loading...
Rok liturgiczny: A/I
Święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
21 września 2023

Aktualności

06 sierpnia 2020r. Odsłon: 18823

 • Uroczystości pogrzebowe i Msza Św. żałobna śp. ks. Seniora Tadeusza Baniowskiego SChr

  Pogrzeb odbędzie się w piątek (19.05.) o godz. 10:30 w Domosławicach (okolice Tarnowa). Na pogrzeb wyjeżdża delegacja z Parafii - jest jeszcze klika wolnych miejsc - przyjmujemy zgłoszenia. Natomiast, poszukujemy osób, które dysponują samochodami i dałyby radę pojechać (i zabrać jeszcze kogoś do samochodu). 

  Wyjazd - 18.05 tj. czwartek w godzinach przedpołudniowych, nocleg w  Domu Rekolekcyjnym - Czchów (14 km od Domosławic), powrót do Chociwla po pogrzebie.

   

  Prosimy o kontakt wszystkie osoby chętne do godz. 13:00, do jutra (środa).  Ks. Proboszcz tel. 798 797 146

   

  Uroczysta Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Seniora, zostanie również odprawiona w naszym parafialnym kościele w Chociwlu w dzień pogrzebu (19.05.) o godz. 18:00

  16 maja 146
 • Zmarł Ks. Senior Tadeusz Baniowski

  Szczęść Boże, drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii. Z przykrością, ale z nadzieją Zmartwychwstania informujemy, że wczoraj (15 maja 2023 roku).
  W godzinach wieczornych odszedł do domu Pana nasz Ks. Senior Tadeusz Baniowski.

  Niech słowa samego Jezusa Chrystusa budzą w nas postawę ufności i wiary w życie wieczne w Bogu:

  Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. J 11,2

  Polecajmy w modlitwach naszego zmarłego ks. Seniora. 
  Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie 

  16 maja 157 3
 • Baner z fotografiami z Pierwszych Komunii św. w Chociwlu z wielu minionych lat

  Wzdłuż kościoła – od strony zakrystii – umieszczony został baner z fotografiami z Pierwszych Komunii św. w Chociwlu z wielu minionych lat.

  Autorstwo tego banneru, trud gromadzenia zdjeć, ich opracowanie to duży wysiłek P. dr. Walentyny Chlebcewicz - Szuby. Wypowiadamy serdeczne podziękowanie za te piękną inicjatywę i jej realizację. Zachęcamy aby każdy starł się odszukać siebie z tego wydarzenia i by to przyczyniało się do odnowienia tamtej ufnej wiary i miłości do Pana Jezusa.

  Nie są jeszcze reprezentowane wszystkie grupy komunijne, wiec gdyby zostały dostarczone do zakrystii lub biura parafialnego, to kolejny odcinek banneru mógłby te fotosy zawierać.

  10 maja 122 6
 • Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika

  Dzisiaj, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

  Polski duchowny katolicki, biskup krakowski, męczennik, święty Kościoła katolickiego, jeden z głównych patronów Polski (ur. ok. 1030 w Szczepanowie, zm. 11 kwietnia 1079 w Krakowie).

  Po studiach w Paryżu otrzymał święcenia kapłańskie, a w roku 1072 został biskupem krakowskim po biskupie Lambercie. Jako gorliwy pasterz zabiegał o dobro wiernych, wspomagał ubogich i co roku odwiedzał kapłanów swojej diecezji. W roku 1079 zginął śmiercią męczeńską, zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia.

  Jego ofiara przyczyniła się do zainicjowanie tradycji niezależności Kościoła od władz państwowych i budowy jego samodzielnego autorytetu w życiu publicznym, która w Polsce była kontynuowana przez kolejne wieki, w odróżnieniu od wielu innych krajów.

  Jan Paweł II nazwał go „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

  08 maja 86
 • Kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora

  Szczęść Boże, przypominamy o kolejnym spotkaniu w Klubie Seniora o godz. 16:30, dzisiaj (08 maja).

  - projekcja pięknego filmu „Orędzie z Fatimy” – przygotowująca do przeżycia Dnia Fatimskiego, który wypada 13 maja w najbliższą sobotę.

  08 maja 81
 • Wyjazd na Święcenia - Poznań 16.05.2023r.

  Serdecznie zapraszamy, mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd 16 maja do Poznania na Święcenia Diakonatu i Prezbiteratu.
  Koszt wyjazdu to 85zł.

  08 maja 82
 • Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

  Dziś obchodzimy w naszej Ojczyźnie rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla nas, Katolików jest to podwójne święto z racji przeżywanej tego dnia Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która patronuje naszej Ojczyźnie.

  Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości, w sposób szczególny dziękujemy naszemu Wikariuszowi Generalnemu ks. mgr Bogusławowi Burgatowi, za Jego obecność i głoszone słowo. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza za wzorową asystę, oraz oprawie muzycznej: organistce P. Anecie Kaczmarek i zespołowi Agnus Dei, za za uświetnienie śpiewem i grą dzisiejszego święta. Serdecznie dziękujemy Wam, drodzy parafialnie oraz przybyłym gościom za świadectwo wiary.

   

  03 maja 89 21
 • Nabożeństwa Majowe

  Rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj -  Nabożeństwa Majowe – będą codziennie o g. 17.3o,– rozpoczniemy już jutro 01.05  w poniedz.  

   

  Za tydzień w niedzielę przy Figurze Matki Bożej  nad jeziorem 

  29 kwietnia 104
 • Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

  Uroczysta Msza Święta w Uroczystość Królowej Polski 03 maja (środa) odbędzie się w naszym kościele parafialnym w Chociwlu o godz. 10:00. Jest to również Narodowe Święto 3 Maja, obchodzone w rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji.

  Tego dnia również wypada odpust parafialny w Wieleniu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Msza Święta Odpustowa o godz. 11:30.

  Serdecznie Zapraszamy!

  24 kwietnia 93
 • Spotkanie SFM w Brojcach

  Serdecznie Zapraszamy na Spotkanie SFM w Brojcach 13tego maja. Zapisy u Ks. Pawła

  24 kwietnia 87 2
 • Życzenia Wielkanocne

  Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie. -  św. Jan Paweł II

  Wszystkim mieszkańcom naszej parafii oraz gościom, życzymy, aby w tę Wielkanoc, gdy światło zwycięstwa nad ciemnością rozjaśnia nasze serca, a Jezus Zmartwychwstały napełnia nas nadzieją na lepsze jutro. Niech bliskość Jezusa Zmartwychwstałego i prawda o Jego zmartwychwstaniu opromienia każdą chwilę. 

  Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania!

  Wasi duszpasterze

  09 kwietnia 105
 • Triduum Paschalne

  Triduum Paschalne

  Serdecznie zachęcamy, aby pobrać na naszej stronie parafialnej szczegółowy plan Triduum Paschalnego. https://chociwel.eparafia.pl/ogloszenia(3)

  06 kwietnia 155 4
 • Adoracja przy Grobie Pańskim (prowadzona przez młodzież z zespołu Agnus Dei)

  Przebite serce, serce które uczy kochać, przebaczać i dziękować. Zatrzymaj się! Przyjdź i spójrz na Niego umęczonego, przyjdź i spójrz na Jego poszarpane serce.

  7 kwietnia, godz. 22:00 - to jest ten moment, aby podziękować Jezusowi. Nie bój się, adoruj Go, przecież umiłował Cię do końca...

  Adoracja przy Grobie Pańskim prowadzona przez młodzież z zespołu Agnus Dei.

  Człowieku pragnij Serca Bożego, gdyż ono jest jedynym Źródłem wiecznej miłości...

  06 kwietnia 107
 • Spowiedź Przedświąteczna

  SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA

  03.04. (PONIEDZIAŁEK) od 17:00 - z udziałem księży z Dekanatu

  Dla tych co z pewnych powodów nie mogą skorzystać z Sakramentu Spowiedzi tym dniu:

  -Wielka Środa: 17-18:30

  -Wielki Czwartek: 16:00-17:30

  -Wielki Piątek: 9:00-11:00

  03 kwietnia 131
 • Droga krzyżowa ulicami miasta Chociwla 31 marca 2023 r.

  Po Mszy Św. o godz. 18:00 rozpoczęliśmy parafialną Drogę Krzyżową przez Chociwel. Pierwsza stacja rozpoczęła się w naszym kościele, a zakończyła przy Krzyżu cmentarza Chociwla. W rozważaniach i niesieniu krzyża wzięli udział przedstawicieli grup parafialnych m. in. Rada parafialna, zespół młodzieżowy Agnus Dei, Liturgiczna Służba Ołtarz, matki Różańcowe, kościół domowy oraz kandydaci do Bierzmowania.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w Drogę Krzyżową, tym, którzy nieśli krzyż, którzy przygotowali tę drogę krzyżową, tym, którzy obsługiwali nagłośnienie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, oprawie muzycznej (Ks. Pawłowi) za śpiew i wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej drodze krzyżowej. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, wiernych jednak nie zabrakło.

  fot. Natalia Mencfeld

  31 marca 122 29
 • Msza dziękczynna za Ks. Pawła z okazji rocznicy urodzin

  Drodzy Parafialnie, kto ma dziś urodziny? Nasz Ksiądz Paweł ma dziś urodziny.

