Piąty z dni duszpasterskich przed odpustem (czwartek)

2018-09-13 21:09:10

Czwartek w naszym odpustowym kalendarzu to dzień poświęcony rodzinie. Oczywiście również i ten aspekt naszego życia był rozpatrywany w kontekście stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj zawiązały się nowe Róże Różańcowe – bardzo wyjątkowe, ponieważ Róże Różańcowe istnieją w naszej parafii od bardzo dawna – Rodziców modlących się za swoje dzieci. Piękny prezent dla dzieci w każdym wieku!

Miało to miejsce podczas specjalnego nabożeństwa przygotowanego i prowadzanego przez ks. Wojciecha. Kazania w dniu dzisiejszym – oczywiście dotyczące życia chrześcijańskiego rodzin – głosił ks. Mieczysław. Po mszy św. wieczornej spotkaliśmy się w ogrodzie przy plebanii aby przy ognisku i pieczeniu kiełbasek, wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Nasz śpiew wspaniale animował zespół tradycyjnej muzyki ludowej „Lisowianki” z Lisowa. Nie zabrakło uczestników w każdym wieku, wielu spoza Chociwla. Sądząc po szczególnie wysokiej frekwencji był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”. Również dzisiaj po raz pierwszy została zapalona nasza odpustowa iluminacja ogrodu.

Warning: Missing argument 2 for gal_pokaz(), called in /home/kadamski/domains/chociwel.eparafia.pl/public_html/drukuj.php on line 402 and defined in /home/kadamski/domains/chociwel.eparafia.pl/public_html/funckcje_www.php on line 193