Dziś środa, 18 września 2019 r, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława


Serwis odwiedzono 17156315 razy.

Dni duszpasterskie od 11 do 15 września

Niedziela 11.09 – DZIEŃ POKUTY I POJEDNANIA

W Roku Miłosierdzia przechodzimy przez Bramę Miłosierdzia, która prowadzi nas do Boga, Ojca, bogatego w miłosierdzie. Msze św. w tym dniu sprawowane były według stałego porządku ( 09.00; 11.00; 18.00). Dwadzieścia minut przed każdą Mszą św. nabożeństwo pokutne, które przygotowywało nas do przeżycia sakramentu pokuty. W czasie każdej Mszy św. indywidualnie i osobiście przekazaliśmy sobie znak pokoju  i przebaczenia. Na Msze św przynieśliśmy ze sobą drobiazg, który mogliśmy przy znaku pokoju podarować osobie stojącej obok nas.

Poniedziałek 12.09 – dzień małżeństw i rodzin

W roku papieskiego dokumentu o małżeństwie i rodzinie, odkryliśmy na nowo blask prawdy o sakramencie małżeństwa.  Uczyniliśmy ten dzień we wspólnotach małżeńskich naszej parafii – małym świętem. Okazaliśmy sobie więcej czasu i uczuć. W tym dniu o godz. 17.45 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin. Natomiast o godz. 18.00 przeżywaliśmy Mszę św. która sprawowana była przez ks. proboszcza w intencji małżeństw. Małżeństwa ze wzruszeniem odnowiły przyrzeczenia.  Udzielone też zostało błogosławieństwo dla małych dzieci.

Wtorek 13.09 – dzień miłosierdzia

W Roku Miłosierdzia Kościół nie tylko wyznaje i głosi miłosierdzie, ale je czyni. W tym dniu naszym czynem miłosierdzia okazywaliśmy tych, których życie naznaczone jest słabością wieku, choroby i tych, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie. O godz. 07.00 Msza św. w intencji wszystkich pełniących dzieła miłosierdzia. Później o godz. 10.30 była okazja do spowiedzi św. dla chorych i starszych. O godz.  11.00  Msza św. w intencji wszystkich chorych, starszych, wszystkich, którzy dotknięci są niemocą ciała. W czasie Mszy św. udzielono sakramentu chorych. Po Mszy św. miło miejsce spotkanie z chorymi w salce. Wieczorem o godz. 19.30  włączyliśmy się w nabożeństwo za zmarłych  na cmentarzu , by dopełnić czynu miłosierdzia – modlitwy za zmarłych.

Środa 14.09 – dzień krzyża

Chrzest naznaczył nas znakiem krzyża, wpisał nas w tożsamość uczniów Chrystusa. Krzyż Jezusa umożliwił nam dostąpienie miłosierdzia. Chcemy adorować ten Krzyż, przychodząc do niego ze swoim cierpieniem i ze swoją nadzieją życia.

Przez cały dzień miało miejsce  prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja Krzyża i okazja do sakramentu pokuty. Podczas  Mszy św. wieczornej wspólnie wyznaliśmy wiarę z podniesionymi krzyżami, które przynieśliśmy z domów.

Czwartek 15.09 - dzień odpustu - dzień odnowienia chrztu i pragnienia świętości

W roku 1050 rocznicy chrztu Polski, podziękowaliśmy tego dnia Bogu za historię naszego narodu, za dzieje świętości od św. Wojciecha po św. Jana Pawła II. O godz. 17.30 zgromadziliśmy się nad jeziorem, gdzie przypomnieliśmy sobie słowa św. Jana Pawła II z Gorzowa „Nie lękajcie się świętości!” i odśpiewaliśmy litanię do Wszystkich Świętych.   Kulminacyjnym punktem była tego dnia Msza św. odpustowa, pod przewodnictwem ks. bpa. Henryka Wejmana, podczas której odnowimy przyrzeczenia chrztu. Po Mszy św. dalej świętowaliśmy we wspólnocie parafialnej przy wspólnym stole na skarpie z tyłu kościoła. Była kawa, herbata, ciasto i danie proboszcza. W czasie tego spotkania był kiermasz słodkości i rozmaitości gdzie było można zakupić min: miód od braci kamedułów, ciekawe książki, dewocjonalia.

Odsłon: 336     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL