Dziś środa, 19 czerwca 2019 r, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Serwis odwiedzono 16200838 razy.

Odpust w kościele filialnym w Lisowie

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej jest bliska sercu każdego Polaka, jednak dla mieszkańców Lisowa ma jeszcze jeden szczególny aspekt - jest to dzień odpustu. W tym roku udało się wznowić dawny obyczaj pieszego pielgrzymowania do naszej chociwelskiej Częstochowy. Pielgrzymi wyruszyli z kościoła parafialnego w Chociwlu pod przewodnictwem ks. Mieczysława ze śpiewem i modlitwą na ustach.

Po dotarciu do Lisowa ks. Proboszcz odprawił odpustową mszę świętą oraz nabożeństwo po których przy wyjściu z kościoła łamano się chlebem. Ostatnim elementem wspólnego świętowania był pokrzepiający poczęstunek zorganizowany na placu przed remizą w Lisowie. Zdjęcia z odpustu można zobaczyć w zakładce Fotogalerie.