Dziś środa, 23 października 2019 r, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Szósty z dni duszpasterskich przed odpustem 13.09.2019 (piątek) - Dzień wędrowania pod krzyż

Słowa św. Jana Pawła II: „Wreszcie — wojna. Mówię o niej w sposób szczególny. […] W ten sposób świat cierpienia, który zasadniczo znajduje swój podmiot w każdym człowieku, wydaje się w naszej epoce — bardziej może niż kiedykolwiek — przechodzić w szczególne «cierpienie świata»” Chcemy ponieść świat ludzkich cierpień i cierpienia świata jedyną drogą nadziei – drogą krzyżową. Na zakończenie tej drogi złożymy nasze ofiary – modlitwy, postu i cierpienia, które jutro przedstawimy pod Krzyżem Chrystusa."

W przedostatnim z naszych Dni Duszpasterskich poprzedzających odpust parafialny pochylaliśmy nad tajemnicą krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa. Mszę św. celebrował ks. Wojciech, a kazanie wygłosił ks. Mieczysław. Bezpośrednio po Mszy św. ks. Proboszcz poprowadził z pomocą ks. Mieczysława przygotowane przez niego nabożeństwo Drogi krzyżowej. Było to wydarzenie szczególne w naszej parafii, ponieważ odbywało przy nowo wybudowanych stacjach drogi krzyżowej wokół kościoła parafialnego. Po zakończeniu nabożeństwa rozpoczęła się adoracja krzyża, które trwała do godziny 22.00. Rozważania prowadził ks. Roman.