Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

2012-03-03 12:44:42

Przeżywamy Wielki Post - czas który ma służyć przemianie naszych serc. Przez realizację naszych postanowień, modlitwę i jałmużnę mamy zbliżyć serca nasze do Pana Boga. Dobrze wykorzystajmy czas tegorocznego Wielkiego Postu uczestnicząc w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na leczenie Mateuszka Młynarskiego. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
3. W zakończonym tygodniu odbyły się rekolekcje dla dzieci ze szkoły Podstawowej i młodzieży Gimnazjalnej. Dziękuję Księżom, katechetkom oraz Nauczycielom za pomoc w przygotowaniu Rekolekcji.
4.  W minionym tygodniu rozpoczęto remont generalny dzwonów kościelnych oraz  wymieniono tablicę elektryczną w zakrystii. Dokończenie rozpoczętych prac w nastąpi w trwającym tygodniu. Poświęcenia dzwonów dokona        Ks. Arcybiskup w sobotę po Uroczystości Bierzmowania, która rozpocznie się o godz. 12.00.
5. We wtorek nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30 a po nim Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy godz. 18.00. Proszę wypisywanie na kartkach próśb i podziękowań, które przedstawimy Maryi podczas tego nabożeństwa. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas w salce na plebanii.
7. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla Młodzieży o godz. 19.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

8. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 w Naszej Parafii będzie miało miejsce Bierzmowanie. Sakramentu Dojrzałości chrześcijańskiej Naszej Młodzieży udzieli Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. W sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00. Spowiedź przed uroczystością dla młodzieży i dla świadków w piątek o godz. 19.30.
9. W wielkim Poście odbywają się Nauki Przedślubne. Druga nauka w sobotę 10 marca o godz. 19.00 w salce na Plebanii. Wszystkich pragnących  przygotowywać się do Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy.
10. W najbliższą niedzielę Parafialny Caritas będzie sprzedawał świece na stół wielkanocny.
11. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim sprzątającym Nasz Kościół i  dziękuje za złożoną ofiarę na energię elektryczną. Msza Święta w waszej intencji  i waszych najbliższych zostanie odprawiona w Naszym Kościele we wtorek o godz. 18.00.
12. Nasza Parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie i na  Chorwację. Koszt wyjazdu 2.350 zł + 70 Euro na wstępy i przewodników. Wyjazd 2 lipca rano powrót 11 lipca wieczorem. Zapisywać można się w zakrystii lub na Plebani.
13. Solenizantów i jubilatów rozpoczętego dziś tygodnia zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i życzymy im Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.