3. wielkanocny

Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Bolesnej

05 września 2008r. Odsłon: 998
Dzisiaj przeżywamy nasz doroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Bolesnej.  Pragniemy dziękować za szczególną opiekę nad nami Matce Chrystusa, ale także naszej Matce. Albowiem jest  Maryja naszą prawdziwą Matką . Zrodziła nas, tak jak rodzi prawdziwa Matka, w bólu i serdecznej męce, u stóp krzyża, gdzie usłyszała słowa: „Niewiasto, oto Syn twój"

Ogłoszenie duszpasterskie
 (2008-09-07 - 2008-09-14)

. Są to słowa błogosławione dla nas i  dla wszystkich pokoleń. Ona czuwa nad życiem Bożym w naszych sercach. Świadomi szczególnie tych treści  stajemy  dzisiaj przed ołtarzem Pana w święto naszej wspólnoty parafialnej, by dziękować za Jej wszelką pomoc dla nas. Niech ten obłok naszej modlitwy dziękczynnej sprowadza na nowo, obfite łaski Opatrzności .  W czasie uroczystej sumy poświęcimy także  wieńce dożynkowe z całej naszej gminy. Po mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna  Na wszystkich dzisiejszych mszach św. kazanie odpustowe wygłosi ks. wikariusz generalny  Krzysztof Grzelak . Na sumie odpustowej będziemy dziękować za tegoroczne zbiory w całej naszej gminie. To bardzo ważny dzień w naszej społeczności. My wszyscy potrzebujemy tego dnia, w którym wszystkie wysiłki którym wszystkie wysiłki dotyczące życia i przeżycia składamy u stóp Pana Boga w wielkiej podzięce.

Ogłoszenia
 1 Dzisiejszym uroczystościom będzie towarzyszyć festyn parafialny od godz. 15 ;00.  Będzie sprzedaż ciast, także słynnych naszych odpustowych serc z piernika,  loteria fantowa,  wiele konkursów: Odbędą się m.in. , , licytacje i wiele innych atrakcji .Przed kościołem swoje stoiska będzie miał także parafialny Zespół Caritas. Specjalnym gościem będzie zespół góralski "Ondraszki". O19:00 rozpocznie się dożynkowa zabawa  taneczna.  Niech każdy z nas weźmie udział w naszej parafialnej zabawie.
 2 Zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat przyszłorocznej pielgrzymki do Grecji i Włoch "Śladami Św. Pawła" Spotkanie odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej w sali kominkowej.
 3 W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół pragniemy zaprosić na mszę św. w intencji rodzin z danego dyżuru i tak w tym tygodniu zostania odprawiona msza św. w ich intencji we wtorek  o godz. 7::00
 4 Od przyszłej niedzieli tj. 14 września zapraszamy dzieci na mszę św. niedzielną na godz. 11:00.
 5 W każdy piątek o godz. 18:00 będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o nawrócenie  zatwardziałych grzeszników  z naszej parafii i za tych którzy utracili wiarę w Boga.
 6 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia  życzymy  wiele pokoju, zdrowia i siły i łask od Pana Boga na każdy dzień.

W minionym tygodniu zmarła
Śp. Danuta Buczek – zam. w Chociwlu na u. Młyńskiej