dodano: 2021-10-29 18:30:02 edycja: 2023-11-27 10:31:35 autor: 61 odsłon: 15511

Ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2023 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

1. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zawierzamy swoje życie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to także patronalne święto naszego zgromadzenia zakonnego i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Prosimy o modlitwę o łaskę powołań kapłańskich i zakonnych.

 2. Zapraszamy na ostatnie już listopadowe nabożeństwa wypominkowe. Przyjmujemy wciąż jeszcze zgłoszenia na Wypominki całoroczne. Będą te nabożeństwa odprawiane we wtorki o g. 17.45.

3. We środę w Filmotece dla Seniorów – projekcja filmu „ Św. Barbara” – g 19.oo salka parafialna – zapraszamy !

4. W tym tygodniu:

>   We czwartek – godzina adoracyjna przed Pierwszym Piątkiem o  17.oo,  - modlitwa o powołania. 

>  Pierwszy Piątek miesiąca - Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną od godzin porannych. Po południu - Wystawienie Najświętszego Sakramentu, i adoracja od g. 15.oo do 18.oo, - Spowiedź pierwszopiątkowa. Serdecznie zachęcamy.         

> Pierwsza Sobota  miesiąca – Czuwanie Różańcowe przy Niepokalanym Sercu NMP – Msza sw na g. 9.oo, po niej Wymiana Tajemnic Różańcowych i Nabożeństwo Różańcowe w duchu fatimskiego czuwania.  zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5. W przyszłą niedz rozpoczyna się czas Adwentu. Roraty będą codziennie  o g. 6.3o rano. Godzinki o g. 6.oo. Roraty dla dzieci, także dla kandydatów do Bierzmowania - piątki o g. 17.oo

6. Za tydzień chcemy zwrócić się z prośba o datki na ten nowy sezon grzewczy aby ofiarą wesprzeć nasze starania o to aby w kościele w niedziele i święta było cieplej bo wówczas o wiele łatwiej się modlić.

 7. Dzisiejsze tygodniki: W „Niedzieli” o miejscu osób trans w Kościele, następnie – jaki powinien być Kościół i także – czy niebawem nastąpi koniec świata?   „Gość niedzielny” z pięknym kalendarzem i wieloma ciekawymi artykułami. Polecamy.

8. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom błogosławionego tygodnia a Solenizantom i Jubilatom Bożych łask i opieki Matki Najświętszej


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  19.11. 2023 

1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe. W tygodniu o godz.17.30 a w niedziele o godz.15.00 na cmentarzu. Przypominamy o Wypominkach  całorocznych i  zachęcamy do takiej pamięci o Zmarłych.  Dziękujemy za wypominkowe ofiary.

2. W tym tygodniu, w środę przypada wspomnienie św. Cecylii. 

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów muzyczno-wokalnych. Szczególniejsza modlitwa za naszych śpiewaków parafialnych ze Scholi Agnus Dei, chórku dziecięcego „Perełki” i za P. Anetę - organistkę odbędzie się na Mszy św o g. 18.oo. Bardzo Serdecznie Zapraszamy.

3. Również w środę w kinotece dla Seniorów – projekcja  niezwykłego filmu: „Kamerdyner”-  w salce parafialnej o g. 19.oo.

4. W najbliższą sobotę 25 list. W katedrze szczecińskiej – zjazd kandydatów do Bierzmowania  czyli uczniów klas VII i VIII. Ks Przemek organizuje ten wyjazd i przyjmuje zgłoszenia na listę wyjazdową. Także w szkole można zgłosić chęć  wyjazdu u ks Pawła.

5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zawierzamy swoje życie Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to także patronalne święto Chrystusowców i Sióstr Misjonarek. Powierzamy się modlitewnej pamięci naszych parafian.

6. Msza Św. dziękczynna za Pielgrzymkę do Częstochowy, Zakopanego i Lichenia – będzie za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.oo

7. dziękujemy za ofiary na fundusz remontowo – inwestycyjny wyniósł on 1013 zł

8. Tygodnik „Niedziela” – „proroctwa współczesne między prawdą a fałszem” „Co Bóg mówi przez sny”, o uzależnieniach dzieci od smartfonów i wiele innych. Polecamy. Także „Gość  niedzielny” 
9.Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Pozdrowienie dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów  tego tygodnia. Niech Pan Bóg   błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.  


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   12. 11. 2023  32 niedz zw.                                  

 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Można będzie złożyć ofiarę   na parafialny fundusz inwestycyjny. 

 2. Zapraszamy Rodziców  dzieci przed Pierwszą Komunią św na konferencję  - 15 listopada tj środa g. 19.oo.

 3. Wznawiamy też projekcje filmów religijnych dla Seniorów ale i dla wszystkich chętnych – właśnie we środę w salce na g. 19.oo. 

 4.  Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe - odprawiane  w tygodniu o godz.17.30. Dzisiaj na cmentarzu Modlitwa Różańcowa z Wypominkami o g. 15.oo. 

 5. Dzisiaj można pobrać formularze do wypełnienia na tzw Wypominki Roczne. Prosimy zwrócić uwagę na oznaczenia – numery kart wskazują w który wtorek miesiąca będą te wypominki odczytywane. 

 6. Prosimy jeszcze raz o pomoc w kościele Parafian z ul Dąbrowskiego 14,15A,16,17-24 na sobotę na g. 9.3o.

 7. Polecamy dzisiejszy tygodnik „Niedziela” – min artykuł – „jakie jest miejsce rozwodników w Kościele, Niepodległości, o patriotyzmie, o Ojczyźnie, o tym co zamierzają elity brukselskie wobec państw narodowych. Polecamy  też „Gościa niedzielnego”
  Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia         `                      


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   05. 11. 2023  31 niedz zw.                                               

1. Trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych – do 08 listopada można zyskać dla kogoś ze swych Zmarłych  Odpust zupełny. Warunki odpustu to obecność na Mszy sw i przyjęcie Komunii św, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za  zmarłych a także modlitwa w intencjach wskazanych przez Papieża Franciszka.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe. Odprawiane codziennie w tygodniu i soboty o godz.17.30

3. Dzisiaj na cmentarzu Modlitwa Różańcowa o g. 15.oo. 

4. Dzisiaj –można jeszcze składać Wypominki Listopadowe, od następnej niedzieli będą do pobrania formularze na Wypominki Roczne.

5. Serdeczne podziękowanie wszystkim którzy z wiarą uczestniczyli we Mszy Św. na Cmentarzu. Szczególnie tym wiernym którzy dali takie piękne świadectwo wiary przez przyjęcie z wiarą i głębokim szacunkiem Komunię św.

6. Cieszymy się już bardzo porządną droga do cmentarza, parkingiem, nasadzeniami drzew – bardzo to pięknie teraz wygląda – podziękowanie dla władz za tę tak bardzo potrzebną inwestycję. Jak usłyszałem są jeszcze zamiary dalszych prac na cmentarzu.

7. Konferencja dla Rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią sw – bardzo przepraszamy że ale jesteśmy zmuszeni przełożyć  na środę 15 listopada.

8. W najbliższą sobotę  – 11 Listopada -  105 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godzinie 10.00 Msza św za Ojczyznę. Przed nią jeszcze – o g. 9.40 krótka akademia patriotyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży. Po Mszy św o g. 11.oo – Koncert Pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu zespołu „Sami swoi”, po Koncercie o g. 11.3o udamy się pod Pomnik z kwiatami i pamięcią o  naszych bohaterach. Serdecznie zapraszamy.                   

​9. Ze Świątyni Bożej Opatrzności, która to jest wotum wdzięczności za Niepodległą Polskę – płynie piękna inicjatywa zapalenia świecy niepodległości – 11 Listopada o g. 19.18  i modlitwa przy tej świecy za  Ojczyznę. Niechby ta płonąca świeca będzie znakiem  dziękczynienia Bogu za wolność.

10.  W dzisiejsza niedzielę  – Dzień Hubertowski – czyli święto Kół Łowieckich. Msza św. dziękczynna z udziałem myśliwych o g. 11.oo 

11. Polecamy dzisiejszy tygodnik „Niedziela” –„Między życiem a śmiercią, Jaka będzie wieczność i kilka dobrych tekstów o duszach  czyśćcowych, o patriotyzmie, i Ojczyźnie. Polecamy też „Gościa niedzielnego”  

12. Za tydzień  II niedziela miesiąca – zbiórka na parafialny fundusz inwestycyjny. 

13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia

        `          


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 niedz zw,  29.10.2023 r.

 1. Ministranci oferują dzisiaj znicze nagrobne. Zachęcamy aby zakupić u nich i w ten sposób  dodać się nieco do ich ministranckiego Funduszu i też wesprzeć  ich posługę

 2. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

We wtorek, 31 października br. nasza parafia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 3-13 lat na Bal Wszystkich Świętych. Zaczynamy o godz. 16:00 ostatnim w tym roku różańcem z udziałem dzieci w kościele. Po modlitwie wspólny Orszak Świętych i zabawa z poczęstunkiem w naszej salce parafialnej “August”.

Wymagane jest przebranie dziecka za dowolnie wybranego świętego lub aniołka, ponieważ przewidziany jest konkurs na najlepszy strój! 

 1. Noc Świętych, czyli modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu. Głównymi postaciami tego dnia będą: św. Cecylia (patronka muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych), bł. Klara Badano (patronka osób młodych, zagubionych, poszukujących, a także niewierzących), bł. Karol Acutis (patron młodzieży i internetu), św. Józef Sánchez del Ríon (patron ludzi młodych, niezachwianej wiary, wszystkich, którzy doznają przemocy). 

          

 1. We środę  01 Listopada - przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to Uroczystość rangi obowiązkowej czyli jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. 

 Aby uzyskać zbawienną pomoc dla swoich Zmarłych – czyli by ofiarować w ich intencji  Komunię sw -  zachęcamy do przystąpienia do Sakr Pokuty i Pojednania – posługa spowiedzi jutro w poniedz  i wtorek od g. 17.oo. 

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych -  Msza Święte w kościele parafialnym o godz. 09.00  rano a następnie na Cmentarzu o godz. 11.30. Procesja z modlitwą za zmarłych rozpocznie się o godz. 11.00 od bramy cmentarnej.  Msze św. na Filiach w Uroczystość Wszystkich  Świętych: Bobrowniki- 9.oo,  Oświno – 9.oo,  Lisowo – g. 11.oo,  

6.Natomiast -  02 listopada czwartek – tj Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św w Chociwlu g 7.oo, 9.oo i 18.oo.        Na Filiach:  Wieleń 16.oo, Lublino g 17.oo,  Bród g 17.oo 

Z racji że jest to Pierwszy Czwartek miesiąca – Godzina święta połączona z  Wypominkami o g 17.oo

7.Przy wyjściach z kościoła wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Nabożeństwa wypominkowe  odprawiane będą przez cały listopad, każdego dnia o godz.17.30 a we wszystkie niedziele listopada – wypominkowa modlitwa różańcowa za zmarłych będzie na  cmentarzu w Chociwlu o g. 15.oo.           Listopadowe Wypominki  za Zmarłych będzie można też wypisać i złożyć przy kaplicy na cmentarzu od g. 10.oo do 13.oo

8. W tym tygodniu także:

> Pierwszy Piątek miesiąca – od rana posługa Spowiedzi i Komunii św dla Chorych i Seniorów w ich domach, od g 15.oo – Wystawienie Najśw. Sakr i czas na spowiedź i modlitwę osobistą, wieczorna Msza sw w duchu wynagradzania Bożemu Sercu

> Pierwsza Sobota – wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na g. 9.oo – na Mszę św a po niej Czuwanie przy Niepokalanym Sercu NMP

8. Dzisiejszy Tygodnik  „Niedziela” z ciekawymi artykułami - o życiu po śmierci, o przemijaniu, o dobrej pomocy dla zmarłych. Podobnie „Gość niedzielny” - na pewno warto poczytać. polecamy.

9.Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-29 niedz -  22.10.2023r. 

