loading...
Rok liturgiczny: B/II
II Tydzień Wielkiego Postu
29 lutego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 Niedzielę w ciągu roku - Odpust Parafialny (16-09-2007 - 23-09-2007)

15 września 2007r. Odsłon: 1629

Dzisiaj przeżywamy nasz doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Bolesnej.  Pragniemy dziękować za szczególną opiekę nad nami Matce Chrystusa, ale także naszej Matce. Albowiem jest  Maryja naszą prawdziwą Matką . Zrodziła nas, tak jak rodzi prawdziwa Matka, w bólu i serdecznej męce, u stóp krzyża, gdzie usłyszała słowa: „Niewiasto, oto Syn twój". Są to słowa błogosławione dla nas i  dla wszystkich pokoleń. Ona czuwa nad życiem Bożym w naszych sercach. Świadomi szczególnie tych treści  stajemy  dzisiaj przed ołtarzem Pana w święto naszej wspólnoty parafialnej, by dziękować za Jej wszelką pomoc dla nas. Niech ten obłok naszej modlitwy dziękczynnej sprowadza na nowo, obfite łaski Opatrzności .  W czasie uroczystej sumy poświęcimy także  wieńce dożynkowe z całej naszej gminy. Po mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna  Na wszystkich dzisiejszych mszach św. kazanie odpustowe wygłosi ks. Bogusław Burgat wykładowca naszego seminarium duchownego Poznaniu.. Na sumie odpustowej będziemy dziękować za tegoroczne zbiory w całej naszej gminie. To bardzo ważny dzień w naszej społeczności. My wszyscy potrzebujemy tego dnia, w którym wszystkie wysiłki którym wszystkie wysiłki dotyczące życia i przeżycia składamy u stóp Pana Boga w wielkiej podzięce.

Ogłoszenia
1 Szczególnym darem uroczystości patronalnej w parafii jest możliwość zyskania w tym dniu odpustu zupełnego dla osób, które spełniając zwykłe warunki jego zyskania nawiedzą kościół i odmówią w nim Ojcze nasz oraz Credo (EI 33).
 

Uroczysta forma ogłoszenia możliwości zyskania odpustu zupełnego

Matka nasza Kościół święty, odczytując zbawczą wolę Chrystusa względem nas, otwiera dzisiaj przed nami niezmierzony skarbiec miłosierdzia Bożego. Niech nikt nie czuje się tutaj obcym lub przechodniem. Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Ojca. Kto zatem spośród was jest po spowiedzi świętej, w swoim sercu zerwał z przywiązaniem do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego, przybył dzisiaj z wiarą do tej świątyni, przystąpił do Stołu Pańskiego i pomodlił się w intencjach, które nosi w sercu Ojciec Święty, może otrzymać odpust zupełny. Bracia i siostry: #Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości#.

W: Bogu niech będą dzięki.

Warunki zyskania odpustu zupełnego

W czasie przygotowań do odpustu parafialnego lub przy innej dogodnej okazji należy przypominać wiernym warunki zyskiwania odpustu zupełnego. Są one dwojakiego rodzaju:

- Warunki zwykłe, które należy spełnić zawsze, gdy chce się zyskać odpust zupełny. Są to: 1 # Sakramentalna spowiedź; 2 # Przyjęcie Komunii świętej; 3 # Modlitwa w intencjach Ojca Świętego; 4 # Wyrzeczenie się przywiązań do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

- Wykonanie konkretnego dzieła, za które można zyskać odpust. Każdy odpust jest związany z określonym dziełem. Niektóre z nich polegają na odmówieniu konkretnych modlitw lub uczestnictwie w określonych nabożeństwach. Zostało to przypomniane w odpowiednich miejscach PSB.
2 Dzisiejszym uroczystościom będzie towarzyszyć festyn parafialny od godz. 15 ;00.  Będzie sprzedaż ciast, także słanych naszych odpustowych serc z piernika,  loteria fantowa, wielki kiermasz dobrej religijnej ksiązki, wiele konkursów:. Będzie można nabyć pierwsza powojenna monetę z Chociwla z wizerunkiem naszego kościoła.  Odbędą się m.in. , , licytacje i wiele innych atrakcji .Przed kościołem swoje stoiska będzie miał także parafialny Zespół Caritas.  Niech każdy z nas weźmie udział w naszej parafialnej zabawie
3 Zapraszam na spotkanie po pielgrzymkowe wszystkich uczestników tegorocznego  wyjazdu do Fatimy i Lourdes w  przyszła niedzielę na godz. 19:00 do sali kominkowej.
4 W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół pragniemy zaprosić na mszę św. w intencji rodzin z danego dyżuru i tak w tym tygodniu zostania odprawiona msza św. w ich intencji w czwartek  o godz. 7::00.
5 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy  wiele pokoju, zdrowia i siły i łask od Pana Boga na każdy dzień.


Ślub katolicki pragną zawrzeć: 
1 Okonowska Wioletta – Chociwel Parafia tutejsza
Wierzchowski Paweł – Wieleń Parafia tutejsza
 

Intencje mszalne

niedziela (16-09-2007)
9:00 śp. ks. Zygmunt, rodzice: Karolina i Jakub i zm. z rodziny
14:00 ODPUST - Msza św. za parafian
poniedziałek (17-09-2007)
7:00 śp. mąż Rudolf, Józefa (ona), Józef, Katarzyna, Feliks oraz ich dzieci zamordowani na Wschodzie; bracia zmarli na Syberii
18:00 śp. Katarzyna Melczewska - o wieczną szczęśliwość
wtorek (18-09-2007)
7:00 śp. Tadeusz - o życie wieczne
18:00 śp. Bogdan Nych w 2 roczn. śm.,o życie wieczne - int. od najbliższych
środa (19-09-2007)
7:00 
18:00 ++ Marianna (15 roczn. śm.), Stanisław (5 roczn. śm.) Zabłoccy oraz Aleksy Kostusiewicz - o szczęśliwość wieczną
czwartek (20-09-2007)
7:00 O Boże błog. dla osób sprzątających kościół i ich rodzin
18:00 śp. Józef Hordyński w 1 roczn. śm.
18:00 śp. Jan Pipier w 14 roczn. śm.
piątek (21-09-2007)
7:00 + Radosław Dajnowski - int. od uczestników pogrzebu
18:00 sśp. Ksawery Szyran w 23 roczn. śm. i zm. z rodziny
sobota (22-09-2007)
9:00 śp. rodzice Jan i Waleria oraz śp. Kazimierz i Aleksander
16:00 Ślub: Grzywacz/Przybylska
17:00 Ślub: Samujło/Adamczyk
18:00 W int. synów i ich rodzin z okazji rocznicy ich ślubów
niedziela (23-09-2007)
9:00 śp. Helena koronko i zm. Matki różańcowe - int. od IV Róży
11:00 O Boże błog. dla Lidii i Wojciecha w 25 roczn. ślubu
18:00 śp. Józefa (ona) w 15 roczn. śm. oraz śp. Michał i Szczepan - o życie wieczne

 

 

 Rzymskokatolicka parafia p.w.

MB Bolesnej

ul. kard. A. Hlonda 9, 73-120 CHOCIWEL
tel: 091 5622 069
dekanat: Insko
Towarzystwo Chrystusowe

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek: 17:00 do 17:45
Środa: 18:45 do 19:30
Wtorek, Czwartek, Piątek: nieczynne
Sobota: 10:00 do 11:00

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
81 9375 1041 5500 0114 2000 0010

Konto funduszu remontowego:

Bank Spółdzielczy w Goleniowie od. w Chociwlu
05 9375 1041 5500 0114 2000 0020
Kompania Twórcza - projektowanie stron, logo, obsługa graficzna, programowanie w internecie