Triduum Paschalne

Ogłoszenia duszpasterskie - 7 Niedziela w ciągu roku

13 lutego 2007r. Odsłon: 1195
We wtorek kończy się karnawał. Niech okres Wielkiego Postu, który rozpoczniemy od środy popielcowej będzie dla nas czasem gorliwszej modlitwy i pokuty.
Przypominamy o poście ścisłym w środę popielcową, który dotyczy nie tylko wstrzymania się od potraw mięsnych, ale także ograniczeniem ilości posiłków i ich obfitości ( Dwa lekkie i jeden do syta) Istotą postu pojętego po chrześcijańsku jest nasze nawrócenie. Do tego potrzeba pokory opartej na wierze i miłości człowieka do Boga

-  W środę popielcową mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem, odprawiamy o godz. 9:00 i 17:00

W czasie Wielkiego Postu stańmy z  patronką  naszej parafii Matką Bolesną pod Krzyżem na Kalwarii i uczymy się od Niej  postawy człowieka wiary i miłości. W tej nauce niech pomogą nam tradycyjne nabożeństwa Drogi  Krzyżowej  i Gorzkich Żali. .

W  naszym kościele Droga Krzyżowa w  piątek w tym tygodniu:

*      Dla dzieci o godz. 16.00
    *      Dla dorosłych - godz. 16,45
    *      Dla młodzieży -  godz. 19.00

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę  o godz. 16.00, a  po nich msza św. o 17:00

- Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim tym, którzy nie szczędzą sił i środków w utrzymaniu naszej świątyni. Bardzo dziękuje rodzinom, które w sobotę   włączyły się  do prac porządkowych i złożenia ofiary na prąd. Osoby te zapraszam na msze św.,  która zostanie odprawiona w ich intencji w piątek o godz. 17:15 . W tym tygodniu dyżur przypada osobom:

-  W tegorocznej pielgrzymce naszej parafii do Fatimy weźmie udział 52 osoby. Są jeszcze dwa wolne miejsca w autokarze. W zakrystii są do odbioru przekazy na wpłaty  za podróż w czasie pielgrzymki.

- W czasie ferii parafia  zorganizowała zimowisko narciarskie dla 43 osób. Bardzo dziękuje wszystkim opiekunom za pomoc i wsparcie w organizacji wypoczynku dzieci w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Ks. Rafał zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie : grupę - A 22 .lutego na godz. 16:00 ; grupę - B na godz. 18.00, a grupę  - C - 23 lutego na godz. 16:00

- Spotkanie w ramach kursu lektorskiego odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w salce kominkowej.

- Młodzież zapraszamy na spotkanie po drodze krzyżowej w ramach którego zostanie wyświetlony film.

- Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na fundusz remontowy kościoła. Każdy darczyńca otrzyma biuletyn parafialny. Bóg zapłać za złożone ofiary. Jest to ostatnia puszka. Od marca  będziemy zbierać ofiary indywidualnie  przez tzwa. rejonowych według państwa deklaracji.

- Zapraszamy maturzystów na pielgrzymkę na Jasną Górę na 23/24 marca. Cena przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii

- Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.