1. W czasie zbiórki na Fundusz Trzeciego Tysiąclecia zebrano 1843,- zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

2. Zachęcamy do modlitwy różańcowej i do udziału w nabożeństwach różańcowych – codziennie o g. 17.3o. To już ostatnie dni Różańcowych Nabożeństw.

3.WYPOMINKI. Przy wyjściach wyłożone są formularze do wypisania Imion Zmarłych których chcemy polecić  Panu Bogu w Wypominkach listopadowych.  Prosimy o wyraźne ich wypisywanie.

4. Przez najbliższe dwie niedziele ministranci i lektorzy będą po Mszach św sprzedawać znicze nagrobne. Tworzą swój Fundusz ministrancki. Zachęcamy aby skorzystać z tej oferty.

5. Dla dzieci w wieku 3-13 lat  - Bal Wszystkich Świętych. Rozpocznie się  to 31.10 tj wtorek o g. 16.oo w kościele modlitwa Różańcowa, a następnie w salce zabawa dla dzieci. Obowiązkowe jest przebranie się dzieci za któregoś ze świętych. Zapraszamy.

6. Serdecznie Zapraszamy wszystkich parafian, przyjaciół i gości na Mszę Świętą imieninową naszego księdza Proboszcza, oraz księdza Przemysława. 26 października godz. 18:00 (czwartek)

7. Noc Świętych, czyli modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu. Głównymi postaciami tego dnia będą: św. Cecylia (patronka muzyki kościelnej, chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych), bł. Klara Badano (patronka osób młodych, zagubionych, poszukujących, a także niewierzących), bł. Karol Acutis (patron młodzieży i internetu), św. Józef Sánchez del Ríon (patron ludzi młodych, niezachwianej wiary, wszystkich, którzy doznają przemocy). 

Program:

17:30 - Różaniec 

18:00 - Msza Święta

18:45 - Przedstawienie Świętych (prowadzą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania)

19:00 - Adoracja przed Najświętszym Sakramentem (prowadzi schola Agnus Dei)

Po Adoracji odbędzie się indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

Bardzo prosimy, aby na adorację przynieść znicze z naklejonym imieniem swojego świętego patrona. 

Obecność kandydatów do sakramentu bierzmowania wskazana.

„Jesteśmy jedną rodziną. Rodziną, którą łączy Jezus Chrystus. To rodzina bardzo konkretna, nie wydumana, nie wymyślona, ani nie wystraszona jakimiś zjawami czy widziadłami. To rodzina, w której jesteśmy sobie naprawdę bliscy” – Prymas Polski abp Wojciech Polak.

8. WYJAZD NA NARTY I SNOWBOARDING

Aby oszacować liczbę chętnych, prosimy, aby zgłaszać się do końca listopada. Nie zwlekaj na ostatnią chwilę, ponieważ o możliwości wyjazdu zadecyduje ilość zgłoszeń.

Wyjazd na narty to czas, gdzie jednocześnie możemy skupić się na swoim wnętrzu, pogłębić relację z Jezusem, z drugiej poszusować po stokach. 

Założenia wyjazdu:

Data: 04 –10 stycznia 2023 (czwartek-środa)

Miejsce: Bukowina Tatrzańska

Szacowany koszt: 1700 zł za całość. W koszt wliczony:

Zaliczka 500 zł
 

9.   Tygodnik „Niedziela” i Gość  niedzielny” dzisiaj z ważnymi artykułami o św Janie Pawle, o szkole, o pokoju i jego zagrożeniach.


          Wszystkim życzymy wielu Bożych Łask.   


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZ. 15.10.2023r. 

1. Dziś przypada  Dzień Papieski pod hasłem – „ Cywilizacja  życia”.  W związku z tym po Mszach świętych młodzież ze scholi przeprowadza zbiórkę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Składamy serdeczne podziękowanie.

 Różaniec ze św. Janem Pawłem II  przy Jego Relikwiach - dzisiaj o g. 17.oo - z błogosławieństwem indywidualnym Relikwiami św. Jana Pawła II

2.  Zachęcamy do modlitwy różańcowej i do udziału w nabożeństwach różańcowych – codziennie o g. 17.3o.

3. Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa na czuwanie za Polonię Świata - wyjazd 18 paździer. tj środa o g. 5.oo rano z parkingu przy kościele.  Samo czuwanie będzie miało miejsce  z piątku na sobotę na Jasnej Górze. Prosimy aby połączyć się z nami przez obecność  na wieczornym Różańcu i Mszy sw 20.10 tj w piątek wieczorem.

4.W tym tygodniu – we środę wspomnienie  bł. ks Jerzego Popiełuszki a we czwartek,  a przyszłą niedz - św. Jana Pawła II

5. Dziękujemy serdecznie za ofiary na Fundusz remontowo – inwestycyjny przed tygodniem, dało to kwotę 1327,- zł 

6. WYPOMINKI; Przy wyjściu  z kościoła są wyłożone formularze do wypisania Imion Zmarłych których chcemy polecić  Panu Bogu w Wypominkach  Listopadowych. 

Troszczymy się o groby bliskich  Zmarłych- wystawiamy piękne pomniki z kamienia, stawiamy kwiaty, zapalamy znicze. Ale najważniejsza dla nich jest pomoc duchowa – dar modlitwy. Jeśli czegoś zza grobu wyglądają i oczekują to jedynie tego - a więc  Msza Święta – Ofiara Pana Jezusa składana na ołtarzu za zmarłych a także – właśnie Wypominki. To nasz duchowy obowiązek, to wyraz naszej miłości do tych, którzy odeszli, to spłata długu wobec tych, którzy uczyli nas modlitwy oraz miłości do Pana Boga, Ojczyzny, Kościoła Świętego. Wypominki to zatem - modlitwa za zmarłych z  rodziny -  rodziców, krewnych, współmałżonków, dzieci. Wymieniając zmarłych pokazujemy i umacniamy naszą łączność, naszą więź i okazujemy należna pamięć i troskę. Modlitwa za zmarłych jest  bowiem ważną powinnością i obowiązkiem żyjących Modlitwa ta odmawiana jest codziennie przez listopad lub też raz w tygodniu przez okres całego roku w Wypominkach Rocznych. Trzeba także uczyć dzieci modlić się za zmarłych dziadków i krewnych, aby i one kiedyś potrafiły modlić się za swoich rodziców i bliskich  Prosimy o wyraźne wpisywanie imion swoich Zmarłych na Wypominkowych kartach. 

7. Przez najbliższe dwie niedziele ministranci i lektorzy będą po Mszach św sprzedawać znicze nagrobne. Tworzą swój Fundusz ministrancki. Zachęcamy aby skorzystać z tej oferty.

8. Jutro w salce parafii o g. 18.3o – kolejny odcinek filmu „Chosen”, zapraszamy bardzo 

9.Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła Parafian z ul  Dąbrowskiego 13 , B, C, D  -  w najbliższą sob na g. 9.3o.

10.Nasza skromna biblioteczka – czynna, wielu Parafian przynosi i wystawi swoje książki religijne. zachęcamy aby śmiało zabierać książki do czytania

11.Tygodnik „Niedziela” i Gość  niedzielny” -  dzisiaj świetne artykuły  o św Janie Pawle – jak wiele  Jemu zawdzięczamy,   o pokoju i kolejnej wojnie w Izraelu. Jest też kilka tekstów: „Katolik idzie na wybory” Mamy dzisiaj w ofercie  świetny album o Matce Bożej pt „Matka uczniów”: Jak wygląda zdrowa pobożność  Maryjna? Na czym polega  fenomen Medjugoria? Jak wygląda miejsce w którym Maryja spędziła ostatnie lata życia? Co przekazała widząca z Kibeo w Afryce? I wiele innych ba ciekawych tekstów –albumy wyłożone pod chórem, cena 15 zł

          Wszystkim życzymy wielu Bożych Łask.                                                   


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZ. 08. 10.2023r. 

1. Dzisiaj z racji na drugą niedz miesiąca – zbiórka na Fundusz remontowo inwestycyjny – skarbona pod chórem – Bóg zapłać serdeczne – ofiarodawcom.

2. Za tydzień przypada  Dzień Papieski. W związku z tym po Mszach świętych młodzież ze scholi przeprowadzi zbiórkę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. 

 Bardzo pięknym akcentem tego Dnia  będzie Różaniec ze św. Janem Pawłem II  g. 17.oo-przy Jego Relikwiach i będzie błogosławieństwo indywidualne Relikwiami. 

3. Jutro w poniedz – w Klubie Seniora – film „Chosen” – zupełnie niezwykła ekranizacja dzieła zbawczego Chrystusa Pana – zapraszamy na g. 18.3o W sobotę

4. 14. 10  przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom życzymy obfitości Bożych Łask.  Msza św. w intencji Nauczycieli i Katechetów z naszych Szkół i za zmarłych Nauczycieli będzie 11.10 tj we środę o g. 18.oo. Zapraszamy najserdeczniej.

5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej i do udziału w nabożeństwach różańcowych – codziennie o g. 17.3o.

6. Wszystkim życzymy wielu Bożych Łask.      

                                             


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZ.   01.10. 2023r. 

1. Wchodzimy w Maryjny Różańcowy miesiąc październik – już dzisiaj Modlitwa Różańcowa o g. 17.3o.

2.W jutrzejszym Klubie Seniora rozpoczynamy projekcję najnowszego serialu o Panu Jezusie pt. The Chosen – bardzo chwalony niezwykły obraz Zbawiciela jaki został nakręcony przez kinematografię amerykańską. Zapraszamy jutro o g. 18.3o.

3. Rozpoczynamy przygotowania do Pierwszej Komunii św na rok 2024. Pierwsza Konferencja dla Rodziców – w najbliższą środę tj 04. 10 o g. 19.oo.

4. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania – w ramach tego przygotowania – w Pierwszy Piątek – adoracja dla młodzieży i kandydatów po Mszy św o g. 18.45. Będzie też dla nich możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Czekamy jeszcze tydzień na potwierdzenie i zgłoszenie pozostałych kandydatów  z klasy Ósmej, którzy nie pojawili się na rozmowie kwalifikacyjnej.

5.W tym tygodniu:

- Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną od godzin porannych 

- Wystawienie Najświętszego Sakramentu, i adoracja od g. 15.oo do 18.oo, oraz o godz. 18:45 - prowadzona przez młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania i scholę Agnus Dei.

- Spowiedź pierwszopiątkowa od g. 15.15

- Msza św. wynagradzająca NSP Jezusa – g. 18.oo

6. „Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci z  na wspólny różaniec w intencji naszej Ojczyzny podczas inicjatywy „Różaniec do granic", która w naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, o godz. 15.00. Przyjmujemy  zgłoszenia chętnych na wyjazd na tę modlitwę na granicy Polski – lista w zakrystii – bo trzeba wpisać też nr tel aby uzgodnić sposób dojazdu na to wydarzenie. Informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej, organizowanej w tym dniu przy granicy są wywieszone w gablocie  przed kościołem – dla tych którzy samodzielnie wybiorą się w miejsce które im najbardziej odpowiada. 

7. Sprzedaż zniczy przez ministrantów w kościele od następnej niedzieli

8. Dziękujemy za sprzątanie  kościoła w minioną sobotę, byli to..

9.W minionym miesiącu do  przez dar Chrztu św  został przyjęty do wspólnoty Kościoła  Doliński Vito. Do wieczności odeszła Teresa  Jędrzejewska. Módlmy się za zmarłych. Wieczny odpoczynek 

10. Dzisiaj w tygodniku „Niedziela” – „Jaki jest Kościół?”, jest też znakomity wywiad z kard Rysiem, także o Aniołach – że są dla nas i o Mieczu Archanioła. Polecamy też „Gościa niedzielnego”.

11.Solenizantom  i Jubilatom tego tygodnia serdeczne pozdrowienie. Wszystkim - wielu Bożych Łask.

Pliki do pobrania

.pdf
Biuletyn Odpustowy.pdf
435KB 10 września 58


29 października 2021r. 6 dni temu, 2023-11-27 61 15511