Zesłanie Ducha Świętego
19 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu

03 grudnia 2012r. Odsłon: 1247
1.    Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wykorzystajmy ten czas, by dobrze przygotować się  do religijnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
2.    Msze Święte Roratnie codziennie o godz. 7.00 ( również w soboty ). Dzieci swoje Msze Święte roratnie będą miały we wtorki i w piątki o godz. 16.30. Młodzież swoje roraty będzie miała w piątki o godz. 19.00.
3.    W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będą poświęcane medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
4.    W naszym kościele pojawiła się choinka na której wiszą serduszka z wiekiem i płcią dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących dla których parafianie mogą przygotować paczki na Święta Bożego Narodzenia. To inicjatywa Parafialnego Caritasu proszę o podjęcie tej akcji, która umożliwi dzieciom w potrzebie lepiej i godniej przeżyć zbliżające się święta.
5.    Parafialny Caritas sprzedaje kartki świąteczne i świece na stół wigilijny.
6.    We wtorek nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza Święta jest sprawowana za zmarłych z wypominek rocznych.
7.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Proszę wypisywanie intencji na kartkach, które zostanę przedstawione Bożej Matce podczas tego nabożeństwa.
8.    Dziękuję za posprzątanie Naszej Świątyni i za złożoną ofiarę na energię elektryczną. Msza Święta za Was i waszych najbliższych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
9.    Trwają prace związane z wykonaniem nowego ogrzewania do Naszego Kościoła. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na ten cel.

10.    W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Godzina Święta o godz. 17.00 w czwartek.
11.    Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00.
12.    Na regale przy wejściu do kościoła znajduje się  Tygodnik „Niedziela”, Gość Niedzielny i inne czasopisma katolickie. Zachęcam do ich czytania, by potrafić po katolicku spojrzeć na otaczający Nas świat.
13.    Nasza Parafia organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wyjazd 27 stycznia powrót 2 lutego. Koszt wyjazdu 550zł – bez karnetów na stoki. Zapisywać się można w zakrystii lub u ks. Bogumiła.
14.    W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za Waszą ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
15.    Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu i Hala Widowiskowo-Sportowa organizuje Mikołajki dla dzieci. Zabawę poprowadzą aktorzy z Teatru          „ W krzywym zwierciadle” . Początek zabawy w sobotę o godz. 14.00 na Hali Sportowej w Chociwlu. W imieniu organizatorów wszystkie dzieci do udziału w zabawie serdecznie zapraszamy.
16.     19 grudnia od godz. 10.00-12.00 w Ośrodku Zdrowia w Chociwlu będzie miało miejsce bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Rejestracja w Ośrodku Zdrowia lub pod nr 91 562 20.22.
17.    W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Ryszarda Uchwała i śp. Jerzego Wocha. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
18.    Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze i inne uroczystości składamy z serca płynące życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi i udziela wszelkich potrzebnych łask.

Ks. Piotr Kurzaj TChr                                          Proboszcz