loading...
Rok liturgiczny: B/II
I Tydzień Wielkiego Postu
24 lutego 2024

Ogłoszenia

29 października 2021r. Odsłon: 17698

 

OGŁOSZENIA – II Niedz W Postu – 18. 02. 2024. 

 

1.Zbiórka na ofiary wojny w Ukrainie wyniosła 764,-zł Ofiarodawcom najserdeczniej dziękujemy, Skarbona na ofiary na tę pomoc jest wystawiona – gdyby ktoś jeszcze miał możliwość i też dobrą wolę w tej kwestii, to dziękujemy i będziemy informować o wysokości tych dalszych ofiar

Zbiórka inwestycyjna na ławki wyniosła 1256,- zł serdecznie dziękujemy. 

 

2. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził sprzedaż  świec paschalnych na wielkanocny stół.  

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy  ołtarzu  u św Jana Pawła II.  

 

3. Dzisiaj Nabożeństwo  Pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.oo.

 

4.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w PIĄTEK:

  > 16.30   dla dzieci i kandydatów do Bierzmowania

  >  17.15    Parafialna - ogólna  

Drogi Krzyżowe na Filiach: Lisowo – środa g. 17.oo, Wieleń – piątek g. 15.oo; Bród – piątek g. 16.3o; Oświno – piątek g. 18.oo

  

5.  Zapowiedziane pielgrzymki są w zasadzie już skompletowane. > Jest jeszcze trochę wolnych miejsc na Festiwal Młodych do Medjugorie. Lista jest otwarta i zachęcamy do wyjazdu.

>  Pielgrzymka na Dolny Śląsk  -  prośba aby do końca lutego wpłacić  zaliczkę w  kwocie 200,-.  

> Pielgrzymka dzieci  pierwszokomunijnych i ich rodziców do Lichenia:   31.05 – 01.06 piątek – sobota, koszt 260,-. Przyjmujemy zgłoszenia do 10 marca.

 

 6. Daty – najbliższe terminy:

 > 02 marca, sobota – Dzień Żołnierzy Wyklętych g. 18.oo – Msza św i g. 19.oo Prelekcja – p. Ilcewicz: „ Z ofiary ich życia – nasza Niepodległa”

> Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się  od 15 go do  20 go marca ( piątek do środy)

>  Rekolekcje szkolne 18-19 marca tj poniedz - wtorek     > Droga Krzyżowa ulicami Miasta -  15 marca tj piątek - g. 16.3o

> Spowiedź rekolekcyjna i   przedświąteczna – 19 marca tj wtorek od g. 17.oo – do 19.oo

>  Misterium Paschalne  „Siedem słów z Krzyża” – muzyczna wersja Męki Pańskiej - 26 MARCA, wtorek  g. 19.oo

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA, ZWOŁANIA I NARADY:

> Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii – za tydzień 25 lutego -niedziela po Mszy sw na g11.oo

> Spotkanie z Rodzicami i kandydatami do Bierzmowania za tydzień w niedz po Mszy św. na g. 18.oo. Jest ono  obowiązkowe. 

> Wyjazd dla młodzieży na SFM do Myśliborza w dniach 15-16 marca, koszt 100,- zgłoszenia przyjmuje ks Paweł, zapisy do 09 marca

> Rekolekcje dla chłopców w Poznaniu – w dniach 01-03 marca,  koszt – bilet na pociąg, zgłoszenia też do ks Pawła

 

7. Tygodnik „Niedziela” – program na Wielki Post, „Gość Niedzielny” – polecamy.

 

8. Wszystkim Parafianom – w szczególności Solenizantom i Jubilatom - najserdeczniejsze pozdrowienie  i dar modlitwy.

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE –11. 02. 2024 - 6 niedz zw. 

1.Spotkanie organizacyjne przygotowywanej pielgrzymki do Grobu św Ottona, do Włoch i Szwajcarii – teraz po Mszy św - w Salce parafialnej o g. 10.oo, Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział 

2. Dzisiaj – 2 niedz -Zbiórka na Fundusz inwestycyjny – wypowiadamy serdeczne podziękowanie.

3.  Dziś też rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość naszego Narodu. Módlmy się zatem szczególnie za pogrążonych w nałogu alkoholowym aby się z niego wyzwolili.

4. Jutro Konferencja dla Rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią św o g. 18.3o

5. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Zachęcamy do podjęcia postanowień na czas Wielkiego Postu – czas łaski i zbawienia. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych: Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach, rekolekcji  i innych służących  odnowie duchowej, pojednaniu z Panem Bogiem i z bliźnimi. 

6. Najbliższa środa  14 lutego to już Środa Popielcowa, która otwiera święty czas Wielkiego Postu -  czas  pokuty, modlitwy i umartwienia przygotowującego do Świąt Wielkanocy.  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Porządek Mszy Świętych we Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem w Chociwlu:    7.00;     9.00;   17.oo i   18.00; 

W Lisowie g 16.oo,  w Wieleniu – 16.oo, w Brodzie g 17.oo

  i w Oświnie g 18.oo

Apel Biskupów – o pomoc dla Ukrainy – odczytać

7. W piątki Wielkiego Postu    -  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym:   > 16.30   dla dzieci   >  17.15    Parafialna - ogólna na którą zapraszamy też kandydatów do Bierzmowania.  Dni i godziny  Nabożeństw Drogi Krzyżowej na Filiach zostaną podane  w niedzielę.

>  „Niedziela: a w niej – Jaką lekcję daje nam Matka Boza z Lourdes, o wielkiej migracji ludzi na ziemi a także  - o tym jak ważna jest nauka historii dla rozwoju młodego człowieka. „Gość niedzielny” a w nim o handlu ludźmi, o tym do czego służy szkoła, o rozpoczętej przez rządzących batalii do zaprowadzenia w Polsce aborcji 

12.  Solenizantom i Jubilatom tygodnie - serdeczne pozdrowienie życzenia i błogosławieństwo !

 

Ogłoszenia duszpasterskie: 5 niedziela zwykła - 03.02.2024 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy przyjęli zaproszenie na Misterium Narodzenia Pańskiego i koncertu zespołu “Skała i Ogień”. To były wydarzenia godne uwagi i każdy kto je zobaczył otrzymał też dużą porcję pięknych religijnych uczuć. 

 2. W sobotę, 10 lutego - Dzień Sybiraka. Msza Św. w naszym kościele o godz. 9:00 w intencji tych co zginęli w śniegach Syberii i Kazachstanu, jak i również za tych co przeżyli i po wojnie osiedlili się w naszej parafii oraz za Pionierów życia katolickiego i polskiego w Chociwlu i w okolicy, za rodziny zesłańców i tułaczy. 

 3. W niedzielę, 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to XXXII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych wraz z opiekunami na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się w intencji chorych oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom, które mogą mieć z tym trudności.

 4. Konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych - 12 lutego tj. poniedziałek po Mszy Św. wieczornej. 

 5. Za tydzień, 11 lutego po wszystkich Mszach Św. zbiórka na fundusz remontowy. 

 6. Oferta pielgrzymkowa:

 • Pielgrzymka do Medjugorie na Letni Festiwal Młodych: 31.07-08.08. 24 cena 2230 zł. Przyjmujemy zgłoszenia. Zaliczka wynosi 600,- zgłoszenia przyjmują ks Paweł. Ulotki o tej pielgrzymce wyłożone pod chórem. 

 • Pielgrzymka do Sanktuariów Dolnego Śląska i do Pragi Czeskiej. Jest już komplet uczestników, otwieramy listę zapasową.

 • Pielgrzymka do św. Ottona w Bawarii, następnie przejazd przez Szwajcarię i piękne miejsca we Włoszech. Koszt to 4 700 zł. Pełen program dostępny pod chórem w kościele, natomiast spotkanie organizacyjne w niedzielę (11 lutego) o godz.  10:00.


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III niedz zw. - 28.01.2024 r. 

1.Pielgrzymka do Sanktuariów Dolnego Śląska i do Pragi Czeskiej – spotkanie organizacyjne  osób tym zainteresowanych zaraz po Mszy św w salce parafialnej. Bardzo zapraszam.

2. Zapowiada się dzisiaj piękne wydarzenie – Misterium Bożonarodzeniowe – w dzisiejszy wieczór -  w naszym kościele o g. 19.oo. Na pewno warto ! ZAPRASZAMY !!! 

3.W tym tygodniu 02 lutego wypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św z poświęceniem świec o g. 7.oo;  17.oo  - z udziałem dzieci i wieczorna o g. 18.oo.

4. W ten piątek wypada też Pierwszy Piątek miesiąca – ks prob będzie u Chorych z posługą sakramentalną, ks Paweł odwiedzi Chorych w sobotę, ks Antoni już to uczynił. 

Spowiedź pierwszopiątkowa – w piątek od  g 15.oo. Bardzo pragniemy przypomnieć i zachęcić do praktykowania pierwszych piątków miesiąca – to bardzo piękny przezaw pobożności i wiary. Ten popołudniowy czas w pierwszy piątek to też okazja do  adoracji Najśw Sakr.  - w duchu  wynagrodzenia NSPJ. Msze sw o g. 17.oo i 18.oo.

5. Pierwsza Sobota miesiąca – Msza sw  dla Czcicieli Matki Bożej o    g 9.oo, następnie  czuwanie fatimskie pierwszo-sobotnie z modlitwą różańcową i wymianą Tajemnic.

6. Przypominamy też o Nowennie do Matki Bożej Nieust Pomocy     w środowe wieczory g 17.45. Zachęcamy aby wpisywać prośby i podziękowania do Matki Bożej. Formularze są wyłożone  przed Obrazem. 

7.UWAGA !!! Wieczorem za tydzień tj 03 lutego w sobotę – wielki piękny Koncert młodzieżowego chóru ze Szczecina „Rock and Fire” (Skała i Ogień) – godz. 19.oo - zapraszamy  najserdeczniej!!!

8. Ze względu na ten Koncert zachowamy jeszcze dekorację świąteczną. Natomiast prosimy bardzo o pomoc w usunięciu choinek i dekoracji za tydzień tj 05 lutego w poniedz o g. 18.3o

9. Informacje dla Rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią – wyjątkowo Konferencja 12 lutego tj poniedz g. 18.3o

10. I jeszcze oferta pielgrzymek:    > przypominamy o pielgrzymce do Medjugorie na Letni Festiwal Młodych: 31.07-08.08. 24 cena 2230 zł. Przyjmujemy zgłoszenia. Zaliczka wynosi 600,- zgłoszenia przyjmują ks Paweł. Szczególna zachęta do udziału – dla młodych. Ulotki o tej pielgrzymce wyłożone  pod chórem. 

> Parafia w Dobrzanach organizuje pielgrzymkę na Sycylię  jesienią: 10-17.10. 2024    Cena: 5 180 zł + 180 €

11. W dzisiejszym tygodniku „Niedziela” – o tym  „Jak we współczesnym świecie nie dać się złowić złemu?” W Gościu niedzielnym” -  o tym jak działania rządu bardzo osłabiają bezpieczeństwo Polski. 

12. Wszystkim niech Bóg błogosławi na nadchodzący tydzień.                                              

 


 1. OPŁATEK  PARAFIALNY ! Zapraszamy najserdeczniej na spotkanie opłatkowe dzisiaj po południu o g. 16.oo - w Impulsie zapraszamy !!!!! 

 

 1. Ostatnie już  miejsca odwiedzin kolędowych: 

 

 22. 01. poniedz g. 16.oo

>  Partyzantów i Pieczonka

 

23. 01 wtorek g. 16.oo 

> H. Dąbrowskiego 4 abcd  6 abc

> H. Dąbrowskiego 10 ab +  14 – 23

 

3. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Bardzo zachęcamy do modlitwy o przywrócenie  jedności dla wszystkich wyznawców Chrystusa Pana.

 

4.W dniu dzisiejszym  – Dzień Babci – przypominamy wszystkim wnukom aby okazały swoją wdzięczność i miłość swoim Babciom przez dar życzeń ale także modlitwy. 

 

5. Misterium Bożonarodzeniowe – za tydzień - tj 28. 01 niedz g. 19.oo – ks Paweł,  Schola Agnus Dei, młodzież i organizatorzy –zapraszają !!!!!!!!!!! 

 

6.Chcemy w tym roku zaproponować PIELGRZYMKę – szlakiem najpiękniejszych Sanktuariów i zamków Dolnego Śląska.

 Termin:   10 – 15 czerwca, trasa:   Legnica  Cud Eucharystyczny   Wrocław - Trzebnica – Świdnica- Książ – Kamieniec Ząbkowicki - Bardo Międzygórze Maria Śnieżna–  Kłodzko – Wambierzyce-  Karpacz- Śnieżka- Krzeszów- Praga Czeska - Svata Hora Sanktuarium narodowe i na koniec -Drezno Spotkanie organiza. – 28. 01. tj niedz g. 10.oo i 12.oo 

 

 I na spotkaniach omówione zostaną koszty bo jeszcze kilka punktów trzeba doprecyzować w ciągu tego tygodnia. A zwołanie organizacyjne tak szybko bo rezerwacje miejsc noclegowych oczekują szybkiej odpowiedzi. Podobnie też sprawa autokaru bo to jest  czas wielu wycieczek szkolnych i firmy przewozowe chcą szybkiej decyzji. Zapraszamy zatem  zainteresowanych i będzie wiadomo czy jest  szansa na organizację takiej pielgrzymki. 

  Pod chórem jest wyłożony dokładniejszy opis pielgrzymki. Tam jest więcej szczegółów tej oferty. Prosimy zabrać i poczytać

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – dzisiaj „Niedziela” a w niej – „Kościół, podatki, finanse i wiele nieprawdy na ten temat”, „Silni panowie przejmują media publiczne” a w „Gościu  niedzielnym” –  Czy decyzja o umieszczeniu chorego rodzica w placówce opiekuńczej jest naruszeniem czwartego przykazania  - świetne wyjaśnienie. 

8. Wszystkim parafianom i gościom niech Bóg   błogosławi na nadchodzący tydzień.                         
Rzymskokatolicka parafia p.w.

MB Bolesnej

ul. kard. A. Hlonda 9, 73-120 CHOCIWEL
tel: 091 5622 069
dekanat: Insko
Towarzystwo Chrystusowe

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek: 17:00 do 17:45
Środa: 18:45 do 19:30
Wtorek, Czwartek, Piątek: nieczynne
Sobota: 10:00 do 11:00

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
81 9375 1041 5500 0114 2000 0010

Konto funduszu remontowego:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
05 9375 1041 5500 0114 2000 0020
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie