • Msza dziękczynna za Ks. Pawła z okazji rocznicy urodzin

  Drodzy Parafialnie, kto ma dziś urodziny? Nasz Ksiądz Paweł ma dziś urodziny.

  Nasza wspólnota parafialna podczas Mszy św. o godz. 18:00. dziękowała za dar Jego życia.

  Raz jeszcze, życzymy Księdzu wszystkiego co najlepsze, niech Pan Bóg ma Księdza w swojej opiece a nasza kochana Matka Boża Bolesna obdarowuje potrzebnymi łaskami, aby nigdy nie zabrakło uśmiechu, którym nas Ksiądz każdego dnia obdarowuje.

  Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Solenizancie.

  28 marca 82 16
 • 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II

  W niedzielę, 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  Zapraszamy w tym dniu na wspólną MODLITWĘ na g. 16.oo – przy Figurze Matki Bożej nad Jeziorem. Stamtąd przejdziemy do kościoła, aby uczcić święte Relikwie Jana Pawła i przyjąć błogosławieństwo tymi Relikwiami, a także podziękować za dar Jego życia i świętości.

  27 marca 54
 • Kiermasz Wielkanocny - 02.04.2023r.

  W Niedzielę Palmową odbędzie się Parafialny Kiermasz Wielkanocny po każdej Mszy Świętej

  Zespół Agnus Dei i Liturgiczna Służba Ołtarza oferują:
  - wszelkiego typu ozdoby świąteczne, świece, dekoracje,
  - słodkości (ciasta, babeczki do koszyczka wielkanocnego itp.)
  - palmy

  27 marca 52
 • Parafialna Droga Krzyżowa ulicami

  Droga Krzyżowa ulicami parafii.


  31 marca (piątek) przejdziemy ulicami naszej parafii rozważając Drogę Krzyżową. 
  Zaczniemy z parafialnego kościoła, po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Wspólnie wyruszymy za krzyżem ulicami Chociwla.
  Zapraszamy wszystkich - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie. Prosimy, aby przynieść ze sobą lampiony i świece. 
   

  26 marca 58
 • Parafialny Klub Seniora - "PKS"

  Parafialny Klub Seniora – PKS, przyjmujemy jako stały termin spotkań – każdy poniedziałek o g. 16.3o. Jutro w ramach tego spotkania – jako pewne przygotowanie do przeżycia Triduum Paschalnego będzie projekcja pięknego filmu pt. „Siedem kilometrów od Jerozolimy”.

  Zapraszamy Serdecznie, jutro na g. 16.3o – salka parafialna.

  25 marca 47
 • Akcja pakowania darów dla Ukrainy

  Parafie Dekanatu Ińsko wraz z Parafią w Marianowie i w Grzędzicach przygotowali transport humanitarny dla Parafii Mościska w Zachodniej Ukrainie, gdzie mieszka wielu Polaków. Dzisiaj w naszej parafii miała miejsce akcja pakowania i segregowania tych darów, które w poniedziałek wyruszą już w drogę do Mościska. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z zespołu Agnus Dei i Liturgicznej służbie ołtarza za pomoc: Wiktorii Pater oraz Grzegorzowi Majsakowskiemu, jak i również Natalii Mencfeld, która była odpowiedzialna za poprowadzenie akcji. 

  „Byłem głodny, a nakarmiliście mnie, byłem przybyszem, a przyjęliście mnie.” - Mt 25, 35

  25 marca 46 6
 • Droga Krzyżowa - 24.03.2023r. (Bród-Wieleń-Oświno-Bród)

  Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową przez miejscowości Bród, Wieleń, Oświno, Bród. Wyruszyliśmy o godz. 18.30 a zakończyliśmy o 23.00

  Serdecznie Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za udział oraz tym, którzy stali na straży naszego bezpieczeństwa a także oprawie muzycznej podczas Mszy św.

  25 marca 51 41
 • DROGA KRZYŻOWA

  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  > W najbliższy piątek 24 marca Droga Krzyżowa z Brodu przez Oświno do Wielenia i powrót do Brodu – dystans ok 10 km. Rozpoczęcie – w Brodzie o g. 18.oo Msza sw. 
  > Parafialna Droga Krzyżowa  - 31 marca tj piątek -  rozpocznie się  Mszą św o g. 18.oo – trasa drogi – do cmentarza.
  >  Ekstremalna Droga Krzyżowa – 31 marca piątek – początek – Msza św o g. 18.oo -  trasa 45 km. Aplikacja do pobrania na „EDK”
   

  21 marca 65


 • Rzymskokatolicka parafia p.w.

  MB Bolesnej

  ul. kard. A. Hlonda 9, 73-120 CHOCIWEL
  tel: 091 5622 069
  dekanat: Insko
  Towarzystwo Chrystusowe

  KANCELARIA PARAFIALNA

  Poniedziałek: 17:00 do 17:45
  Środa: 18:45 do 19:30
  Wtorek, Czwartek, Piątek: nieczynne
  Sobota: 10:00 do 11:00

  Konto bankowe:

  Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
  81 9375 1041 5500 0114 2000 0010

  Konto funduszu remontowego:

  Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
  05 9375 1041 5500 0114 2000 0020
  Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie