Zesłanie Ducha Świętego
19 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2012r. Odsłon: 1098
1.    Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego, która poświęcona jest Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dzień ten jest świętem Tytularnym Księży Chrystusowców. Niech Jezus Chrystus Król Wszechświata Nam wszystkich obficie błogosławi.
2.    Przeżywamy Listopad – miesiąc szczególnych modlitw w intencji zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj o godz. 15.00 na cmentarzu ostatni w tym roku różaniec za zmarłych. Zapraszam do  modlitwy.
3.    W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. W imieniu przełożonych i kleryków składam serdeczne Bóg zapłać.
4.    Na ławce z tyłu kościoła znajdują się  kartki na wypominki roczne. Za osoby polecane w wypominkach rocznych jest odmawiany w każdy wtorek różaniec oraz wieczorna Msza Święta jest sprawowana w ich intencji.
5.    W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie dla Członków Parafialnego Zespołu Caritas w salce na Plebanii. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Rejonowych. Od wtorku będą Panie roznosiły po domach poświęcone dzisiaj opłatki. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczymy w całości na Ogrzewanie Kościoła.
6.    Od najbliższej niedzieli będą sprzedawane przez Caritas świece na stół wigilijny. Wzorem ubiegłego roku w najbliższą niedzielę pojawi się choinka na której będą zawieszone serduszka z wiekiem i płcią dzieci wywodzących się z ubogich rodzin. Proszę Parafian, by zabrać serduszko do domu zrobić paczkę i ją przynieść do zakrystii z serduszkiem. Za waszą ofiarność i życzliwość dziękuję w imieniu tych dzieci.
7.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Proszę wypisywanie intencji na kartkach, które zostanę przedstawione Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.

8.    Dziękuję za posprzątanie Naszej Świątyni i za złożoną ofiarę na energię elektryczną .Msza Święta za Was i waszych najbliższych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
9.    Trwają prace związane z wykonaniem nowego ogrzewania do Naszego Kościoła. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na ten cel.
10.    W piątek Msza Święta dla dzieci o godz. 16.30 a dla młodzieży o godz. 19.00.
11.    W sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Wszystkich Członków Żywego Różańca zapraszam do wspólnej modlitwy.
12.    Na regale przy wejściu do kościoła znajduje się  Tygodnik „Niedziela”, Gość Niedzielny i inne czasopisma katolickie. Zachęcam do ich czytania, by potrafić po katolicku spojrzeć na otaczający Nas świat.
13.    Nasza Parafia organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wyjazd 27 stycznia powrót 2 lutego. Koszt wyjazdu 550zł – bez karnetów na stoki. Zapisywać się można w zakrystii lub u ks. Bogumiła.
14.    W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będą poświęcane medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
15.    W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Jaroń i śp. Piotra Wienera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
16.    Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze i inne uroczystości składamy z serca płynące życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi i udziela wszelkich potrzebnych łask.

Ks. Piotr Kurzaj TChr                                          Proboszcz