Dziś wtorek, 12 grudnia 2017 r, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

11 listopada

My, Polacy, na przestrzeni setek lat naszej historii przekonaliśmy się, jak niepodległość jest ważna, jak czasem łatwo ją utracić wskutek zapatrzenia, wskutek kierowania się prywatnymi interesami zamiast tym, co jest dobrem najwyższym, dobrem Ojczyzny, dobrem naszej wspólnoty, naszego Narodu, społeczeństwa. Na Mszy św. o godz. 17:00 modliliśmy się za tych którzy oddali życie za wolną Polskę oraz za przyszłość naszej Ojczyzny. Przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Płoty podjęliśmy śpiew patriotyczny. Spotkanie przeplatane było historyczną refleksją oraz animacjami multimedialnymi. Następnie w klimacie płonącego ogniska mogliśmy upiec kiełbasę. Jesteśmy dymni ze swojej historii, jesteśmy dumni że jesteśmy Polakami.