6. wielkanocny
9 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie - 18 Niedziela zwykła

01 sierpnia 2010r. Odsłon: 1038
Powiedzieć że sprawy ziemskie, materialne, są dla chrześcijan nieistotne byłoby nieporozumieniem. Z drugiej stron jednak przekonujemy się nieraz jak bardzo rozczarowuje nas życie skoncentrowane na tym, co doczesne i jak szybko może rozpaść się budowana z mozołem pozorna stabilizacja. Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa nas do chwili refleksji nad przemijalnością ludzkiego życia i nad troską o bogactwo dobrych czynów w naszym chrześcijańskim życiu.

Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym kościół katolicki w Polsce wzywa do trzeźwości i abstynencji. Dziś swoje słowo kierują do nas biskupi podkreślając wartość abstynencji jako dar dla Boga i naszych bliskich.

Jutro 2 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II o godz. 21.00

W tym Tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.

Pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą o godz. 17.00

Pierwszy piątek miesiąca Msza św o godz. 9:00 i 18:00 Spowiedź św. o godz. 17:00

W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Różańcowych

Odwiedziny Chorych w pierwszy piątek. Do Chorych udajemy się po Mszy Świetej o godz. 9.00

Przypominamy o pielgrzymce do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc. Prosimy aby osoby zapisany dokonywały pełnej wpłaty. Cena 280 zł.

W Kościołach naszej parafii kontynuowane są prace odgromowe i zabezpieczające przed zanieczyszczeniami, które powodują ptaki opadające liście.

W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona w środę o godz. 7:00.

W związku z trzęsieniem ziemie ma Haiti, do tej pory bez dachu nad głową zostaje ponad 1,5 mln osób. Z pomocą humanitarną na Haiti udają się wolontariusze z naszej diecezji: m.in: lekarze, pielęgniarki. Ks. Arcybiskup apeluje o pomoc dla tej akcji dlatego w przyszłym tygodni po mszyc świętej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym miesiącu chcą ochrzcić swoje dziecko odbędzie się w piątek 06.08 o godz. 19.00 w salce na plebani.

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zwarzeć:

1 Zdulska Beata, Lisowo - Janczak Sylwester, Łódź

2 Krysiak Agata, Chociwel - Pater Michał - Stargard Szczeciński