Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

Koncert kolędowy zespołu Rock&Fire w naszym kościele w Chociwlu.

26 stycznia Odsłon: 429

Koncert kolędowy zespołu Rock&Fire w naszym kościele w Chociwlu.

03/02/2024 - SOBOTA - godz. 19:00

Edyta Turowska - szczecinianka, pasjonatka głosu, dyrygent, aranżer, od kilkunastu lat specjalizuje się w emisji głosu i nauce śpiewu. Absolwentka studiów muzycznych i pedagogicznych na Uniwersytecie Szczecińskim, wieloletni dyrygent grup i chórów muzyki rozrywkowej i gospel, gdzie realizuje autorskie wielogłosowe aranżacje hitów muzyki rozrywkowej oraz repertuar gospel. Ma na koncie liczne projekty artystyczne, których jest autorem lub współautorem (m.in. "Szczecin Gospel Choir", grupa wokalna "Grace Notes"), regularnie współpracuje z muzykami i instytucjami kultury rozpowszechniając ideę zdrowego głosu oraz prowadzi warsztaty z emisji głosu, wokalistyki i interpretacji piosenki w całej Polsce dla grup muzycznych i uczestników indywidualnych. W swoim studiu wokalnym "Vocal Academy" w Szczecinie od lat wspiera gruntownie wokalny rozwój swoich podopiecznych. Autorka podręcznika do nauki prawidłowej emisji głosu "Ty też możesz śpiewać. Wprowadzenie w tajniki śpiewu rozrywkowego".

Aleksander Jastrząb - pianista i wielbiciel intrumentów klawiszowych pod każdą postacią. Od 2001 współpracuje czynnie z wieloma szczecińskimi projektami i muzykami m.in. Szczecin Gospel Choir, Cotton Fields, Margaret J. Project, Sandra Jakubowiak, Blue Crow, Lesja, Serre M'Mharry, Bossa Na Boca, Justyna Sawicka, Grace Notes, Parasoul, Joanna Stanuch. W "Rock&Fire" jest pianistą, akompaniatorem i aranżerem oraz osobą odpowiedzialną za stronę instrumentalną koncertów.

Chór muzyki rozrywkowej "Rock&Fire" z Domu Kultury Krzemień w Szczecinie - 60-osobowy chór wykonujący muzykę rozrywkową w nowoczesnej, wielogłosowej, autorskiej aranżacji wokalnej, z towarzyszeniem instrumentów na żywo. Ma w swoim repertuarze piosenki z filmów, hity muzyki popularnej, gospel, tradycyjne kolędy w nowoczesnych aranżacjach i wiele innych. Chór koncertuje i chętnie realizuje ciekawe projekty artystyczne (np. flash moby), chętnie uświetnia swymi występami wydarzenia artystyczne (wernisaże czy wieczorki autorskie), jak również włącza się w duże akcje typu WOŚP czy Europejska Noc Muzeów. Jednym z ciekawszych projektów w ostatnim czasie było nagranie klipu z Grażyną Łobaszewską do piosenki "Czas nas uczy pogody".

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym grupy jest Edyta Turowska, za warstwę instrumentalną odpowiada i towarzyszy grupie podczas występów pianista akompaniator Aleksander Jastrząb.