Biały Tydzień

2018-06-12 12:50:07

Eucharystia to dziękczynienie. Radując się z tej możliwości, że możemy w pełni w niej uczestniczyć przyjmując Komunię świętą dziękowaliśmy Bogu przez cały tydzień za Jego różnorakie dary. Za rodziców, bliskich i przyjaciół, za wspólnotę parafialną, za dar przebaczenia grzechów, za Maryję i Świętych. Dziękując Bogu uczyliśmy się dziękować ludziom za ich dobroć względem nas.

Tę wdzięczność chcemy nosić w sercu nie tylko w Białym Tygodniu ale każdego dnia. Okazją do takiej wdzięczności może być coś, do czego byliśmy zapraszani w tych dniach – czyli do praktyki pierwszych piątków miesiąca. Każdy pierwszy piątek miesiąca tradycyjnie jest poświęcony czci wobec serca Pana Jezusa. To serce pełne miłości, w którym każdy z nas ma swoje miejsce. To serce naszego najlepszego Przyjaciela. To serce, które nie przestanie dla nas bić nigdy. Komunia Święta, którą możemy przyjmować jako znak naszej przyjaźni z Jezusem, szczególnie jest sposobem naszego przytulenia się do serca Jezusa.

On zawsze zaprasza was do stołu ołtarza, przy którym poucza nas swoim słowem i karmi swoim Ciałem i swoją Krwią.

Warning: Missing argument 2 for gal_pokaz(), called in /home/kadamski/domains/chociwel.eparafia.pl/public_html/drukuj.php on line 402 and defined in /home/kadamski/domains/chociwel.eparafia.pl/public_html/funckcje_www.php on line 193