3. wielkanocny

22 niedziela zwykła w ciągu roku

30 sierpnia 2008r. Odsłon: 980
Dzieci i młodzież przystępują do swoich zajęć w szkołach. Rozpocznijmy  nowy rok naszych zajęć z Bogiem.

1  Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum 1 września o godz. 8..00. a po niej o godz. 9.00 w hali sportowej, wspólny  dla obu szkół uroczysty apel   rozpoczynający nowy  rok nauki Msza dla młodzieży zostanie odprawiona w piątek o godz. 19:00.
 2 Nasza parafia każdego roku obchodzi swój odpust czcząc Matkę Bolesną. Rozważając ten tytuł Maryjny pragniemy uwrażliwić  nasze dusze na krzyż życia codziennego, który Maryja przyjmowała z pokorą i całkowitym poddaniem się woli Bożej. .Przykładem roku ubiegłego pragniemy nasze święto przeżywać przez dwa dni.. W sam dzień 15 września na wyciszeniu i modlitwie adoracyjnej, a 7  września, w niedzielę -  na przeżywaniu wspólnej radości odpustowej wypełnionej modlitwą i wspólną zabawą.
7 września na wszystkich mszach św. kazanie odpustowe wygłosi  ks. Krzysztof Grzelak - wikariusz generalny naszego zgromadzenia księży Chrystusowców . Na piętnaście minut przed sumą odpustową  odbędzie się nadanie imieniem kard. Augusta Hlonda dawnej   ulicy Małej.  Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00 i zakończy ją uroczysta procesja  wokół kościoła. Na sumie odpustowej będziemy dziękować za tegoroczne zbiory w całej naszej gminie. To bardzo ważny dzień w naszej społeczności. My wszyscy potrzebujemy tego dnia, w którym wszystkie wysiłki dotyczące życia i przeżycia składamy u stóp Pana Boga w wielkiej podzięce. Gdziekolwiek zabiegamy o "chleb powszedni" - przy biurku, w zakładzie pracy, za kierownicą - wszędzie obrabiamy pole Boże, a On Stwórca całego świata daje wzrost i plon. I to Jemu winniśmy okazać szczególne wdzięczne serce. W czasie sumy odpustowej poświęcimy wieńce dożynkowe z całej naszej parafii i gminy. Prosimy o delegacje wszystkich naszych  wiosek . Mszy św. o godz. 18: juz nie będzie .
Od godziny 15::00 zapraszamy w niedzielę na festyn parafialny. Będzie sprzedaż ciast, także słynnych naszych odpustowych serc z piernika,  loteria fantowa,  wiele konkursów:   Specjalnym gościem będzie zespól góralski "Ondraszki" ze Szczyrku . Niech każdy z nas weźmie udział w naszej parafialnej zabawie.. Od godz. 19:00 zapraszamy na zabawę taneczną z okazji dożynek. Miejscem festynu i zabawy będzie plac miedzy kościołem a jeziorem.
 3 Zapraszam serdecznie Panie Zelatorki  Żywego Różańca  na spotkanie w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
 4 Drugi dzień każdego miesiąca to dla nas wspomnienie śmierci Papieża  Jana Pawła II. Zapraszamy na Apel  Jasnogórski we wtorek na godz. 21:00, który odprawiamy w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
 5 Zmiana tajemnic różańca św. w sobotę po mszy św. o godz. 9:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP .
 6 W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 9:00 i 18:00 Spowiedź od 16:00 do 18:30 .  Msza św. dla dzieci  o godz. 17:00 . W czasie tej mszy św.  poświęcimy pierwszoklasistom ich pierwsze tornistry i przybory szkolne. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00 . W piątek od godz. 10:00 udajemy się  do chorych  z posługą sakramentalną.
 7 W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00 odprawimy godzinną adorację, tzw.  Godzinę świętą. Będziemy rozważać i uwielbiać miłość Chrystusa w tajemnicy Jego męki i śmierci.
 8 W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek  o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 9 W dniach od 30 sierpnia do 03 września 2008 r. na terenie naszego miasta odbędzie się wystawa pod hasłem „Pociąg do historii” ulokowana w kolejowych wagonach ciągniętych przez zabytkowy parowóz.
Jest to jedyna taka wystawa zorganizowana, która ukazuje powojenna , najnowszą historię  naszej Ojczyzny. Zwiedzać  ją można od godz. 10:00 do 13:00 i od 14:30 do 19:00 . Gorąco polecamy !

Ślub katolicki pragną zawzeć:
 trzecia Balcerzak Marta– Chociwel Parafia tutejsza
Szczepański Daniel– Staragard Szcz. Staragard Szcz., pw. NMP Królowej Świata