Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
3 maja 2024

Ogłoszenie duszpasterskie na 7 Niedzielę Wielkanocną

23 maja 2009r. Odsłon: 1200
Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

1   Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 2 Dzisiaj  przeżywamy pierwszą rocznicę komunii św. Uroczystość ta będzie  miała miejsce na mszy św. o godz. 11,00. Dzieci z klas trzecich  będą przeżyć swój biały tydzień. Gromadzić się będą  ubrani w strojach komunijnych na nabożeństwach  o godz. 18.00.
 3 Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
 4 We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 5 26 maja we wtorek w Katedrze poznańskiej  nasz parafianin Marek Nikiel.  przyjmie świecenia diakonatu. Pragniemy udać się na tą piękną uroczystość. Osobom, który zapisały sie na wyjazd przypominamy, że spotykamy się we wtorek przy plebanii o godz. 4,50.
 6 Jak co roku w Binowie organizujemy festyn dla dzieci z parafii objętych naszą pracą duszpasterską. W czasie spotkania wiele gier i zabaw, a także posiłek z grilla. Wyjazd 6 czerwca . Cena tylko 5 zł.  Zapisy w zakrystii.
 7 Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 pierwsza Deniziuk Paulina– Chociwel Parafia tutejsza
Izak Marcin– Stargard  Szcz. Stargard Szcz. pw. N.M.P. Królowej Świata