dodano: 2019-09-13 16:21:19 odsłon: 704

Piąty z dni duszpasterskich przed odpustem 12.09.2019 (czwartek)- Dzień rodziny

Słowa św. Jana Pawła II: „Ten heroizm dnia codziennego obejmuje milczące, ale niezwykle płodne i wymowne świadectwo tych wszystkich heroicznych matek, które bez reszty poświęcają się swoim rodzinom, które cierpią wydając dzieci na świat, a potem gotowe są podjąć wszelkie trudy, ponieść wszelkie ofiary, ażeby tym dzieciom przekazać wszystko, co mają w sobie najlepszego”. Wspominając heroizm matek i ojców oddających siebie i swoje dzieci na służbę ojczyźnie prośmy o to, by nasze rodziny były Bogiem silne. Piąty dzień poświęcony był tematyce małżeństwa i rodziny. Ks. Proboszcze głosił kazanie oraz celebrował Mszę św. podczas której obecne w kościele małżeństwa odnowiły swoje przyrzeczenia małżeńskie. Nie zabrakło także modlitwy za zmarłych współmałżonków. Po Mszy św. ks. Wojciech poprowadził przygotowane przez niego nabożeństwo, będące modlitwą w intencji rodzin. Na zakończenie każdy otrzymał poświęcony podczas Mszy św. różaniec.

13 września 2019r. 704