Dziś środa, 19 września 2019 r, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ogłoszenia Duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęliśmy tydzień Misyjny w Kościele.

1. Przeżywamy Październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Dzieci swoje nabożeństwa mają we wtorki i w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. W piątek o godz. 19.00 Różaniec dla młodzieży.
3. Parafia organizuje wyjazd na modlitewne nocne czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy, które będzie miało miejsce na Jasnej Górze z 25/26 11. 2011r. Wyjazd 25.11 o godz. 6.00 powrót 26.11 wieczorem. Podczas powrotu do domu modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie muzeum poświęconego błogosławionemu. Koszt wyjazdu 130 zł. Zapisywać można się w zakrystii oraz u ks. Michała.
4. W minioną sobotę odbył się IV Bieg Hlondowski. Wzięło w nim udział 40 uczestników. Dziękuję wszystkim organizatorom: Księżom Wikariuszom, Panu Leszkowi Baranowi, Panom Nauczycielom Wychowania Fizycznego, Pani Pielęgniarce oraz Członkom Parafialnego Zespołu Caritas.
5. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na remont Naszej Świątyni.
6. Zbliża się miesiąc Listopad – czas szczególnej Naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Na ławce z tyłu Kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe na których można wypisać imiona i nazwiska osób za które pragniemy się modlić. Różaniec za zmarłych w listopadzie o godz. 17.30. W niedziele listopada o godz. 15.00 będziemy się modlili za zmarłych na naszym cmentarzu.
7. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim sprzątającym Nasz Kościół oraz dziękuje za złożoną ofiarę na energie elektryczną. Msza w waszej intencji i waszych najbliższych zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
8. Nasza Parafia organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży w ferie zimowe, które będzie miało miejsce w miejscowości Ząb koło Zakopanego. Wyjazd przewidziany jest 15 stycznia o godz. 19.00, powrót 21 stycznia o godz. około 22.00. Koszt wyjazdu bez karnetu na narty 450 zł.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego dziś tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask oraz zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach, którzy na wszystkich kontynentach świata głoszą Chrystusową Ewangelię.