  Nasza wspólnota parafialna podczas Mszy św. o godz. 18:00. dziękowała za dar Jego życia.

  Raz jeszcze, życzymy Księdzu wszystkiego co najlepsze, niech Pan Bóg ma Księdza w swojej opiece a nasza kochana Matka Boża Bolesna obdarowuje potrzebnymi łaskami, aby nigdy nie zabrakło uśmiechu, którym nas Ksiądz każdego dnia obdarowuje.

  Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Solenizancie.

  28 marca 129 16
 • 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II

  W niedzielę, 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  Zapraszamy w tym dniu na wspólną MODLITWĘ na g. 16.oo – przy Figurze Matki Bożej nad Jeziorem. Stamtąd przejdziemy do kościoła, aby uczcić święte Relikwie Jana Pawła i przyjąć błogosławieństwo tymi Relikwiami, a także podziękować za dar Jego życia i świętości.

  27 marca 103
 • Kiermasz Wielkanocny - 02.04.2023r.

  W Niedzielę Palmową odbędzie się Parafialny Kiermasz Wielkanocny po każdej Mszy Świętej

  Zespół Agnus Dei i Liturgiczna Służba Ołtarza oferują:
  - wszelkiego typu ozdoby świąteczne, świece, dekoracje,
  - słodkości (ciasta, babeczki do koszyczka wielkanocnego itp.)
  - palmy

  27 marca 87
 • Parafialna Droga Krzyżowa ulicami

  Droga Krzyżowa ulicami parafii.


  31 marca (piątek) przejdziemy ulicami naszej parafii rozważając Drogę Krzyżową. 
  Zaczniemy z parafialnego kościoła, po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Wspólnie wyruszymy za krzyżem ulicami Chociwla.
  Zapraszamy wszystkich - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie. Prosimy, aby przynieść ze sobą lampiony i świece. 
   

  26 marca 97
 • Parafialny Klub Seniora - "PKS"

  Parafialny Klub Seniora – PKS, przyjmujemy jako stały termin spotkań – każdy poniedziałek o g. 16.3o. Jutro w ramach tego spotkania – jako pewne przygotowanie do przeżycia Triduum Paschalnego będzie projekcja pięknego filmu pt. „Siedem kilometrów od Jerozolimy”.

  Zapraszamy Serdecznie, jutro na g. 16.3o – salka parafialna.

  25 marca 91
 • Akcja pakowania darów dla Ukrainy

  Parafie Dekanatu Ińsko wraz z Parafią w Marianowie i w Grzędzicach przygotowali transport humanitarny dla Parafii Mościska w Zachodniej Ukrainie, gdzie mieszka wielu Polaków. Dzisiaj w naszej parafii miała miejsce akcja pakowania i segregowania tych darów, które w poniedziałek wyruszą już w drogę do Mościska. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z zespołu Agnus Dei i Liturgicznej służbie ołtarza za pomoc: Wiktorii Pater oraz Grzegorzowi Majsakowskiemu, jak i również Natalii Mencfeld, która była odpowiedzialna za poprowadzenie akcji. 

  „Byłem głodny, a nakarmiliście mnie, byłem przybyszem, a przyjęliście mnie.” - Mt 25, 35

  25 marca 81 6
 • Droga Krzyżowa - 24.03.2023r. (Bród-Wieleń-Oświno-Bród)

  Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową przez miejscowości Bród, Wieleń, Oświno, Bród. Wyruszyliśmy o godz. 18.30 a zakończyliśmy o 23.00

  Serdecznie Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za udział oraz tym, którzy stali na straży naszego bezpieczeństwa a także oprawie muzycznej podczas Mszy św.

  25 marca 96 41
 • DROGA KRZYŻOWA

  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  > W najbliższy piątek 24 marca Droga Krzyżowa z Brodu przez Oświno do Wielenia i powrót do Brodu – dystans ok 10 km. Rozpoczęcie – w Brodzie o g. 18.oo Msza sw. 
  > Parafialna Droga Krzyżowa  - 31 marca tj piątek -  rozpocznie się  Mszą św o g. 18.oo – trasa drogi – do cmentarza.
  >  Ekstremalna Droga Krzyżowa – 31 marca piątek – początek – Msza św o g. 18.oo -  trasa 45 km. Aplikacja do pobrania na „EDK”
   

  21 marca 110
 • Nowa grupa duszpasterska w naszej parafii - Parafialny Klub Seniora (PKS)

  Klub Seniora przy parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu.

  Pierwsze, organizacyjne spotkanie odbędzie się 23 marca czwartek g. 16.oo. w salce parafialnej. Ustalimy wówczas plan działania oraz cele i zasady funkcjonowania Klubu. 
  Drogi Seniorze, Rencisto i Emerycie! To zaproszenie kierujemy właśnie do Ciebie. Nawet jeśli zajmujesz się wnukami znajdź czas dla siebie. Czekamy!

   

  Zadania realizowane przez Klub Seniora mają na celu:

  Pierwsza Prelekcja: Objawy przed chorobowe – wczesne wykrywanie chorób, zagrożenia związane z zażywaniem wielu leków, czyli z łączeniem wielu leków -  fachowa porada i ostrzeżenia.  Zasady funkcjonowania Parafial Klubu Seniora, terminy spotkań i pozostałe sprawy

  Miejsce spotkań: salka parafialna

  20 marca 86
 • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne 2023r.

  PARAFIALNE  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: 19 - 22 marca (niedz- środa) 

  Rekolekcje poprowadzi ks Wojciech Woźniak – Sercanin – kaznodzieja, egzorcysta, wiele lat posługiwał we Francji, także w Afryce czy też w Stanach Zjednoczonych. Witamy go najserdeczniej i już dziękujemy za podjęcie  się tej misji rekolekcyjnej.

  Powierzamy całą wspólnotę parafialną piech duchowej ks. Wojciecha

  20 marca 96
 • Droga Krzyżowa: Bród, Wieleń, Oświno, Bród.

  Króluj nam Chryste!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian 24.03.2023 na Drogę Krzyżową przez miejscowości Bród, Wieleń, Oświno, Bród.

  Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Mszą św. w kościele w Brodach o godz. 18.00

  20 marca 104
 • Urodziny parafialnego zespołu Agnus Dei

  Szczęść Boże, kochani dzisiaj urodzinowo u Agnus Dei!

  Przez dwa lata udało się naszemu zespołowi wiele zrobić, aby ubogacać liturgię naszej parafii. Życzymy naszemu parafialnemu zespołowi wielu łask Bożych, wstawiennictwa św. Cecylii, Bożego błogosławieństwa i ogromnego zapału w śpiewie na chwałę Boga Najwyższego!

  Dziękujemy za zaangażowanie młodzieży, prowadzącej i za opiekę duchową księdza Pawła.

  20 marca 73 3
 • Dzień Kobiet - 8 Marca

  Kochana Kobieto, Matko, Żono, Córko, Dziewczyno, Siostro...

  Choć to świecka uroczystość, pamiętamy w modlitwach o Was, a w szczególności o naszych najdroższych Parafiankach.

  08 marca 106
 • Jałmużna Wielkopostna 2023

  Pomóż dziś Ukrainie...Jałmużna wielkopostna 2023

  Drodzy Parafianie! Parafie Dekanatu Ińsko wraz z Parafią w Marianowie i w Grzędzicach przygotowują transport humanitarny dla Parafii Mościska w Zachodniej Ukrainie, gdzie mieszka wielu Polaków. Prowadzimy zbiórkę artykułów żywnościowych z długim terminem przydatności, także środków chemicznych, środków higienicznych, czy także koców, śpiworów oraz ręczników.

  Dary prosimy zostawiać w zakrystii.

  01 marca 115 2
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

  - Pierwszy Czwartek – czuwanie modlitewne o powołania o g 17.oo

  - Pierwszy Piątek miesiąca – od rana posługa Spowiedzi i Komunii św. dla Chorych i Seniorów w ich domach, od g 15.oo – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na spowiedź i modlitwę osobistą, wieczorna Msza św. w duchu wynagradzania Bożemu Sercu

  - Pierwsza Sobota – wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na g. 9.oo – na Mszę św. a po niej Czuwanie Różańcowej przy Niepokalanym Sercu NMP

  27 lutego 93


 • Rzymskokatolicka parafia p.w.

  MB Bolesnej

  ul. kard. A. Hlonda 9, 73-120 CHOCIWEL
  tel: 091 5622 069
  dekanat: Insko
  Towarzystwo Chrystusowe

  KANCELARIA PARAFIALNA

  Poniedziałek: 17:00 do 17:45
  Środa: 18:45 do 19:30
  Wtorek, Czwartek, Piątek: nieczynne
  Sobota: 10:00 do 11:00

  Konto bankowe:

  Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
  81 9375 1041 5500 0114 2000 0010

  Konto funduszu remontowego:

  Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
  05 9375 1041 5500 0114 2000 0020
  Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie