dodano: 2022-07-04 10:32:11 edycja: 2022-07-04 10:32:28 autor: 61 odsłon: 230

Pożegnanie księdza Chrisa Czapli oraz brata Dariusza Seewalda

Pożegnanie księdza Chrisa Czapli oraz brata Dariusza Seewalda, którzy zgodnie z dekretem przełożonych Towarzystwa Chrystusowego, mając na uwadze potrzeby duszpasterskie opuszczają naszą wspólnotę parafialną.

Msza dziękczynno-pożegnalna księdza Chrisa oraz brata Darka odbędzie się za tydzień tj. 26 czerwca o godz. 18:00.

Ksiądz Chris swoją posługę w naszej parafii rozpoczął 21 czerwca 2021 roku, natomiast Mszę prymicyjną w naszym kościele odprawił 04 lipca 2021 roku. Parafia pw. MB Bolesnej w Chociwlu była Jego pierwsza parafią i ksiądz Chris sam zaznaczał nie raz, że stała się miejscem szczególnie bliskim jego sercu. Przez rok odgrywał w środowisku parafii znaczącą rolę jednoczenia wspólnoty parafialnej scholii Agnus Dei i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Przygotował również młodzież do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Organizował spotkania młodzieżowe w piątki pokazując młodym ludziom prawdziwego Boga. Posługiwał chorym w pierwsze piątki miesiąca, dając im nadzieję i otuchę, był również katechetą w zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu, oraz w szkole zawodowej w Kamiennym Moście i również tam, w szkołach każdego dnia dbał o to, by wiara chrześcijańska dojrzewała w młodych ludziach.

Brat Dariusz Seewald swoją posługą w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczął w 2019 roku. br. Dariusz pełnił wiele funkcji w naszej parafii m.in. wspierał dzieła kościoła, kapłanów, scholę Agnus Dei, ubogacał swoim śpiewem i grą na organach Msze Święte, oraz posługiwał jako zakrystianin. W naszej wspólnocie zostanie zapamiętany jako wzór odpowiedzialności, posłuszeństwa i pracowitości.

Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dobro, jakie stało się udziałem ks. Chrisa i br. Dariusza.


04 lipca 04 lipca 61 230