loading...
Rok liturgiczny: B/II
Wspomnienie dow. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
28 maja 2024

Wyjazd na ferie - ministrantów i lektorów

13 marca 2022r. Odsłon: 374
  • Wyjeżdżamy z naszymi ministrantami z Chociwla + na pare dni w górach świętokrzyskich. Pierwsza przygoda: nocny pociąg. Niby nic, a ile radości. Co nas czeka na te pare dni: Agroturystyka Krajno Paradise, Góra Łysica, Święta Katarzyna, Sabat Krajno narty, Święty Krzyż, Jaskinia Raj, Kielce, etc., etc. Codziennie będziemy uczestniczyć na Mszy Świętej w różnych świętych miejscach. Prosimy o modlitwę za nas i będziemy się modlić w Waszych intencjach. Króluj nam Chryste!
  • Wyjazd LSO Chociwel na ferie zimowe. Dzisiejsze atrakje: Naturalne źródełko sw. Franciszka, Góra Łysica, Święta Katarzyna, spotkanie z Siostramy Bernardynkami (siostry klauzurowe), i wspólna zabawa w śniegu i w domu.  Dobra nowina z dzisiejszej Ewangelii: Nawet jeśli jest wielka burza, Jezus jest z nami w łodzi i nie zostawia nas samych. On uspokaja wszelkie wichury. To jest moc wiary i nadziei!
  • Kolejny dzień z LSO Chociwel w górach świętokrzyskich. Dzisiaj uczestniczyliśmy w Mszy św. w parafii Chrystusa Króla w Krajnie. Po południu uczyliśmy jechać na nartach a potem do wieczora sami jechaliśmy. Piękna przygoda. Podstawa za nami, na przyszłość możemy pokonać większe góry.
  • Dzisiaj nasi ministranci zwiedzali Święty Krzyż - klasztor i nowicjat oo. Oblatów gdzie znajdują się relikwie krzyża świętego. Kiedyś w tym miejscu przebywali benedyktyni. Dzięki uprzejmości ojców oblatów mogliśmy odprawić Mszę w kaplicy zakonnej, pomodlić się i zjeść posiłek wraz ze wspólnotą domową. Poznaliśmy historię tego świetego miejsca i fakty dotyczącej autentyczności relikwii krzyża Pana Jezusa. Nowicjusze zaprosili nas na słodki poczęstunek gdzie mogliśmy poznać charyzmat i życie zakonne oo. Oblatów. Nie brakowało czasu na wspólną zabawę w śniegu
  • Przedostatni dzień wyjazd LSO Chociwel w czasie ferii zimowych. Dzisiaj pojechaliśmy do Jaskini Raj. Obejrzeliśmy piękną jaskinię stalagmity o stalaktyty. Nauczyliśmy się historię tego miejsca i powstania tego wielkiego dzieła natury przez Boga. Potem zwiedzaliśmy Kielce i odprawiliśmy Mszę św. w kaplicy seminaryjnej WSD diecezji kieleckiej. Dzięki uprzejmości księdza Rektora klerycy WSD oprowadzili nas wokół seminarium i opowiadali o ich formacje do kapłaństwa i różne ciekawostki z tym związane. Dowiedzieliśmy się o różne kółka seminaryjne, między innymi „dzieła miłosierdzia” i „koło misyjne”. Po całym dniu wróciliśmy do miejsca noclegu gdzie kontynuowaliśmy wspólną integrację i zabawę.
  • Niestety "wszystko co dobre kiedyś się kończy" (No oczywiście oprócz nieba  Dzisiaj już wracamy do Chociwla z ministrantami nocnym pociągiem. Udało się nam trochę powygłupiać i pozwiedzać. W święto Matki Boskiej Gromnicznej i 25. Dzień Życia Konsekrowanego udaliśmy się na Mszę do katedry kieleckiej. Później zwiedziliśmy miasto „by Night”. No i ostatnia przygoda, nocny pociąg do domu


Rzymskokatolicka parafia p.w.

MB Bolesnej

ul. kard. A. Hlonda 9, 73-120 CHOCIWEL
tel: 091 5622 069
dekanat: Insko
Towarzystwo Chrystusowe

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek: 17:00 do 17:45
Środa: 18:45 do 19:30
Wtorek, Czwartek, Piątek: nieczynne
Sobota: 10:00 do 11:00

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
81 9375 1041 5500 0114 2000 0010

Konto funduszu remontowego:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
05 9375 1041 5500 0114 2000 0020
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie