Dziś piątek, 20 września 2019 r, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Pierwszy z dni duszpasterskich przed odpustem 08.09.2019 (niedziela) - Dzień pokuty i pojednania

Św. Jan Paweł II pisał: „można i należy tworzyć kulturę pokoju, […] trzeba popierać gesty i konkretne działania sprzyjające przebaczeniu i pojednaniu, przezwyciężać spory i podziały” Rocznica wybuchu II wojny przypomina nam misterium nieprawości, które rodzi się najpierw w sercu człowieka. W sercu też musi zacząć się budowanie trwałego pokoju.

Dnia 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, oraz w 87. rocznicę podpisania przez Kardynała Augusta Hlonda Dekretu powołującego do życia Towarzystwo Chrystusowe, rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafialnej coroczne Duszpasterskie Dni Odpustowe. Dzisiejszy dzień przeżywaliśmy w duchu pokuty i pojednania,w trakcie homilii wygłoszonej przez ks. Proboszcza rozważaliśmy jak wielkim darem jest sakrament spowiedzi, który z ustanowienia Chrystusa otrzymujemy przez posługę Kościoła Po Eucharystii o godz. 11.00 parafianie udali się do klasztornego ogrodu na Odpustowy Piknik. W czasie wspólnego świętowania mogliśmy się cieszyć różnorodnymi atrakcjami takimi jak, niezwykle bogata piknikowa gastronomia, gry i zabawy dla dzieci, plener malarski, cieszący się dużą popularnością quiz o historii Chociwla oraz jedyna w swoim rodzaju muzealna sala pamięci, w której można było obejrzeć niezwykłe eksponaty mówiące o historii naszego miasta i naszej wspólnoty parafialnej. W sali muzealnej można było również nabyć unikatowy album „Chociwel – czas i ludzie”. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje tego pięknego wydarzenia. Jednocześnie zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych dniach naszego parafialnego święta.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii.