dodano: 2020-08-06 10:41:08 edycja: 2021-11-21 22:01:51 autor: 1 odsłon: 23602

Aktualności • Bierzmowanie i wizytacja kanoniczna

  Dnia 18.06.2024 odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Wizytować będzie bp prof. dr hab. Henryk Wejman. Wizytacja biskupia (kanoniczna, pasterska) – potocznie odwiedziny, w Kościele katolickim – czynność apostolska.

  Podczas wizytacji ks. Biskup Henryk udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

  Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy nie tylko rodziców i rodziny kandydatów do bierzmowania, ale też innych parafian, zwłaszcza członków parafialnych wspólnot.

  3 dni temu, 2024-06-10 21
 • Oferta na Ołtarz

  Dotyczy: Rządowego Programu Odbudowy Zabytków nr Edycja RPOZ/2022/10600/PolskiŁad - zadanie „ Prace konserwatorskie i Restauratorskie przy neogotyckim ołtarzu głównym z kościoła parafialnego pw. „Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu".

  3 dni temu, 2024-06-10 24 1
 • Foto-relacja z Pielgrzymki 01.06.2024r.

  Foto-relacja z Pielgrzymki do Brzesko-Myślibórz - Siekierki - Chojna - Cedynia dn. 01.06.2024r.

  ponad tydzień temu, 2024-06-03 73 36
 • Uroczystość Bożego Ciała 2024

  W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
  Msze święte w tym dniu sprawować będziemy o godz. 9:00, 11:00 – po której wyruszy procesja eucharystyczna – i o 18:00.

  W związku z procesją prosimy dzieci o sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.

  TRASA PROCESJI:
  Wyruszymy z kościoła
  Figurka MB - ul. Armii Krajowej (1 Ołtarz)
  Przy banku - ul. Armii Krajowej (2 Ołtarz)
  Przy sali "impuls" - ul Wojska Polskiego (3 Ołtarz)
  Bloki - ul. Zwycięzców (4 Ołtarz)
  Powrót - do kościoła i zakończenie.

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-05-27 173
 • Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii

  W już najbliższą niedzielę 26 maja o godz. 11:00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

  Pierwsza Komunia to ważne wydarzenie dla dzieci oraz dla ich rodziców i całej wspólnoty parafialnej.

  Prosimy uczestników tej Mszy św., aby zechcieli wybrać inną –

  o godz. 9.oo czy też o g. 18.oo. Prośba też, aby Parafianie którzy nie mają za daleko do kościoła wybrali się pieszo, bo ze względu na prowadzone prace wokół kościoła będzie duża trudność z zaparkowaniem samochodu.

  Sprzątanie kościoła – czwartek g. 18.3o

  Spowiedź dla dzieci i Rodziców – w piątek od g. 17.oo

  ponad 2 tygodnie temu, 2024-05-23 186
 • MSZA ŚW. W 1. ROCZNICĘ ŚMIERCI ŚP. KS. SENIORA TADEUSZA BANIOWSKIEGO SCHR

  MSZA ŚW. W 1. ROCZNICĘ ŚMIERCI ŚP. KS. SENIORA TADEUSZA BANIOWSKIEGO SCHR

  W środę, 15 maja, o godz. 18.00 w naszym kościele odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. księdza seniora Tadeusza Baniowskiego w pierwszą rocznicę jego śmierci - do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszego szacunku i pamięci dla niezwykłej osoby, która na zawsze pozostanie w naszych sercach.

  miesiąc temu 112
 • Festyn charytatywny dla Sylwii Pater naszej parafianki

  W niedziele, 12 maja w Chociwlu odbył się festyn charytatywny dla naszej parafianki Sylwii Pater.

  Było pyszne ciasto, gorące napoje, kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem, wata cukrowa, popcorn, dmuchańce dla dzieci, malowanie buziek, pokaz taneczne, turniej piłki nożej, licytacje i wiele innych atrakcji. 

  Dzięki wielkim sercom uczestników festynu udało się zebrać ok. 40 tysięcy złotych. Cały czas trwa zbiórka dla Pani Sylwii. Możemy pomóc wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem strony:  pomagam.pl/8w8w4a

  12 maja 115 34
 • Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

  Zapraszamy na czuwanie muzyczno-modlitewne w wigilię Zesłania Ducha Świętego, które będzie w sobotę 18 maja w naszym kościele o godz. 21:00. 

  Zesłanie Ducha Świętego jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Jezus wypełnia swoją obietnicę daną uczniom: 

  „Ja zaś będę prosił Ojca a innego Pocieszyciela da wam aby z wami był na zawsze- Ducha Prawdy" J 14,16 

   

  Niech nie zabraknie nikogo. Niech Duch Święty napełnia nas wszystkich!

   

  12 maja 104
 • Festyn Charytatywny dla Sylwii Pater - naszej parafianki

  W najbliższą niedzielę – 12 maja od godz. 12.oo - Festyn Charytatywny przy Hali Sportowej na rehabilitację Pani Sylwii Pater. Wiele atrakcji i możliwość wsparcia tak bardzo potrzebnego dla naszej parafianki. Serdecznie Zapraszamy!

  06 maja 513
 • Spotkanie Formacyjne Młodych (SFM) w CHOCIWLU

  Za tydzień 11 maja tj. w sobotę w naszej Parafii bardzo duże zgrupowanie młodzieży z wielu parafii w ramach Spotkania Formacyjnego Młodzieży.

  Prosimy naszych parafian o pomocy. Gdyby można prosić o upieczenie ciast. Lista jest wyłożona pod chórem i prosimy aby te Osoby które się tego podejmą wpisały się na tę listę – abyśmy mieli zorientowanie na kogo możemy liczyć.

  Zachęcamy młodzież do udziału w tym zjeździe. Dla kandydatów do Bierzmowania udział OBOWIĄZKOWY.

  06 maja 136 2
 • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu zaprasza do składania ofert

  https://chociwel.pl/informacje/aktualnosci/parafia-rzymskokatolicka-pw-sw-matki-bozej-bolesnej-w-chociwlu-zaprasza-do-skladania-ofert

  29 kwietnia 399 2
 • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE pielgrzymki do Medjugorie

  SPOTKANIE ORGANIZACYJNE pielgrzymki do Medjugorie odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) po wieczornej Mszy Św.

  Prosimy zabrać dowód osobisty i jeśli kto nie wpłacił to też zaliczkę w kwocie 600,-

  11 kwietnia 331
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości życia

  W poniedziałek 8 kwietnia (dzisiaj) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości życia, który został przeniesiony z 25 marca, z uwagi na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocną.

  Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej w intencjach życia, tym bardziej jeśli nazywamy się Obrońcami Życia. Jeśli nie trwamy w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to jest to również okazja, aby w uroczysty sposób ją podjąć.

  Zachęcamy gorąco by włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Msza św. wieczorna o godz. 18.oo.

  08 kwietnia 200
 • Marsz dla Życia w Szczecinie - Życie nie zna granic!

  Marsz dla Życia w Szczecinie - Życie nie zna granic!
  Niedziela, 14 Kwietnia
  Jasne Błonia, godz. 15:00
  Serdecznie zachęcamy, aby wziąć udział w tym wydarzeniu!

  08 kwietnia 389
 • Koncert Wielkanocny Misericordias Domini

  Serdecznie zapraszamy na Koncert Wielkanocny Misericordias Domini 

  7kwietnia | godz.18:30 | Patafia Miłosierdzia Bożego w Stargardzie | wstęp wolny

  08 kwietnia 466
 • Podziękowania - Triduum Paschalne 2024

  Drodzy Siostry i Bracia!

  Dzisiaj kierujemy nasze myśli ku Zmartwychwstaniu, ku ostatecznemu przyjściu Chrystusa na końcu dziejów. Dlatego życzmy sobie potrzeby autentycznego świadectwa i odwagi świadczenia, że „Pan zmartwychwstał”. Wyrażamy ogromną wdzięczność WSZYSTKIM, którzy pomogli przygotować się naszej wspólnocie parafialnej na Triduum Paschalne i tegoroczne Święta Wielkanocne.

  - Serdeczne podziękowania Liturgicznej Służbie Ołtarza pod kierunkiem ks. Pawła za wzorowe przygotowanie Liturgii, dziękujemy za inicjatywę, zaangażowanie i udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Bycie ministrantem to wielki zaszczyt, ale też pewne obowiązki i zadania. Chłopaki włożyli wiele serca, poświęcili na próby wiele godzin swojego wolnego czasu. Parafia jest z Was dumna.

  Pamiętajmy, że formacja duchowa Duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza jest szczególnie ważna, bowiem to wśród ministrantów i lektorów rodzi się najwięcej powołań kapłańskich.

  - Dziękujemy Scholii Agnus Dei pod wodzą Pani Natalii Mencfeld, w tym również Pani Anecie Kaczmarek naszej organistce, którzy co roku upiększają śpiewem naszą Liturgię Świąteczną. Najważniejsze Trzy Dni w roku były pełne pracy oraz radości dla naszej scholii. Swoim śpiewem, po dwumiesięcznych próbach i zmęczeniu, ubogaciły całe Triduum Paschalne, adoracje w Wielki Czwartek, oraz adoracje w Wielki Piątek. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, Wasze głosy, Wasz trud i pasję. Agnusy już na dobre wpisały się w krajobraz parafialnych uroczystości.

  - Dziękujemy za piękne dekoracje na czas Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania. W sposób szczególny Pani Krystynie Ossolińskiej oraz księdzu Pawłowi, ofiarodawcom, czyli kwiaciarni “Margaretka”, kwiaciarni “Cuda Wianki” i Wam drodzy Parafianie, za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

  - Dziękujemy strażakom z OSP Chociwel, którzy czuwali przy Grobie Pańskim, rozpalili ognisko paschalne, pomogli przy procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim Druhom - Panu Naczelnikowi Pawłowi Kołodziejczykowi. Cieszymy się Waszą obecnością.

  Pomagają, gdy wiedzą, że ktoś jest w potrzebie. Ich postawa jest postawą miłosierdzia, bo niosąc pomoc nie zastanawiają się oni czy ktoś zasługuje na pomoc. Pomagają każdemu bez względu na jego zasługi.

  - Dziękujemy wszystkim Parafianom za wiele pracy włożonej w sprzątanie kościoła, zagospodarowanie i uprzątnięcie terenu przy kościele parafialnym, w tym ks. Pawłowi za koordynowanie prac porządkowych i za rozliczne prace techniczne. Dziękujemy Panu Olkowi – naszemu zakrystianowi.

  - Dziękujemy Paniom i Panom zaangażowanym w czytanie Słowa Bożego oraz śpiew psalmów. Wszystkim niosącym feretrony podczas procesji rezurekcyjnej, niosących baldachim, chorągwie itp. Wszystkim niosącym Dary podczas Mszy w Wielki Czwartek, oraz w Wielką Sobotę.

  - Podziękowanie dla Parafialnego Zespołu Caritas za dzieło miłości miłosiernej które wyraziło się w tej akcji sprzedaży świec oraz parafianom za jałmużnę wielkopostną przez zakup świec paschalnych, za ofiary na kwiaty. Podziękowanie również dla tych co wsparli finansowo naszą scholę Agnus Dei podczas kiermaszu Wielkanocnego.

  - Dziękujemy Księdzu Wojciechowi Muli SChr za pomoc, za wygłoszone słowo w Wielki Piątek oraz na Mszy Rezurekcyjnej i wszelką pomoc kapłańską w ostatnim czasie.

  - Podziękowanie i uznanie wszystkim, którzy uczestniczyli w Wielkim Poście w Rekolekcjach Parafialnych i dla dzieci, podziękowania dla parafialnych wspólnot, scholii Agnus Dei i małżeństwom naszej parafii za prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej, dziękujemy za uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali i księdzu Pawłowi za ich prowadzenie. Wszystkim przekazujemy wdzięczne słowa uznania i szacunku.

  - Dziękujemy naszym dzielnym fotografom za tak piękne uwiecznienie tego Świętego Triduum Paschalnego. Przede wszystkim Panu Przemysławowi Głowikowi, a także Panu Jakubowi Banowskiemu. Dzięki Wam możemy jeszcze raz powrócić do tych chwil.

  - Księdzu Pawłowi za przygotowanie i opiekę nad całym Triduum Paschalnym.

  Na zakończenie serdecznie DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM za każdą pomoc, wsparcie i Osobom modlącym się z nami w czasie rekolekcji, nabożeństw i Mszy świętych w Okresie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego! jest to bardzo wymowne świadectwo wiary!

  Dziękujemy! Pan Zmartwychwstał! Alleluja!

  01 kwietnia 432
 • Rocznica Urodzin Ks. Pawła

  Drodzy Parafianie, dzisiaj rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18:00, po niej Adoracja do godz. 21:00 ogólna, a od 21:00 Adoracja dla młodzieży.

  Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. Jest to dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele

  kapłanom zawdzięczamy. W naszej parafii mamy również kolejny powód do świętowania. Dzisiaj swoją rocznicę urodzin obchodzi nasz ksiądz Paweł. Duszpasterz dzieci i młodzieży, opiekun parafialnej scholii Agnus Dei, Liturgicznej Służby Ołtarza, bierzmowanych, dzieci komunijnych, scholii dziecięcej Perełki.

  Zgodnie ze słowami św. Pawła życzymy Ci, byś: "w gorliwości nie ustawając, płomiennym duchem służył Panu" przez kolejne lata Twojego życia. Niech każdy dzień przynosi radość z pełnionej posługi, a duszpasterskie wysiłki owocują rozwijaniem wspólnot parafialnych. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Księdza Matczyną miłością i opieką.

  Plurimos annos!

  28 marca 523
 • Sprzątanie kościoła i terenu przykościelnego

  Bardzo prosimy o przyjście parafian na generalne sprzątanie kościoła przed Świętami w środę po Mszy Świętej, czyli o godz. 18:40.

  Szczególnie mężczyzn prosimy o posprzątanie terenu wokół kościoła, również w środę, O GODZ. 17:00

  26 marca 126
 • Wielka Sobota 2024r.

  WIELKA SOBOTA (30.03.2024r.)

  Dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie

  Noc przejścia Chrystusa ze śmierci do życia

  Czas zstąpienia Chrystusa do otchłani, ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie. To wyjątkowa i jedyna w roku uroczystość z bogactwem symboli liturgicznych, Słowa Bożego i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece)

  09:00 do 14:00 - ADORACJA

  POŚWIĘCENIE POKARMÓW

  CHOCIWEL 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00

  BRÓD 09:00

  OŚWINO 10:00

  WIELEŃ 11:00

  LISOWO 09:00

  BOBROWNIKI 09:30

  LUBLINO 09:00

  KAMIENNY MOST 10:00

  19:00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

  (Prosimy o przyniesienie świec na Liturgię)

  26 marca 241 2
 • Wielki Piątek 2024r.

  WIELKI PIĄTEK (29.03.2024 r.)

  Dzień męki i śmierci Pana Jezusa

  W tym dniu obowiązuje post ścisły - nie spożywamy potraw mięsnych i ograniczamy spożycie co do ilości

  Liturgia Męki Pańskiej, której głównym punktem jest adoracja Krzyża - ołtarza na którym Jezus Chrystus złożył krwawą ofiarę za zbawienie świata.

  08:00 do 09:00

  ADORACJA - Róża Różańcowa I i II

  09:00 do 10:00

  ADORACJA -Róża Różańcowa III i IV

  10:00 do 11:00

  ADORACJA - Róża Różańcowa V i VI

  11:00 do 12:00

  Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

  12:00 do 13:00

  ADORACJA - Róża Różańcowa VII i VIII

  13:00 do 14:00

  ADORACJA - Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania

  14:00 do 15:00

  ADORACJA - Róże Różańcowe Rodziców

  15:00 do 16:00

  Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa ogólna

  16:00 do 18:00

  ADORACJA - ogólna (dla chętnych)

  18:00 - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

  Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego (ołtarza bocznego)

  Adoracja potrwa do godz. 23:00

  20:00 do 21:00

  ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW

  (PROWADZI KRĄG DOMOWEGO KOŚCIOŁA)

  21:00 do 22:00

  ADORACJA DLA MŁODZIEŻY

  (PROWADZI AGNUS DEI)

  22:00 do 23:00

  NABOŻEŃSTWO - GORZKIE ŻALE

  26 marca 147 2
 • Wielki Czwartek 2024r.

  Wielki Czwartek (28.03.2024 r.)

  Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa

  Msza rozpoczynająca ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, czyli Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego.

  18:00 - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

  Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

  (ołtarza bocznego)

  19:30 do 21:00 - ADORACJA OGÓLNA

  21:00 do 22:00 - ADORACJA DLA MŁODZIEŻY (PROWADZI AGNUS DEI)

  26 marca 147 2
 • Koncert Wielkopostny

  Już dziś, w naszym kościele KONCERT WIELKOPOSTNY pt. Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu. Serdecznie Zapraszamy!

  26 marca 118
 • Program Triduum Paschalnego 2024

  Drodzy Parafianie oraz Goście! Przedstawiamy Wam szczegółowy program Triduum Paschalnego 2024 do pobrania w załączniku. 

  24 marca 430 1
 • Niedziela Męki Pańskiej

  Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

  Podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją od figurki Matki Bożej do kościoła, upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

  - Podczas wieczornej Mszy Św. błogosławieństwo palm.

  - Serdecznie zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: o godz. 17:00.

  - Po Mszy Św. o godz. 18:00 nasza parafialna Schola Agnus Dei będzie prowadzić jeszcze Kiermasz Wielkanocny - serdecznie zapraszamy!

  24 marca 137 32
 • Kiermasz Wielkanocny

  Drodzy Parafianie, w najbliższą niedzielę (niedzielę palmową) po każdej Mszy św. tradycyjnie nasza parafialna Schola Agnus Dei będzie prowadziła KIERMASZ WIELKANOCNY.

  W ofercie m.in.:

  - domowe wypieki

  - ręcznie robione ozdoby

  - stroiki

  - jajka z rzeżuchą

  Środki z tego kiermaszu będą przeznaczone na zakup kilku niezbędnych sprzętów muzycznych oraz na formację i funkcjonowanie naszej scholii. Już teraz z serca dziękujemy za pomoc!

  17 marca 104
 • Spowiedź Wielkopostna

  18/03/2024 - poniedziałek - od 17:00 do 19:00 ( z udziałemy księży z dekanatu)

  17 marca 116
 • Palmy Wielkanocne do nabycia u LSO

  PALMY WIELKANOCNE!!!

  Od przyszłej niedzieli (17/03/2024) po każdej Mszy Św. nasi ministranci będą sprzedawać palmy. Serdecznie zachęcamy, aby wesprzeć ich fundusz ministrancki.

  15 marca 107
 • Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

  Drodzy młodzi parafianie i rodzice! Przedstawiamy Wam grafik WIELKOPOSTNYCH REKOLEKCJI SZKOLNYCH pt. "Dokąd zmierzam?"

  PONIEDZIAŁEK - 18.03.2024

  8:00 - klasy 4-8 (Kościół)

  9:00 - klasy 1-3 (Kościół)

  WTOREK - 19.03.2024

  8:00 - klasy 4-8 (Kościół/Msza Św./Spowiedź)

  9:00 - klasy 1-3 (Kościół)

  Do zobaczenia!

  12 marca 97
 • Parafialne rekolekcje wielkopostne

  Parafia Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu

  PARAFIALNE  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  15 - 20 marca 2024 (piątek- środa)  

  11 marca 232 2
 • MODLITWA NOWENNOWA „Akcja 21:20"

  MODLITWA  NOWENNOWA   „Akcja 21:20" w intencji:  Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

  11 marca 150 1
 • 1 - 30 z 786 1 2 3 ... 25 26 27 »
  06 sierpnia 2020r. 21 listopada 2021r. 1 23602