Dziś niedziela, 16 czerwca 2019 r, imieniny: Aliny, Anety, Benona

"Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty" (Kpł 11, 44)

W Uroczystość Wszystkich Świętych uczciliśmy bohaterów wiary. W tym dniu przez ich wstawiennictwo modliliśmy się w Kościołach oraz na cmentarzu za swoich bliskich zmarłych. Uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie, przy Konferencji Episkopatu Polski. Natomiast wieczorem uczestniczyliśmy na cmentarzu w różańcu świętym, polecając naszych zmarłych parafian. Uroczystość Wszystkich Świętych skłania nas do wdzięczności, radości i szczęścia z faktu, że w tej pielgrzymce do nieba poprzedzili nas liczni błogosławieni i święci. Czasem jesteśmy przekonani o tej świętości co do swoich bliskich, znajomych. I to jest też ich święto. Radujmy się wszyscy w Panu, gdyż w swoich świętych daje nam przykłady błogosławionego życia.