Wielką sztuką szlachetnego serca jest wdzięczność. Na niedzielnej Eucharystii (21 czerwca) dziękowaliśmy Panu Bogu za osobę i posługę ks. Bohdana, który od dwóch lat służył gorliwie w naszej parafialnej wspólnocie. Dał się poznać jako dobry i serdeczny człowiek, otwarty na ludzi, rozkochany w Bogu. Nie żegnamy ks. Bohdana (bo ani w kosmos się nie wybiera, ani nie umiera). Ale dziękujemy za wrażliwość zakonnego i kapłańskiego serca.
Ks. Bohdan przez ostatnie dwa lata pobytu w naszej parafii, piastował urząd Wikariusza, wykładał katechezę w SP Chociwel, był duszpasterzem młodzieży, duchowym opiekunem LSO, wspomagał ks. Proboszcza w formacji dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży kandydującej do Bierzmowania. Nie dziwi, że wspólnoty i grupy duszpasterskie oraz wierni z Chociwla i filii, wyrazili dziś na Eucharystii - wdzięczność i serdeczne podziękowania.
Księże Bohdanie - Chociwel to Twój dom, to Twoja rodzina. Pierwsza Parafia po święceniach kapłańskich. Zostawiłeś pośród nas wiele ze swojego serca. Obejmujemy Cię naszą modlitwą i życzymy, byś nadal gorliwie i z wielką mocą głosił Chrystusa. I odwiedzaj nas. +ściskamy mocno...