Liturgia Triduum
Triduum Paschalne rozpoczęliśmy od wieczornej liturgii Wielkiego Czwartku, ktόra mόwi o ustanowieniu Najświętszego Sakramentu Eucharystii, jako znaku Bożej miłości. Zarόwno czytania jak i obrzędy tego dnia podkreślały służebną postawę Chrystusa, ktόry przepasuje się prześcieradłem i myje uczniom nogi, każąc im w tym naśladować siebie. Wielki Czwartek, jest dniem ustanowienia Eucharystii a zarazem Sakramentu Kapłaństwa, ktόry tę Eucharystię sprawia. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz ks. Jerzy Senderek TChr.
Wielki Piątek to jedyny dzień w roku liturgicznym, w ktόrym nie celebruje się Mszy Świętej, jako że tego dnia Jezus – Baranek Paschalny – umierał na krzyżu za nasze grzechy, po czym został złożony w grobie. Te wydarzenia są też celebrowane podczas liturgii. Bardzo skromna oprawa, obnażony ołtarz oraz kolor czerwony szat liturgicznych mają podkreślać jego pełen powagi i zadumy charakter. Wielki Piątek, jest dniem przeżywania męki i śmierci Chrystusa na krzyżu. Tego dnia liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Marcin Dziliński TChr.
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, a także Jego zstąpienie do otchłani. W atmosferze zadumy, modlitwy i postu Kościόł oczekuje w ten sposόb na Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna ma miejsce z soboty na niedzielę i jest nazywana Wielką Nocą, stąd też się wzięła inna polska nazwa Świąt Pachalnych: Święta Wielkanocne. Wigilię Paschalną poprowadził oraz homilię wygłosił ks. Andrzej Zanadruk TChr.
Dziękujemy również za wszelką pomoc klerykowi z naszego seminarium chrystusowców z Poznania kl. Krzysztofowi Czapli.
ALLELUJA
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