Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika, albo św. Jerzego, męczennika
24 kwietnia 2024

Jak przebiegają prace remontowe naszego kościoła?

29 sierpnia 2008r. Odsłon: 1121
W dniu 18 czerwca 2008 r. pracownicy powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Stargardzie Szczecińskim przy udziale proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Musiałka oraz pana Bogusława Chałupnika  przeprowadzili oględziny obiektu. Z przeprowadzonej kontroli spisano stosowny protokół oraz wykonano dokumentację fotograficzną.

Dnia  26,06,2008 r. z  Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego  w Stargardzie Szczzecnie otrzymaliśmy nakaz na usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości na obiekcie kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, przez :
1/ wykonanie zabezpieczenia pęknięć ścian wieży kościoła
2/ remont instalacji elektrycznej wraz z wykonaniem osłon  zabezpieczających drewno od instalacji  elektrycznej;
3/ wykonanie zabezpieczeń obluzowanych i popękanych elementów wystroju zewnętrznego;
Wydanie decyzji miało  na celu zapewnienie właściwego stanu technicznego obiektu oraz zapewnienie jego bezpiecznego uzytkowania
Złożyliśmy wniosek do Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie  o wydanie zgody na powyższe prace. Wojewódzki konserwator Zabytków  22,07,2008 r. udzielił naszej parafii zgody na prowadzenie prac konserwatorskich pod kierunkiem mgr inż. Andrzeja  Skoczylasa.
 Prace wsakzane przez Inspektorat Budowlany wykonają:
- Remont instalacji elektrycznej wykona Zygmunt  Piętka – Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne.
- Naprawę, wzmocnienie i stabilizację uszkodzonych  ścian kościoła wykona firma BEJNAR z Gorzowa Wlkp.
- Renowację elewacji górnej części wieży kościoła i renowację elewacji sygnaturki kościoła firma RING – Dariusza Sokołowskiego ze Szczecina.
Wszystkie prace powinny być zakończone do 15 listopada.

Od 15 września będzie niedostępne główne  wejście  do kościoła oraz przejście pod kościołem ze względu na trwające prace konserwatorskie na wieży.

We wrześniu  ksiądz Proboszcz podpisze umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację przyznanej  nam dotacji w wysokości 100 000 zł. Będzie ona w pełni przekazana na realizację zadań konsewratorskich w naszego kościoła .