Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenia na 27 niedzielę zwykłą w ciągu roku

03 października 2009r. Odsłon: 960
„Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo”.
Dzisiejsza liturgia Słowa ilustruje prawdę o ścisłej jedności ludzkiej, zwłaszcza jeśli chodzi o kobietę i mężczyznę. Ta jedność małżeńska jest święta, ponieważ została uświęcona przez samego Boga i nikt nie ma prawa rozdzielać miłości małżeńskiej, która została złączona przez Stwórcę.

1    Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z tym nabożeństwem. A tych, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w domach. Sługa Boży Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).Od niedzieli do piątku nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30, a w sobotę po mszy św. o godz. 9:00. Dla dzieci nabożeństwo we wtorek i piątek o godz. 16:30 Dla młodzieży o godz. 19;00 w każdy piątek.
 2    Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3    . W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października.
 4    W Kościele rozpoczynamy dziś kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Po mszy sw. zbieramy ofiary do puszek na rzecz Caritasu.
 5    Spotkania z kandydatami przygotowującymi się od przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczynają się od października. Pierwsze spotkanie jutro o godz. 16.30.  Szczegółowy plan spotkań i podział na grupy jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce wspólnoty.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy młodzież do „Przystanku August”. Przystanek będzie otwarty w Niedzielę od godz. 17.00 – 20.00 oraz we wtorki, środy, czwartki i soboty od 16.00 – 20.00. W piątek spotkania w Auguście po wieczornej liturgii, a we wtorek od 18.00 spotkania z cyklu „Podziel się talentem” czyli daj drugiemu to co sam potrafisz.
 6    W piątek odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych w sali kominkowej o godz. 19:00
W przyszła niedzielę  msza św. o godz. 12:15 w intencji dzieci przyjmujących chrzest sw.
 7    W przyszłą sobotę zakończą sie prace remontowe dachu naszego kościoła. Dziękujemy, tym którzy regularnie pamiętają o wpieraniu funduszu remontowego naszego kościoła.
 8    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w czwartek o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 9    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.
 Ślub katolicki pragną zawrzeć:
    druga    Szteliga Violeta– Lublia Lublia, św. Mikołaja bp
Pihan Łukasz– Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej

W minionym tygodniu odeszła do Pana:
 1    Ś.p. Gumna Stanisława– ul. Henryka Dąbrowskiego