Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
20 maja 2024

Ogłoszenie duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

18 czerwca 2011r. Odsłon: 223
Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I
1    oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
 2    W najbliższy czwartek, 23 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msza św. zostanie odprawiona  na placu przy dworcu PKP  o godz. 10:30. Po mszy św. procesja przejdzie ulicami Wojska Polskiego ołtarz I przy Banku Spółdzielczym - przygotują go pracownicy Banku, II Ołtarz przy pomniku upamiętniających wyzwolenia miasta, - przygotują go mieszkańcy ulicy mieszkający przy zbiegu ulic Armii Krajowej i Dworcowej, III ołtarz przy figurze Matki Bożej , przygotowują go mieszkańcy bloków przy kościele i IV ołtarz w kościele. Do wszystkich ołtarzy są przygotowane  plansze dekoracyjne. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza przy którym odprawimy mszę św.  na placu. tzw. patelni. Pan Robert Kawa zapewni nam dostarczenie brzózek do każdego ołtarza juz na wieczór w środę. Zapraszamy do sypania kwiatów dzieci i wszystkie dzieci  z klas drugich i trzecich w strojach komunijnych do procesji. Prosimy także  o przygotowanie figur i feretronów na procesję.
 3    Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po mszy św. o godz.18.00  przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 4    W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 5    Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św.  na koniec roku szkolnego w środę o godz. 8:00.
 6    W przyszłą niedziele o godz. 11:00 odprawi msze św. ks. Łukasz Przewieślik, by podziękować całej wspólnocie parafialnej za dotychczasową współpracę. Dziękujemy księdzu Łukaszowi za włożony trud i wysiłek katechetyczny, opiekę nad ministrantami oraz młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Życzymy mu błogosławionego trudu kapłańskiego i zakonnego na w nowej pracy w roli Socjusza  w Domu Nowicjackim  naszego zgromadzenia w Mórkowie. Będzie on zajmował się kształtowaniem nowych powołań do zgromadzenia księży Chrystusowców. Natomiast o godz. 9:00 msze z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi nasz nowy ks. Michał Darcz , którego serdecznie będziemy witać w naszej parafii.
 7    Zapraszamy dzisiaj wszystkich do wzięcia udziału przykościelnej loterii fantowej. Losy można nabywać po mszy św. na stoisku. Na losowanie głównej nagrody zapraszamy na godz. 15:30 . Główna nagroda to telefon komórkowy firmy Samsung. Życzymy dobrej zabawy. Od 15.30 będzie tez można kupić watę cukrową. Cały dochód jest przeznaczony na fundusz remontowy naszego kościoła.
 8    W minionym tygodniu naprawialiśmy blendy wokół kościoła, a we wnętrzu kościoła dalej trwają prace malarskie . Malujemy cegły farbą laserunkową. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym ofiarodawcom, którzy wpłacają pieniądze na fundusz remontowy na konto bankowe. Formularze bankowe są do wzięcia ze stoiska z prasą.
 9    Młodzież i dzieci wyjeżdżające na wakacje na Lazurowe wybrzeże zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę na godz. 17:00 Prosimy o przyniesienie ze sobą kart kolonijnych uczestnika.
 10    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w środę  o godz. 18:00 . W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 11    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Bending Agnieszka – Chociwel Chciwel, MB Bolesnej
Szwedkowicz Marek – Marianowo Marianowo
 2    Salak Aleksandra – Chociwel Parafia tutejsza
Tokarek Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza
 3    Motylińska Marta – Lisowo Parafia tutejsza
Motyliński Przemysław – Bobrowniki Parafia tutejsza
 4    Lewicka-Leniow Agata – Chociwel Chociwel
Erpel Adam – Konin Konin, Św. Wojciecha
 5    Wilk Monika – Stargard  Szcz. Stargard Szczeciński, Przemienienia Pańskiego
Grabowicz Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza
 6    Jakóbczak Justyna – Złocieniec Złocieniec, pw. Wniebowzięcia NMP