Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenie duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

24 grudnia 2009r. Odsłon: 1003
Dzielimy się naszą ogromną radością z kolejnego świętowania Narodzenia Jezusa Chrystusa i życzmy, aby Nowonarodzony otaczał swoja mocą i błogosławieństwem. Niech obdarza zdrowiem i pokojem, dobrem, szczęściem, radością i łaską, a Boża Rodzicielka Maryja niech uprasza potrzebne dary na każdy dzień. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. 1 W dni świąteczne zapraszamy wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte o godz.:9:00 , 11:00 18:00 Jutro msza św. chrzcielna o godz. 12.15 ; Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie.
Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać jeszcze piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary!

Zapraszamy do fotogalerii
Dziękujemy wszystkim za wykonaną pracę w kościele. Swoim księżom współpracownikom dziękuje za godziny spędzone w konfesjonale. Serdecznie dziękujemy za choinki i tym którzy je zainstalowali i przyozdobili. Dziękuję grupie Panów , za zrobienie żywej szopki. Bóg zapłać za wypożyczenie do szopki zwierząt. Dziękuję Panom Ślusarczykom, Józefowi i Waldemarowi za zrobienie szopki do kościoła. Bardzo dziękuję za każdy przejaw życzliwości i szczodrobliwości, który przejawiał się darami na świąteczny stół. 3 Organizujemy od 29 stycznia do 5 lutego dla dzieci i młodzieży szkółkę narciarską na stokach Bukowiny i Białki Tatrzańskiej.. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu, pobytu i wypożyczenia nart to 520 zł. Podróż odbędziemy autokarem. Baza noclegowa to Bukowina Tatrzańska. Zapisy w zakrystii. Jak zawsze potwierdzamy zaświadczenia do zakładów pracy dotyczące dofinansowania są już one do odebrania w zakrystii. 4 W pierwszy dzień świąt zapraszamy na godz. 15:30 na kolędowanie przy Żywej Szopce. Natomiast w niedziele zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Agnus na godz. 15:00.