Drugi z dni duszpasterskich przed odpustem 09.09.2019 (poniedziałek) - Dzień chorych

2019-09-10 17:13:42
 

Św. Jan Paweł II pisał „Rozmiar strat poniesionych, a bardziej jeszcze rozmiar cierpień zadanych osobom, rodzinom, środowiskom, jest zaprawdę trudny do wyliczenia”. Cierpienie wciąż obecne w naszym życiu przypomina nam o geografii i historii cierpienia. O cierpieniu, które było, i które jest.

 
 
W drugim dniu Duszpasterskich Dni Odpustowych pochylaliśmy się nad tajemnicą cierpienia i samotności. Najpierw na godz. 11.00 zaprosiliśmy na Mszę św. osoby chore i starsze z naszej wspólnoty parafialnej. Podczas Mszy celebrowanej przez ks. Proboszcza, po homilii wygłoszonej przez ks. Mieczysława, obecni kapłani udzielili chorym sakramentu namaszczenia. Po Mszy św. kontynuowaliśmy nasze spotkanie na plebanii, gdzie, dzięki pomocy parafialnego Caritas oraz wolontariuszy mogliśmy cieszyć się ciepłymi napojami, pysznym ciastem oraz przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem. Natomiast wieczorem ks. Wojciech sprawował Mszę św. za wszystkich, którzy opiekują się osobami chorymi i starszymi w swoich rodzinach, jako pracownicy służby zdrowia, wolontariusze, członkowie parafialnego zespołu Caritas.

Warning: Missing argument 2 for gal_pokaz(), called in /home/kadamski/domains/chociwel.eparafia.pl/public_html/drukuj.php on line 402 and defined in /home/kadamski/domains/chociwel.eparafia.pl/public_html/funckcje_www.php on line 193