dodano: 2019-09-11 20:24:50 odsłon: 506

Trzeci z dni duszpasterskich przed odpustem 10.09.2019 (wtorek) - Dzień pamięci

Słowa Jana Pawła II: „Naród polski w tej wojnie, […] wywiązał się w pełni - rzec można: w nadmiarze - ze swoich zobowiązań alianckich, płacąc najwyższą cenę za «wolność naszą i waszą»”. Nawiedzając groby naszych bliskich na naszym cmentarzu, duchowo stańmy na polskich cmentarzach i mogiłach, tam, gdzie leżą ci, którzy całymi sobą zapłacili za wolność. Trzeci dzień naszych dni duszpasterskich poświęcony był modlitwie za zmarłych z naszych rodzin, z naszej parafii oraz poległych obrońców naszej Ojczyzny. Mszę św. w intencji zmarłych sprawował ks. Wojciech, a kazanie wygłosił ks. Roman. Wieczorem natomiast zgromadziliśmy się na cmentarzu w Chociwlu, gdzie ks. Mieczysław poprowadził nabożeństwo za zmarłych oraz apel poległych. Oba cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie modlitewnego spotkania ks. Proboszcz poświęcił stojącą pod krzyżem na cmentarzu figurę Matki Bożej Bolesnej ofiarowaną przez jedną z parafianek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

11 września 2019r. 506