Dziś wtorek, 12 grudnia 2017 r, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Wspomnienie św. Huberta

Do dziś w polskiej tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. hubertowin, czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym, z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów min. sygnałów łowieckich. Organizowane tego dnia polowania poprzedzają często Msze św. w intencji myśliwych. Wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie 3 listopada. W naszej wspólnocie parafialnej podczas Mszy św. o godz. 18:00 w nastroju leśnym, dziękowaliśmy Bogu za 70 lat koła łowieckiego Ryś. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr hab. Stanisław Ormanty TChr. Ten dzień był wspaniałą okazją by podziękować leśnikom i myśliwym za troskę o czystość naszych lasów i dbanie o piękno naszej przyrody.