Dziś piątek, 20 września 2019 r, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Czwarty z dni duszpasterskich przed odpustem 11.09.2019 (środa) - Dzień różańca

Słowa św. Jana Pawła II „Godny podziwu i wiecznej pamięci był ten bezprzykładny zryw całego społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia Polaków w obronie Ojczyzny i jej istotnych wartości”. Siłą do tego zrywu była i pozostaje niejednokrotnie krucjata różańcowa.

Czwarty z dni duszpasterskich poświęciliśmy na zgłębianiu niezwykłej mocy modlitwy różańcowej. Mszę św. celebrował ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Wojciech. Ponadto cztery razy w ciągu dnia spotykaliśmy się w kościele, aby odmówić cztery części różańca, które poprzedzone były rozważaniami tajemnic w duchu patriotycznym przygotowanymi przez ks. Wojciecha. Od godz. 9.00 do 18.00 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której przez cały czas można było skorzystać z sakramentu spowiedzi św.