Triduum Paschalne

Ogłoszenia - 19 niedziela zwykła

08 sierpnia 2008r. Odsłon: 1131
W tym tygodniu obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP - W tym dniu szczególnie wyznajemy prawdę, że Pan Jezus nie pozostawił ciała swojej Matki na ziemi, ale je uwielbił, uczynił podobnym do swojego ciała w chwili zmartwychwstania i zabrał do nieba.

1

15 sierpnia przypada w piątek.  Msze św.  jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że nieobecność w tym dniu na Mszy św. jest grzechem ciężkim. Wszystkich, którzy z jakichś względów nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. w środę, zapraszamy na wigilię Uroczystości w czwartek  na g. 18:00, co uczyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii.

2

Na wszystkich Mszach św. Uroczystości Wniebowzięcia NMP, która jest nazywana także świętem MB Zielnej, tradycyjnie poświęcimy wiązanki kwiatów i ziół. Prosimy o podtrzymanie tego pięknego polskiego zwyczaju, włożenie odrobiny wysiłku, przygotowanie stosownych wiązanek i przyniesienie ich do naszej świątyni

3

Od 11.08 do 14.08.2008 r. nasza Parafia organizuje dla dzieci półkolonie w Chociwlu. Półkolonie będzie prowadzić młodzież ze studenckiego wolontariatu. Zapisy można dokonywać w zakrystii po mszach św., lub w biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wypoczynku i wspólnej zabawy.

Za organizowanie i koordynowanie półkolonią odpowiedzialny jest ks. Proboszcz.

W poniedziałek spotykamy się o godz. 17:00 przy ognisku na placu miedzy kościołem a plebanią. We wtorek spotkanie o godz. 9:00 do 13;00

Mój Chociwel wakacyjny;
Celem półkolonii  jest rozbudzenie u dzieci patriotyzmu lokalnego, dostrzeżenie w swej"małej ojczyźnie" miejsc do tej pory przez nich nieodkrytych.Dzieci beda prezentowaly swoja miejscowosc w roznej formie (plastycznej, w formie legendy czy tez inscenizacji).Podczas zajęc integracyjnych dzieci naucza sie ze soba bawic. Zobaczą jak niewiele trzeba, by zorganizowac sobie pozytecznie czas. Wszystkie zajęcia będą przeplatane piosenkami przy akompaniamencie gitary oraz grami i zabawami ruchowymi na sali gimnastycznej bądź boisku szkolnym. Dzieci wezmą także udział w róznych konkursach,m.in. "Szansa na sukces" czy tez" Maraton uśmiechu".

4

Przypominamy, że w czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w tygodniu po wieczornej Mszy św., spowiadamy zaś przed każdą Mszą św.; wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania prosimy więc o przyjście odpowiednio wcześniej do świątyni.

5

W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w piątek o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:

6

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" znajdziemy m.in:

Opowieść o śladach św. Pawła w Grecji, sylwetki wyniesionych na ołtarze kapelanów Powstania Warszawskiego, reportaż o tym jak powstają kościelne dzwony.

W tym tygodniu zmarli:

1