dodano: 2021-10-29 18:30:02 edycja: 2023-03-27 15:52:43 autor: 61 odsłon: 9220

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

OGŁOSZENIA  26. 03.  2023   V niedziela Wielkiego Postu

1.Najserdeczniejsze podziękowanie za uczestnictwo w Wielkopostnych Rekolekcjach parafialnych. Ks Wojciech też dziękuje wszystkim którzy przyjęli jego kaznodziejską posługę i pozdrawia  już z klasztoru w Bełchatowie.

2.Przed nami  Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej za tydzień – 04-05 kwietnia tj - wtorek i środa. Prosimy o modlitwę w intencji przebiegu tych rekolekcji.

3. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec paschalnych na Wielkanocny świąteczny stół. 

4. Parafialny Klub Seniora – PKS – przyjmujemy jako stały termin spotkań – każdy  poniedz o g. 16.3o. Jutro w ramach  tego spotkania – jako pewne przygotowanie do przeżycia Triduum Paschalnego będzie projekcja pięknego filmu pt „Siedem kilometrów od Jerozolimy”, zapraszamy serdecznie – jutro na g. 16.3o – salka parafialna.

5. W najbliższy piątek tj 31 marca – odwiedziny w domach Chorych i dla nich przedświąteczna Spowiedź i Komunia św. 

6.Droga Krzyżowa ulicami parafii. 31 marca (piątek) przejdziemy ulicami naszej parafii rozważając Drogę Krzyżową. Zaczniemy z parafialnego kościoła, po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Wspólnie wyruszymy za krzyżem ulicami Chociwla.

Zapraszamy wszystkich - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w tej wspólnej modlitwie. Prosimy, aby przynieść ze sobą lampiony i świece.

Serdeczna prośba aby grupy parafialne przeczytały rozważania poszczególnych Stacji – te rozważania są do odebrania w zakrystii.

7.Ekstremalna Droga Krzyżowa – też  w piątek 31 marca ––  rozpoczęcie  na Mszy św o g. 18.oo,  do przejścia jest trasa  45 km.

8. W tym tygodniu wypada Pierwsza Sobota miesiąca – wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na g. 9.oo – na Mszę św a po niej nabożeństwo Fatimskie - Czuwanie Różańcowe przy Niepokalanym Sercu NMP i wymiana Tajemnic Różańcowych.

9. W niedzielę, 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  Zapraszamy w tym dniu na wspólną MODLITWĘ na g. 16.oo – przy Figurze Matki Bożej nad Jeziorem. Stamtąd przejdziemy do kościoła, aby uczcić święte Relikwie Jana Pawła i przyjąć błogosławieństwo tymi Relikwiami, a także podziękować za dar Jego życia i świętości. 

10. Spowiedź przedświąteczna z udziałem kilku księży z sąsiedztwa – 03 kwietnia tj za tydzień – w poniedz od g. 17.oo do 19.oo.  

11. Podziękowanie za dary przyniesione przez wielu Parafian jako jałmużna wielkopostna. 

Parafie Dekanatu Ińsko wraz z Parafią w Marianowie i w Grzędzicach przygotowali transport humanitarny dla Parafii Mościska w Zachodniej Ukrainie, gdzie mieszka wielu Polaków. Dzisiaj w naszej parafii miała miejsce akcja pakowania i segregowania tych darów, które w poniedziałek wyruszą już w drogę do Mościska. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży z zespołu Agnus Dei i Liturgicznej służbie ołtarza za pomoc: Wiktorii Pater oraz Grzegorzowi Majsakowskiemu, jak i również Natalii Mencfeld, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji.  

12.Młodzież z zespołu Agnus Dei – w Niedzielę Palmową poprowadzą kiermasz świąteczny z ofertą ozdób świątecznych, stroików, a także wypieków, ciast i słodyczy. 

13.Ministranci  natomiast w Niedz Palmową będą sprzedawać  palmy. Zachęcamy do skorzystania z ich oferty.

14. Pielgrzymka do Grecji – Parafia w Dobrzanach zaprasza do udziału w pielgrzymce do Grecji – 8 dni: 08-15. 10. 2023 cena 4 500,-

15. Dzisiejszy tygodnik „Niedziela” a  w nim – dobre wyjaśnienie Spowiedzi św, o nowych ataki na wolność Kościoła i o wielkiej ofensywie aby wprowadzić aborcje na życzenie. „Gość niedzielny” – tutaj jest 5 artykułów o najważ sprawach współczesności.

16. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – serdeczne pozdrowienia i życzenia Bożych łask.

 


OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  4 niedz WP 19. 03. 2023

1.Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec paschalnych na wielkanocny stół. Pewną część ofiar ze świec pozostaje w Parafii na pomoc charytatywną dla ubogich.

2. Trwa jeszcze zbiórka darów jako POMOC DLA OFIAR WOJNY NA UKRAINIE. Jest to tegoroczna Wielkopostna jałmużna. Zbiórka  obejmuje artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności, dla dzieci – słodycze i czekolady także  środki chemiczne, środki higieniczne, koce, śpiwory, ręczniki. Zbiórka prowadzimy do 24 marca

3.PARAFIALNE  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: 19 - 22 marca (niedz- środa) – Rekolekcje poprowadzi ks Wojciech Woźniak – Sercanin – kaznodzieja, egzorcysta, wiele lat posługiwał we Francji, także w Afryce czy też w Stanach Zjednoczonych. Witamy go najserdeczniej i już dziękujemy za podjęcie  się tej misji rekolekcyjnej. Powierzamy całą wspólnotę parafialną piech duchowej ks Wojciecha

Program rekolekcji wielkopostnych: 

19.03 niedz: nauki ogólne

9.oo – Chociwel   Nauka ogólna

11.oo – Chociwel  Nauka ogólna

12.3o – Lisowo   Nauka ogólna

17.oo – Gorzkie  Żale z kazaniem rekolekcyjnym

18.oo – Chociwel   Nauka ogólna

19.oo – Konferencja dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania !!!!

 

20.03. poniedz:

9.oo – Chociwel   Nauka ogólna

17.oo – Bród    Nauka ogólna

17.3o – adoracja, modlitwa o pokój i za Parafię

18.oo – Chociwel  Nauka ogólna

19.oo – Konferencja dla Rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią sw i Rodziców kandydatów do Bierzmowania !!!

 

21.03 wtorek

9.oo – Chociwel  Nauka dla Chorych 

17.oo – Oświno -  Nauka ogólna

17.oo – Sakrament Pokuty i Pojednania

17.3o – adoracja, modlitwa o pokój i za Parafię

18.oo – Chociwel   Nauka ogólna

19.oo – nauka tematyczna

 

22.03 środa:

9.oo – Chociwel   Nauka ogólna 

17.oo – Wieleń  – Nauka ogólna   

17.oo – Sakrament Pokuty i Pojednania

17.3o – adoracja, modlitwa o pokój i za Parafię

18.oo – Chociwel – zakończenie

 

Zachęcamy najserdeczniej jak tylko umiemy do udziału w Rekolekcjach – aby skorzystać z tego daru, tego działania Bożego Ducha przez posługę Ojca Rekolekcjonisty. „Wiara rodzi się ze słuchania” – Drodzy zechciejcie wysłuchać nauk rekolekcyjnych a Dobry Bóg  umocni wiarę w każdym sercu.

4. Parafialny Klub Seniora (PKS) - zapraszamy Osoby starsze, samotne na Spotkania do PKS – rozpoczynamy -  23 marca czwartek g. 16.oo – salka parafialna

Pierwsza Prelekcja: Objawy przed chorobowe – wczesne wykrywanie chorób, zagrożenia związane z zażywaniem wielu leków, czyli   z łączeniem wielu leków -  fachowa porada i ostrzeżenia. Zasady funkcjonowania  Parafial Klubu Seniora, terminy spotkań i pozostałe sprawy zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu – 23.03, czwartek g. 16.oo Zapraszamy!! 

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

> W najbliższy piątek 24 marca Droga Krzyżowa z Brodu przez Oświno do Wielenia i powrót do Brodu – dystans ok 10 km. Rozpoczęcie – w Brodzie o g. 18.oo Msza sw. Ta droga Krzyżowa to pewna namiastka Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

> Parafialna Droga Krzyżowa  - 31 marca tj piątek -  rozpocznie się  Mszą św o g. 18.oo – trasa drogi – do cmentarza.

