Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu

km
2010-12-04 14:07:54

Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić.

2    Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. godz. 7.00. Młodzież gimnazjalną i szkół średnich zapraszamy na poniedziałek, a dzieci na wtorek i piątek. .
 3    Jutro, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obradujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Jutro na godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci do kościoła w Chociwlu na spotkanie z Mikołajem.
 4    W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół także uczy, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Ale właściwą rangę uroczystość ta otrzymała dopiero, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem. W tym dniu w naszym kościele Godzinki o Niepokalanym Poczęciu świąteczne Msze Święte o godz..7.00 i 18;00
 5    W dniach od 16 - 21 sierpnia 2011 odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Madrycie w Hiszpanii z udziałem papieża Benedykta XVI.
Serdecznie zapraszamy młodzież (od lat 15) do wzięcia udziału w spotkaniu młodych z całego świata. Termin wyjazdu od 10 do 23 sierpnia. W programie: 3 dniowe Forum Młodych w Paray-le-Monial we Francji, odwiedzimy po drodze Lourdes, Madryt i Paryż.
Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych dzisiaj o godz. 17.00 w salce parafialnej.
Spotkanie dla uczniów klas drugich gimnazjum odbędzie się w przyszłą niedzielę (tj.12.12) po mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 6    W tym roku opłatki będą roznoszone przez te same osoby, które zbierały ofiary  na fundusz remontowy . Bardzo proszę o  pełne życzliwości przyjęcie osób, które zgodziły się zanieść opłatki do naszych domów. Przyjęcie opłatków jest znakiem  jedności w naszej wspólnocie parafialnej. Ofiary, które będą składane przy tej okazji przeznaczamy na fundusz remontowy naszej świątyni.
 7    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w czwartek o godz. 7:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 8    Ostatnia nauka  w ramach kursu przedślubnego odbędzie się 11 grudnia w sali na plebanii  o godz. 19:00.
 9    W piątek 10 grudnia o godz. 19:00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w grudniu.
 10    W przyszłą niedzielę na mszach św. w Chociwlu kazania wygłosi ks. Leszek -  Dyrektor księgarni w Poznaniu w Domu Głównym naszego zgromadzenia. Przy tej okazji będzie można nabyć książki religijne, które mogą stać się wspaniałym prezentem świątecznym pod choinkę.

W poniedziałek od godz. 15:30 będziemy rozdawać żywność dla potrzebujących ; W tym dniu zapraszamy naszych parafian a we wtorek także naszych parafian i osoby z poza parafii. Przypominamy o przyniesieniu wypełnionych wniosków.

11    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:
 1    Ś.p. Drozd Michał –

niedziela (05-12-2010)
9:00    śp. Ludwik Dubis - w 1. rocz. śmierci - int. od żony, dzieci i wnucząt
11:00    W 3 rocz. śm. Stefania Zalewska oraz śp. Zdzisławę (ona) i Stefana (on)
18:00    śp. Hubert Ginter - 6 roczn. śm. , śp. Julia i Bazylii  Olejnik
 poniedziałek (06-12-2010)
7:00    śp. Maria Pietrzyk - greg. 29
18:00    O łaskę zdrowia dla Andrzeja Babika
 wtorek (07-12-2010)
7:00    śp. Maria Pietrzyk - greg. 30
18:00    O Boże błogosławieństwo dla sprzątających kościół i ich rodzin
 środa (08-12-2010)
7:00    śp. Jan Kowalski - int. od uczestników pogrzebu
18:00    śp. Aleksander i za zmarłych z rodziny Falkowskich
 czwartek (09-12-2010)
18:00    śp. Michał Drozd - int. od uczestn. pogrzebu
 piątek (10-12-2010)
7:00    Za Parafian
18:00    śp. Paweł Głowacki - int. od uczestników pogrzebu
 sobota (11-12-2010)
9:00    śp. Garncarz Czesław w 5 roczn. śm.
18:00    W 18 roczn. urodzin o Boże błog. dla Rafała - intencja od rodziców, rodzeństwa i babci
18:00    w 9 roczn. śm. Eugenia Bazan - int. od córki i wnucząt
 niedziela (12-12-2010)
9:00    W 1. urodziny Hani o dar Bożego błog.
11:00    Śp. Ludwika (Ona), Antoni, Mieczysław  Kuryłowicz
18:00    W 10. roczn. śm. Anna Omelaniuk o wieczną szczęśliwość