3. wielkanocny

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

23 października 2007r. Odsłon: 1271

Zapraszamy  na pielgrzymkę do Żiemi Świętej. Do Piątej Ewangelii. Początek pielgrzymki już 16 lutego 2008 r.

Jerozolima – Betlejem – Ain Karem – Betania –  Pustynia Judzka
 Morze  Martwe – Qumran – Jerycho – Góra Tabor – Rzeka Jordan Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw Nazaret – Kana Galilejska – Hajfa

PIELGRZYMKA
DO
ZIEMI ŚWIĘTEJ

16.02.2008 – 24.02.2008

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
Wyjazd z Chociwla. Przejazd do Warszawy;
Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie - Okęcie. Odprawa i odlot do Tel Awiwu. 3,5 godzinny lot samolotem rejsowym.
DZIEŃ 2 – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO I SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Przylot do Tel Awiwu. Przejazd do Jerozolimy. Uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzimy bazylikę, pomodlimy się             na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Po południu pojedziemy na Syjon chrześcijański (wspaniały widok na górę Oliwną i okolicę) – zwiedzimy Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3 – BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Rankiem pojedziemy do Betlejem, aby zwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny,              Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety.
Msza Święta w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplice Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia  NMP. Po południu – Droga  Krzyżowa. Pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Potem czas na nawiedzenie Kalwarii i Grobu Świętego. Msza Święta na Górze Oliwnej. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 5 – POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ
Śniadanie. Rankiem Msza Święta. Po śniadaniu pójdziemy do Starej Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny, następnie zobaczymy Ścianę Płaczu. Pójdziemy        do dzielnicy ormiańskiej, skąd do Bazyliki Grobu Świętego. Po południu czas wolny.            Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 6 – PUSTYNIA  JUDZKA – MORZE  MARTWE – GALILEA
Śniadanie. Najpierw udamy się do kościoła Św. Piotra in Gallicantu, skąd               do Betanii. Potem, przez Pustynię Judzką, pojedziemy w okolice słynnej góry Masada. Wrócimy nad Morze Martwe i będziemy odpoczywać, korzystając z kąpieli.          Przez  Qumran (krótki postój) pojedziemy do Galilei na kolację i nocleg.              Msza Święta w Betanii lub na pustyni. Obiadokolacja, nocleg;

DZIEŃ  7 – GALILEA
Śniadanie. Najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Potem, krótki odpoczynek  nad rzeką Jordan. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus  przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz  kościół Rozmnożenia Chleba. Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw, udamy się         do hotelu. Msza Święta na górze Tabor lub na Górze Błogosławieństw. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 8 – GALILEA
Śniadanie. Pojedziemy do Nazaretu. Będziemy się modlić w pięknej              Bazylice Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej i Hajfy. Tu zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris    i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) powrócimy         do hotelu. Msza Święta w Nazarecie lub Galilei. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI
Nocą pojedziemy do Tel Awiwu, skąd odlecimy do Warszawy.
Ok. godz. 10:00 przylot do Warszawy.
Przyjazd do Chociwla w godzinach popołudniowych.

CENA: 3100 + 60 $
 Termin:
 16.02.2008 – 24.02.2008
W cenie zawarto:
• przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa,
• przejazd autokarem klimatyzowanym,
• noclegi w hotelach **/ *** w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami,
• śniadania i obiadokolacje wg programu,
• zwiedzanie zgodnie z programem  (kolejność może ulec zmianie),
• bilety wstępu wg programu,
• przejazd  łodzią na jeziorze Genezaret
• taksówkę na górę Tabor,
• opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL.

W sprawie pielgrzymki prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem