Dziś środa, 19 września 2019 r, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Serwis odwiedzono 17158816 razy.

Ogłoszenie duszpasterskie na 13 niedziele zwykłą w ciągu roku

Rozpoczęliśmy wakacje, czas wypoczynków i urlopów. Niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. 1    Rozpoczęliśmy wakacje, czas wypoczynków i urlopów. Niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

 2    Trwamy w oktawie Bożego Ciała, do czwartku odbywając się procesje Eucharystyczne  wokół naszego kościoła  po mszy św. o godz.18.00. zapraszamy szczególnie dzieci komunijne, dziewczynki sypiące kwiatki. Dajmy w tych dnia wyraz naszej wiary w Tajemnicę Eucharystii.

 3    Przed nami nowy miesiąc, a wraz z tym dni szczególnej pamięci: w pierwszy czwartek miesiąca (30.06), wspominać będziemy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego Nabożeństwo Godzina święta o godz. 17:00. 
1 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca, dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 . Do chorych z posługą sakramentalną udajemy się od godz. 10:00. Do chorych, do których przychodzi ksiądz proboszcz, ksiądz Michał przyjdzie w czwartek.
Natomiast 2 lipca, pierwsza sobota miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej i zmianka tajemnic różańca św. po mszy sw. o godz. 9:00.

 4    Drugi dzień każdego miesiąca to dla nas wspomnienie śmierci Papieża  Jana Pawła II. Zapraszamy na Apel  Jasnogórski w sobotę na godz. 21:00, dziękując Bogu za dar beatyfikacji, chcemy modlić się przez wstawiennictwo błogosławionego Jana Pawła II

 5    Spotkanie dla wyjeżdżających do Prowansji i  odbędzie się dzisiaj (w niedziele) o godz. 17:00 w salce Przystanek August. To jest ostanie spotkanie dla uczestników wyjazdu. Wyjazd po Mszy św. wieczornej  w poniedziałek 27 czerwca.

 6    W poniedziałek  będziemy rozdawać unijną pomoc żywnościową: od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy tylko naszych parafian z miasta i wiosek. Natomiast   od godz. 11.00  - 12.00 mogą przyjść osoby z poza naszej parafii, a są w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują  wsparcia. Przypominamy, że potrzebne są numery pesel wszystkich członków rodziny, na którą pobiera się żywność.

 7    W środę, 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ich apostolska działalność, tak ofiarna, że nie wahali się oddać życia za Jezusa, doprowadziła ich do Rzymu, który przez to stał się centrum chrześcijaństwa. W ich uroczystość przeprowadza się zbiórkę pieniędzy, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do rozdziału przez Stolicę Apostolską na potrzeby charytatywne. Bóg zapłać za wszelką ofiarność. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.
 8    W najbliższy piątek,1 lipca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia o modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00

 9    6 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka z Warszawy do Częstochowy. W tym roku to już 300-tna jubileuszowa. Zapraszamy chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Bliższe informacje i zapisy u. ks. Michała.

 10    Rodzicom ministrantów udających się na wspólny wypoczynek przypominamy o wpłatach. Spotkanie przedwyjazdowe odbędzie się na początku sierpnia.

 11    W podziękowaniu dla osób sprzątających kościół i tych, którzy złożyli ofiarę na prąd, tych wszystkich którzy przygotowywali ołtarze na uroczystość Bożego Ciała, pragniemy zaprosić na Mszę św. w ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w środę o godz. 9:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:

Z loterii fantowej, która odbyła się w ubiegłą niedzielę uzyskaliśmy 650 zł. Wszystkim biorącym udział i przygotowującym loterię serdecznie dziękujemy

 12    Przypominamy, że w czasie wakacji spowiadamy tylko na 30 minut przed każdą mszą św.

 13.   W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł zespół Muzyki Dawnej „Flauto Dolce”. Wszystkich serdecznie  zapraszamy na koncert, który odbędzie się po Mszy świętej wieczornej. 

 14    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.
 
 Ślub katolicki pragną zawrzeć:

 1    Bending Agnieszka – Chociwel Chciwel, MB Bolesnej
Szwedkowicz Marek – Marianowo Marianowo
 2    Salak Aleksandra – Chociwel Parafia tutejsza
Tokarek Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza
 3    Motylińska Marta – Lisowo Parafia tutejsza
Motyliński Przemysław – Bobrowniki Parafia tutejsza
 4    Lewicka-Leniow Agata – Chociwel Chociwel
Erpel Adam – Konin Konin, Św. Wojciecha
 5    Wilk Monika – Stargard  Szcz. Stargard Szczeciński, Przemienienia Pańskiego
Grabowicz Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza
 6    Jakóbczak Justyna – Złocieniec Złocieniec, pw. Wniebowzięcia NMP
Jakóbczak Wojciech – Złocieniec Złocieniec, pw. Wniebowzięcia NMP

Intencje
 niedziela (26-06-2011)
9:00    śp. Danuta Sidorczuk
11:00    sp. Władysław Altheim 12 roczn. śm. , śp. Franciszka (Ona)  Altheim
18:00    Dziękczynna Paweł Signarowski z prośbą o dalsze łaski i opiekę.
 poniedziałek (27-06-2011)
7:00    Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski i błogosławieństwo
18:00    + Lucjan w 22 roczn. śm.
18:00    O szczęśliwą podróż i pobyt dla udających się do Prowansji.
 wtorek (28-06-2011)
7:00   
18:00    + Stefan Konieczny - int. od uczestników pogrzebu
 środa (29-06-2011)
9:00    O Boże błogosławieństwo dla osób przygotowujących ołtarza na Boże Ciało
 czwartek (30-06-2011)
7:00   
18:00    + Danuta Sidorczuk - w 1 rocz. śmierci i ++ rodziców.
 piątek (01-07-2011)
9:00    O Boże Błogosławieństwo dla Wojtka w 9 rocznicę urodzin.
18:00    + Mieczysław Sadowski - w 3 rocznicę śmierci - int. od żony i dzieci
 sobota (02-07-2011)
9:00    O to by wypoczywający na wakacjach nie zaniedbywali obowiązku uczestniczenia  niedzielnej mszy św. - int. Matek Różańcowych
18:00    + Wanda Korosiewicz - int. od rodziny
 niedziela (03-07-2011)
9:00    ++ Józef, Joanna, Stefania, Helena
11:00    ++ Ludwika (ona), Antoni i Mieczysław Kuryłowicz
18:00    O Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marii i Pawła - z okazji 55 rocznicy ślubu

Odsłon: 931     
© 2007 - KOMPANIA TWÓRCZA      Parafia rzymskokatolicka p.w. MB Bolesnej , ul. Mała 9, 73-120 CHOCIWEL