Dziś środa, 19 września 2019 r, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ogłoszenia Duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

Boże, Miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.
Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.
Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę poświęcenia Naszego Kościoła. Pamiętajmy o fundatorach tej przepięknej gotyckiej Świątyni.
2. Serdecznie witamy w Naszej Parafii kleryków z Naszego Seminarium w Poznaniu. Alumni spędzą z Nami najbliższe dni na modlitwie za zmarłych. Życzymy błogosławionego pobytu.
3. Kończy się miesiąc Październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dzisiaj i jutro o godz. 17.30.
4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc Listopad – czas szczególnej Naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Na ławce z tyłu Kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe na których można wypisać imiona i nazwiska osób za które pragniemy się modlić. Różaniec za zmarłych w listopadzie o godz. 17.30. W niedziele listopada o godz. 15.00 będziemy się modlili za zmarłych na naszym cmentarzu.
5. 1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o godz. 9.00 i o godz. 11.00 na Cmentarzu. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej godz.. 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na cmentarz na różaniec za zmarłych.
6. W środę przeżywać będziemy Dzień Zaduszny. Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 10.00. O godz. 9.30 nabożeństwo wypominkowe.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek miesiąca. Godzina Święta w czwartek o godz. 17.00. W czwartek zapraszamy ministrantów, lektorów i rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00 a po Mszy Świętej będzie miało miejsce spotkanie w salce przy plebanii. W piątek Msza Święta dla dzieci o godz. 17.00 a od godz. 16.30 spowiedź dla najmłodszych.
8. W piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00.

9. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy Młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu,  W czasie Adoracji możliwość Spowiedzi.
10. W czwartek od 15.30 Parafialny Caritas będzie wydawał dary najbardziej potrzebującym mieszkającym w Chociwlu. W piątek od 15.00 będą wydawane dary mieszkańcom wiosek.
11. W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub Kościoła, modlitwa za zmarłego, całkowite zerwanie z przywiązaniem do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Każdego dnia Oktawy można uzyskać odpust za jednego zmarłego.
12. Parafia organizuje wyjazd na modlitewne nocne czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy, które będzie miało miejsce na Jasnej Górze z 25/26 11. 2011r. Wyjazd 25.11 o godz. 6.00 powrót 26.11 wieczorem. Podczas powrotu do domu modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt wyjazdu 130 zł.
13. Zachęcamy do obejrzenia wystawy różańcowej.
14. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na remont Naszej Świątyni.
15. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim sprzątającym Nasz Kościół oraz dziękuje za złożoną ofiarę na energie elektryczną i na kwiaty. Msza w waszej intencji i waszych najbliższych zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00.
16. Serdeczne podziękowania składam Siostrze Irenie Stefiuk MChR za wykonanie okolicznościowej dekoracji.
17. Nasza Parafia organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży w ferie zimowe, które będzie miało miejsce w miejscowości Ząb koło Zakopanego. Wyjazd przewidziany jest 15 stycznia o godz. 19.00, powrót 21 stycznia o godz. około 22.00. Koszt wyjazdu bez karnetu na narty 450 zł.
18. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Annę Wezner. Módlmy się za zmarłą parafiankę – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….
19. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego dziś tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask oraz zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy nasz kościół budowali i go remontowali.