>  Ekstremalna Droga Krzyżowa – 31 marca piątek – początek – Msza św o g. 18.oo -  trasa 45 km. Aplikacja do pobrania na „EDK”

6. W dniu 02 kwietnia tj Niedziela Palmowa chcemy razem z katolikami w całej Polsce także stanąć w obronie dobrego imienia św Jana Pawła II i wyrazić naszą dla Niego cześć, uznanie i wdzięczność.  Organizujemy więc  niedługi przemarsz i Nabożeństwo w kościele z błogosławieństwem indywidualnym Relikwiami św Jana Pawła II. Zbierzemy się przy figurze Matki Bożej nad Jeziorem o g. 16.oo i przejdziemy do kościoła aby przyjąć błogosławieństwo Relikwiami

7. W niedzielę Palmową będzie można nabyć palmy u ministrantów.

 

8.Spowiedź przedświąteczna – 03 kwietnia tj poniedz od g. 17.oo – do 19.oo z udziałem kilku księży z sąsiednich Parafii.

8.Rekolekcje szkolne 04-05 kwietnia tj wtorek – środa

 

9.PIELGRZYMKI – WYJAZDY:

 

10.Biuletyn na najbliższy czas Wielkiego Postu, z programem rekolekcji parafialnych, także z nowymi numerami tel mobilnych, z numerem konta dla  wspierania zakupu nowych ławek i wiele innych informacji. Prosimy aby skorzystać z Biuletynu.

 


OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  3 niedz WP 12.03 2023

1.Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec paschalnych na wielkanocny stół. Pewną część ofiar ze świec pozostaje w Parafii na pomoc charytatywną dla ubogich.

2.Dzisiaj spotkania organizacyjne w sprawie pielgrzymki po Sanktuariach Mazur, Suwalszczyzny Wilna i Torunia – teraz po Mszy św czyli g 10.oo – w Salce Parafial  lub a także wieczorem tj  g 19.oo.

3.POMOC DLA OFIAR WOJNY NA UKRAINIE - Wielkopostna jałmużna – jako  zbiórka  artykułów żywnościowych z długim terminem przydatności, dla dzieci – słodycze i czekolady także  środki chemiczne, środki higieniczne, koce, śpiwory, ręczniki. Ciągle można przynosić i tę zbiórkę prowadzimy do 24 marca

4.Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – W PIĄTEK:

  > 16.30   dla dzieci

  >  17.15    Parafialna - ogólna  . 

5.PARAFIALNE  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: 19 - 22 marca (niedziela - środa) . program podany w  Biuletynie paraf. 

6. Parafialna Droga Krzyżowa  - 31 marca tj piątek -  Uwaga – zmiana – bo rozpocznie się  Mszą św o g. 18.oo. Jest to także rozpoczęcie  Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – tegoroczna trasa 45 km. Aplikacja do pobrania na „EDK”

7.Spowiedź przedświąteczna – 05 kwietnia tj środa od g. 17.oo – do 19.oo z udziałem kilku księży z sąsiednich Parafii.

8.Rekolekcje szkolne 04-05 kwietnia tj wtorek – środa.

9.Nowe numery telef do duszpasterzy – aby ułatwić i usprawnić kontakt Wiernych z księżmi, wprowadzamy dwa mobilne  numery telef. Są podane w Biuletynie. 

10.O pomoc za tydzień w sobotę na g. 9.3o prosimy Parafian z ul Dworcowej.

11.PIELGRZYMKI – WYJAZDY:

12. Wobec nasilającego się zjawiska osamotnienia które często jest udziałem osób starszych chcemy wyjść z taką propozycją która może nieco by przełamywała tę tak częstą dzisiaj samotność - zapraszamy Osoby starsze, samotne na takie spotkania do – Parafialnego Klubu Seniora (PKS)  -prelekcje, zaproszeni goście, bardzo dobre filmy, wyjazdy jednodniowe do sanktuariów na Pomorzu i inne  -  rozpoczynamy -  23 marca czwartek g. 16.oo – salka parafialna

Pierwsza Prelekcja: Objawy przed chorobowe – wczesne wykrywanie chorób, zagrożenia związane z zażywaniem wielu leków, czyli   z łączeniem wielu leków -  fachowa porada i ostrzeżenia. Zasady funkcjonowania  Parafial Klubu Seniora, terminy spotkań i pozostałe sprawy ustalimy na pierwszym spotkaniu – 23.03 Zapraszamy serdecznie !!!

13. Biuletyn na najbliższy czas Wielkiego Postu, z programem rekolekcji parafialnych, także z nowymi numerami tel mobilnych, z numerem konta dla  wspierania zakupu nowych ławek i wiele innych informacji. Prosimy aby zabrać Biuletyn i dobrze wykorzystać.


OGŁOSZENIA – II Niedz W Postu – 05. 03. 2023. 

1.Zbiórka na ofiary wojny w Ukrainie wyniosła 2013 zl Ofiarodawcom najserdeczniej dziękujemy, a także woluntariuszom Caritasu serdeczne uznanie i podziękowanie.

 

2.Trwająca wciąż wojna w Ukrainie bardzo nas wszystkich zasmuca i martwi.  Modlimy się codziennie na  adoracjach po Mszach św wieczornych o nastanie pokoju. Do tej wytrwałej i ufnej modlitwy – do tego daru duchowego- dodajemy też dar materialny.  – przed tygodniem była zbiórka finansowa dla ofiar wojny w Ukrainie. Od dzisiaj rozpoczynamy wielkopostną jałmużnę – jako wsparcie dla katolików w Parafii Mościska pod Lwowem. Wespół z kilkoma parafiami przygotowujemy transport humanitarny. Przez 3 kolejne niedz WP – do 4 niedz włącznie prowadzimy zbiórkę  artykułów żywnościowych z długim terminem przydatności, także  środków chemicznych, środków higienicznych, czy także koców, śpiworów, ręczników, dla dzieci słodyczy czekolad, cukierków. Te dary najlepiej przynosić po wieczornej Mszy św do kościoła bądź w niedz po każdej Mszy św.  

 

3.Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził sprzedaż  świec paschalnych i baranków na wielkanocny stół.  Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony na ołtarzu  u św Jana Pawła II.  

 Niektórzy pytają o nr konta parafialnego bo nurtuje ich piękna myśl aby ufundować jedną nową ławkę, albo chociaż może kawałek ławki. Bóg zapłać za takie myśli.  Ulotka z nr konta wyłożona  pod chórem. 

 

4.Dzisiaj Nabożeństwo  Pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.oo.

5. Jutro w poniedz Konferencja dla Rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią św o g. 18.3o

6. Proponujemy wyjazd do kina w Stargardzie na  piękny film „Opiekun” o wstawiennictwie św Józefa. Seans - 09.03 tj we czwartek g. 16.15. Lista chętnych na ten film jest wyłożona pod chórem, prosimy się zapisywać i we środę po Mszy sw wieczornej prosimy o obecność i wpłatę 15 zł i wtedy ustalimy w jaki sposób udamy się do Stargardu.

7.  Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – W PIĄTEK:

  > 16.30   dla dzieci

  >  17.15    Parafialna - ogólna  Na którą zapraszamy też 

                                           kandydatów do Bierzmowania. 

W piątek  też  rozpoczyna się Nowenna do św Józefa. 

 

8.  Zapowiedziana pielgrzymka po Sanktuariach Mazur i Litwy –Spotkania organizacyjne za tydzień w niedz  tj 12 marca – g. 10.oo i g. 19.oo – do wyboru. Wtedy też trzeba  wpłacić zaliczkę 200,- zł

9. Zachęcamy aby podjąć się  stałego odbioru jednego z tygodników katolickich – albo „Niedzieli” albo „Gościa niedzielnego” aby mieć  osobną teczkę i zapewniony  stały odbiór czasopism. Rozliczenia  albo co miesiąc albo jak kto woli co 3 miesiące – dokonujemy w zakrystii gdzie będzie lista prenumeratorów. Ta lista – do wpisania się  jest wyłożona pod chórem. Stałe regularne czytanie prasy katolickiej to na pewno korzystanie z rzetelnej, uczciwej informacji o wydarzeniach w Polsce i świecie, to także wielka pomoc duchowa w drodze wiary. Zachęcamy do tego serdecznie.

 Dzisiejszy tygod „Niedziela” poświęcony sprawom klimatu i ocieplenia – „Ratować człowieka czy klimat? I o kontrowersjach związanych z działalnością  tzw ekologów.

Na czas Wielkiego Postu mamy też dzisiaj w ofercie znakomitą pomoc – poradnik duchowy: „40 dni z Bogiem” zawiera też medytacje na Triduum Paschalne. Pozycja ta wyłożona pod chórem w cenie 8 zł.

10. Parafialna Droga Krzyżowa  - 31 marca tj piątek -  przed Mszą św wieczorną – rozpocznie się o g. 17.oo

11. Rekolekcje parafialne będą przeprowadzone  od 19 go do  22 marca.   Rekolekcje szkolne 04-05 kwietnia. Spowiedź przedświąteczna – 05 kwietnia tj środa od g. 17.oo – do 19.oo

12. Wszystkim Parafianom - najserdeczniejsze pozdrowienie  i dar modlitwy.

 


29 października 2021r. 5 dni temu, 2023-03-27 61 9220