loading...
Rok liturgiczny: B/II
Wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
13 lipca 2024

Msza dziękczynno-pożegnalna i imieninowa ks. Pawła Hałgasa SChr

ponad tydzień temu, 2024-07-01 Odsłon: 128

 

„Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja Was posyłam” - te słowa wyśpiewane podczas wczorajszej Eucharystii nabrały bardziej szczególniej szego znaczenia. Uroczystej Mszy Świętej dziękczynno-pożegnalnej oraz imieninowej przewodniczył ks. Paweł Hałgas SChr, kazanie wygłosił ks. prob. Tadeusz Kłapkowaski SChr w koncelebrze z ks. Antonim Paczkowskim SChr. 

 

Na Mszy Świętej ks. Paweł włączył do grona LSO 5 nowych ministrantów, którymi również się opiekował przez te 2 lata. Ministranci odnowili swoje przyrzeczenia, że będą dalej pełnić zaszczytne zadania pobożnie, pilnie i radośnie. Nowo przyjętym gratulujemy i życzymy wytrwałości!

 

Po raz kolejny w naszej parafii uformował się Apostolat Margaretki, a utworzony po raz pierwszy z inicjatywy naszej Scholii Agnus Dei. Schola Objęła swoją modlitwą ks. Pawła do końca Jego życia, a po Mszy złożyła uroczyste ślubowanie i przyrzeczenie. 

"MARGARETKA" jest najpiękniejszym darem od świeckich dla wszystkich kapłanów. To szczególny, bardzo wzruszający moment, kiedy grupa ludzi postanawia modlić się za kapłana do końca życia. 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości; parafialnej Scholii Agnus Dei (w tym Pani Anecie - naszej organistce), która specjalnie na tę okazję poszerzyła swój skład. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Fotografowi - Przemysławowi Głowik, a także wszystkim Wam za obecność i wspólną modlitwę.

 

Księże Pawle, kościół potrzebuje pasterzy takich jak Ty! Potrzeba mu młodych zapałem, którzy poniosą go dalej, którzy będą dawać swoim życiem i postępowaniem świadectwo o Chrystusie! Świadczysz o Chrystusie, nie tylko słowami, wielkimi akcjami i wydarzeniami, ale przede wszystkim przykładem swojego życia. Pan Jezus powiedział też: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.” (J 25, 16). To wspaniała nowina, że Pan Jezus właśnie Ciebie wybrał. Chce byś to właśnie ty mówił ludziom o Nim i o Jego naukach. Jeszcze raz życzymy Ci wszelkiego błogosławieństwa na posługę w nowej parafii, do której zostałeś posłany i matczynej opieki naszej Chociwelskiej Matki Bożej Bolesnej. Dziękujemy za Twoją autentyczność, otwartość, uśmiech, dobre słowo i troskę. Będziemy z uśmiechem wspominać ten 2 lata. Bóg zapłać za wszystko, co ksiądz uczynił dla naszej parafii. Rzymskokatolicka parafia p.w.

MB Bolesnej

ul. kard. A. Hlonda 9, 73-120 CHOCIWEL
tel: 091 5622 069
dekanat: Insko
Towarzystwo Chrystusowe

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek: 17:00 do 17:45
Środa: 18:45 do 19:30
Wtorek, Czwartek, Piątek: nieczynne
Sobota: 10:00 do 11:00

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
81 9375 1041 5500 0114 2000 0010

Konto funduszu remontowego:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
05 9375 1041 5500 0114 2000 0020
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie