Dziś środa, 19 września 2019 r, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Serwis odwiedzono 17158822 razy.

Ogłoszenia duszpasterskie na 22 Niedzielę Zwykłą

 •  W czwartek, 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. W tym dniu Msze święte o godz 8.00 i 18.00. Zapraszamy dzieci,młodzież, rodziców  nauczycieli na Mszę św.   o godz. 8,00, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź będzie od godz. 7:30 oraz w środę (31.sierpnia) od godz. 17.00.
 •   1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne, niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy w naszych modlitwach o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie,  o zakończenie walk we wszystkich rejonach ziemi.
 •  W tym tygodniu przeżywać będziemy:  – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w tych intencjach modlimy się w czasie Godziny Świętej o godz. 17:00.
 • Drugi dzień każdego miesiąca to dla nas wspomnienie Papieża  Jana Pawła II. Zatem 2 września w piątek zapraszamy na Apel  Jasnogórski  na godz. 21:00.
 •  2 września – pierwszy piątek miesiąca to dzień w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, o 17.00 dla dzieci., o 18:00, a dla młodzieży o godz. 19:00 Spowiadamy od godz. 16.30. Do chorych z posługą sakramentalną  udajemy się w piątek   po godz. 10:00  -  w sobotę, 3 września – pierwszą sobotę miesiąca, poświęcamy modlitwie do Matki Najświętszej.Po mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.
 •  W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory w całej naszej gminie. (Uwaga: nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). To bardzo ważny dzień w naszej społeczności.  W czasie Mszy św. poświęcimy wieńce dożynkowe z całej naszej parafii i gminy. Prosimy o delegacje wszystkich naszych  wiosek .Festyn dożynkowy odbędzie się po Mszy św. na placu między kościołem,a jeziorem.Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.
 •   Zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby ołtarza o godz. 18.00 w czwartek 1. września. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców oraz ministrantów i lektorów w salce parafialnej "Przystanek August".
 • W sobotę 3. września o godz. 10.00 będzie zbiórka ministrantów i lektorów.
 •  Zapraszamy młodzież, szczególnie uczniów szkół średnich na Mszę Św. w ich intencji  w piątek o godz. 19.00.
 •  Zapraszamy wszystkie dzieci na ognisko przy hali sportowej w poniedziałek 29 sierpnia . Początek zabawy o godz. 16:00.
 •   W poniedziałek będą rozdawane dary dla wszystkich potrzebujących i tych,którzy są w trudnej sytuacji. Dla naszych parafian dary będą wydawane od godz. 9.00 do 11.00, dla osób spoza naszej parafii od godz. 11.00.
 •   W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  we wtorek o godz. 7:00.
 
  Ślub katolicki pragną zawrzeć:
 1    Szyszkowska Magdalena – Oświno
Smolarek Krystian – Chociwel
 2    Liczmańska Renata – Oświno
Kuras Mariusz – Oświno
 3    Kudła Agata – Parafia Tworóg
Hruzik Michał – Chociwel
 
 
  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:
 1    Ś.p. Urbanik Mariusz – ul. Armii Krajowej
 
 

Odsłon: 1891     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL