Święto św. Marka, ewangelisty
25 kwietnia 2024

Słowo na zakończenie Domowych, Rodzinnych, Parafialnych Rekolekcji

30 maja 2020r. Odsłon: 755
W piątek zakończyliśmy nasze ,, Parafialne Rodzinne Rekolekcje Domowe". Od 16.03 byliśmy razem w łączności duchowej przez nasze parafialne media społecznościowe.
Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w modlitewne nabożeństwa i wszelkie akcje prowadzone przez ten czas na stronie internetowej i na parafialnym profilu. W tym czasie była wspólna modlitwa różańcowa, transmisja Mszy świętych i nabożeństw. Była ,,Księga cytatów Pisma świętego"; była akcja ,, Fotografia na trudny czas", oraz akcja ,,Tak dla kwarantanny domowej, nie dla kwarantanny telefonicznej". Przedstawiane były felietony, których tematy dyktowała sytuacja jaka w danym momencie panowała. Na zakończenie na stronie internetowej i na fb pojawi się jeszcze jedna akcja, do udziału w której chcę zachęcić: ,,Moje świadectwo o wspólnym przeżywaniu: Parafialnych, Rodzinnych, Domowych Rekolekcji". Podzielmy się tam swoimi przeżyciami z tego wspólnie przeżywanego czasu. Można się podpisać, może to być świadectwo anonimowe. Mam takie pragnienie aby wszystkie te materiały publikowane w tym okresie, łącznie ze wspomnianymi świadectwami zebrać w jedną całość i opublikować w formie "Albumu Pamięci o Trudnym Czasie". Nie po to by upamiętniać trudny okres, bo o tym co trudne raczej chce się zapomnieć. Bardziej w tym celu, by upamiętniać ludzkie postawy. Aby upamiętnić jak wiele dobra i gestów solidarności ta sytuacja w ludziach wyzwalała. By upamiętnić jak wiara ludzi się umacniała. To wszystko trzeba upamiętnić, aby kiedy epidemia wygaśnie i wszystko wróci do normalności, człowiek nie wrócił do normalności, a bardziej kochał drugiego człowieka, bardziej widział drugiego człowieka, bardziej szanował ludzkie istnienie, ludzkie życie. To wszystko trzeba upamiętnić, aby gdy wszystko wróci do normalności człowiek bardziej wierzył w Boga, by człowiek znów Boga nie oszukał i nie zapomniał o Nim. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, wsparcia i pomocy w tym nie łatwym dla wszystkich czasie. Życzymy wszystkim, zdrowia, by to co jeszcze ludzkość i świat niszczy odeszło w niebyt.