dodano: 2022-07-04 11:18:51 edycja: 2022-07-04 11:19:19 autor: 61 odsłon: 543

Przywitanie nowego księdza w naszej parafii

"Dusza moja usycha za Twoim zbawieniem, w Twym słowie złożyłem moją nadzieję"

Takie słowa można znaleźć na obrazku prymicyjnym księdza Pawła, który podczas jutrzejszej niedzieli będzie głosił Słowo Boże oraz udzielał błogosławieństwa prymicyjnego po Mszach Świętych. Udzielone błogosławieństwo prymicyjne ma szczególną wartość, z którą związana jest łaska odpustu zupełnego. Nowo wyświecony kapłan jest w sposób nadzwyczajny napełniony Duchem Świętym. Kładąc ręce indywidualnie na głowy wiernych wypowiada modlitwę:

Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech zstąpi na Ciebie i niech pozostanie z Tobą na zawsze. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen.

Ksiądz Paweł Otrzymał przed miesiącem świecenia kapłańskie w poznańskiej katedrze i zgodnie z Wolą Przełożonych i Ks. Arcybiskupa - podejmuje Służbę Boża w naszej Parafii. Życzymy mu wiele światła Bożego, wytrwałości i sił w posłudze duszpasterskiej. Niech znajdzie tutaj dobre przyjęcie, życzliwość, troskę i wsparcie we wszelkich działaniach w Parafii.

04 lipca 2022r. 04 lipca 2022r. 61 543