Dziś sobota, 15 grudnia 2018 r, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny


Serwis odwiedzono 12609077 razy.

Konkurs "Verbum Dei" rozstrzygnięty!

W piątkowy wieczór, 11 maja, koncertem laureatów, zakończył się Konkurs Recytacji i Czytania Pisma Świętego - Verbum Dei - Chociwel 2007. Hasłem przewodnim Konkursu były słowa z PS. 119: "Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce"

W piątkowyTwoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce%u2026%u201D Organizatorami tego przedsięwzięcia były Parafia Matki Bożej Bolesnej oraz Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu. Patronat Honorowy objęła nad Konkursem Burmistrz Chociwla %u2013 p. Ewa Ludwińska. W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 13 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Chociwla, Ińska, Suchania, Dobrzan i Węgorzyna. Pierwszego dnia (10 maja), w naszym kościele parafialnym, odbyła się część konkursowa. Uczestnicy Konkursu prezentowali recytację psalmu oraz odczytywali fragment Ewangelii.
Drugiego dnia, w Hali widowiskiwo-sportowej, o godź. 19:00, rozpoczął się Koncert galowy laureatów. Jury odczytało werdykt, przyznając nagrody i wyróżnienia tegorocznym zwycięzcom Konkursu. Jury I edycji w składzie:
- ks. Prob. Krzysztof Musiałek SChr (przewodniczący),
- p. Ewa Dadyńska,
- p. Ewa Falkowska,
- p. Dorota Szymańska ,
- p. Grażyna Szwed ,
- p. Anna Zaklukiewicz
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


Szkoły Podstawowe (kl. I-VI)
I miejsce - Karol Korzeniewski - kl. IV (Ińsko)
II miejsce - Izabela Paluch - kl. IV (Ińsko)
III miejsce (exequo) - Małgorzata Dziewińska - kl. IV (Dobrzany)
- Rafał Krystoforski - kl. VI (Chociwel)

Gimnazjum (kl. I-III)
I miejsce - Przemysław Wiaderski - kl. I (Suchań)
II miejsce - Paula Jackiewicz - kl. III (Węgorzyno)
III miejsce - Agnieszka Janiszewska - kl. III (Chociwel)

Wyróżnienia:
Michał Niemczynowicz - kl. II (Suchań)
Jacek Dąbrowski - kl. III (Chociwel)

Organizatorzy Verbum Dei dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które wspomogły zorganizowanie Konkursu. Wyrażamy szczególną wdzięczność ks. Proboszczowi Krzysztofowi Musiałkowi, p. dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu %u2013 Ewie Dadyńskiej oraz p. Burmistrz Ewie Ludwińskiej, którzy bardzo entuzjastycznie przyjęli pomysł zorganizowania w Chociwlu Verbum Dei 2007. Dziękujemy katechetce - p. Marioli Zaklukiewicz oraz p. Annie Baran za pomoc w przygotowaniu Konkursu, naszym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu, Urzędowi Miasta, chociwelskim marketom Fala i Fala II. Tegoroczna edycja Konkursu dobiegła końca. Ale to nie koniec naszej przygody z Pismem Świętym. Za rok kolejna edycja Konkursu i mamy nadzieję więcej uczestników i jeszcze większe emocje.

Odsłon: 877     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL