Dziś piątek, 26 maja 2017 r, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Święcenia dk. Marcina Ossolińskiego TChr

Wdzięczny Jezusowi Chrystusowi za dar powołania zakonnego i kapłańskiego w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej serdecznie zapraszam na uroczystą Eucharystię podczas której przyjmę ŚWIĘCENIA PREZBITERATU przez posługę JE ks. bpa Damiana Bryla dnia 23 maja 2017 r o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu.
Jednocześnie zapraszam na Prymicyjną Ofiarę Mszy Świętej, którą będę sprawował 28 maja 2017 (niedziela) o godz. 11:00 w Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu.
Z prośbą o dar modlitwy i ofiarowanie Komunii Świętej w mojej intencji
dk. Marcin S. Ossoliński TChr

2017-05-20 21:27:34

Olimpiada Liturgiczno-Sportowa w Stargardzie

Ministranci i lektorzy z naszej parafii w sobotę 6 maja brali udział już w III Olimpiadzie Liturgiczno-Sportowej organizowanej w Stargardzie. Nie zabrakło wspólnej modlitwy w Kościele św. Jana oraz chrześcijańskiej rywalizacji na boisku oraz na hali sportowej. W tym roku udało się ministrantom wywalczyć dwa złote medale, które zdobyli Krzysztof Majsakowski oraz Bartosz Marcinkiewicz oraz jeden srebrny po który sięgnął Piotr Cieliński. Gratulujemy wspaniałego sukcesu.

2017-05-07 17:45:23

Liturgia Triduum

Triduum Paschalne rozpoczęliśmy od wieczornej liturgii Wielkiego Czwartku, ktόra mόwi o ustanowieniu Najświętszego Sakramentu Eucharystii, jako znaku Bożej miłości. Zarόwno czytania jak i obrzędy tego dnia podkreślały służebną postawę Chrystusa, ktόry przepasuje się prześcieradłem i myje uczniom nogi, każąc im w tym naśladować siebie. Wielki Czwartek, jest dniem ustanowienia Eucharystii a zarazem Sakramentu Kapłaństwa, ktόry tę Eucharystię sprawia. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz ks. Jerzy Senderek TChr.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku liturgicznym, w ktόrym nie celebruje się Mszy Świętej, jako że tego dnia Jezus – Baranek Paschalny – umierał na krzyżu za nasze grzechy, po czym został złożony w grobie. Te wydarzenia są też celebrowane podczas liturgii. Bardzo skromna oprawa, obnażony ołtarz oraz kolor czerwony szat liturgicznych mają podkreślać jego pełen powagi i zadumy charakter. Wielki Piątek, jest dniem przeżywania męki i śmierci Chrystusa na krzyżu. Tego dnia liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Marcin Dziliński TChr.

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa, a także Jego zstąpienie do otchłani. W atmosferze zadumy, modlitwy i postu Kościόł oczekuje w ten sposόb na Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna ma miejsce z soboty na niedzielę i jest nazywana Wielką Nocą, stąd też się wzięła inna polska nazwa Świąt Pachalnych: Święta Wielkanocne. Wigilię Paschalną poprowadził oraz homilię wygłosił ks. Andrzej Zanadruk TChr.

Dziękujemy również za wszelką pomoc klerykowi z naszego seminarium chrystusowców z Poznania kl. Krzysztofowi Czapli.

ALLELUJA

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