Dziś poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Nowy Rok Liturgiczny z nowymi ministrantami

W I Niedzielę Adwentu dwóch kandydatów zostało uroczyście włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Tymoteusz Kowalak i Nataniel Sikora przed wspólnotą parafialną wyraziło swoje pragnienie służby Bogu w Kościele przy ołtarzu, podczas liturgii. Ksiądz proboszcz nadał im prawo usługiwania przy świętych czynnościach oraz korzystania ze wszystkich przywilejów i odpustów nadanych ministrantom przez Stolicę Apostolską. Na znak przyjęcia do służby liturgicznej przyjęli ministranci strój liturgiczny - komże i pelerynki. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wzbudził w sercach chłopców pragnienie służby. Nowych ministrantów wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich; niech zawsze towarzyszy im Boże Błogosławieństwo.