Dziś niedziela, 16 czerwca 2019 r, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Ogłoszenie duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju.

1.    A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 2    Jutro, w poniedziałek, 13 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze sw. w naszym kościele  o godz. 9:00 i 18:00 .
 3    W czerwcu codziennie po mszy św. o godz.18:00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!
 4    W środę będziemy gościli ks. bp Mariana Kruszyłowicza. Ksiądz biskup o godz. 17:00 w kościele w Bobrownikach poświęci nową figurę Matki Bożej, która jest rekonstrukcją figury, która została skradziona 8 lat temu. Natomiast o godz. 18:00 ks. biskup w czasie mszy św. udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży klas trzecich  gimnazjum.
 5    Próby liturgiczne  przygotowujące młodzież do bierzmowania odbędą się w poniedziałek i we wtorek  o godz. 18:45 . Spowiedź dla  bierzmowanych i ich świadków odbędzie się w we wtorek o godz. 18:00
 6    W piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na  mszę świętą młodzieżową, zapraszamy szczególnie młodzież szkół średnich, aby w ten sposób podziękować Panu Bogu za miniony rok nauki.

18 czerwca w sobotę, w Trzęsaczu odbędzie się czuwanie młodzieży organizowane przez księży Chrystusowców. Wyjazd z pod Kościoła około godz. 9.00 jest jeszcze kilka wolnych miejsc, cena 25. Chętnych prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Łukaszem
 7    Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy złożyli ofiarę w ubiegłą  niedzielę na Świątynię Opatrzności Bożej. W całej parafii zebraliśmy 930 zł.
 8    W przyszłą niedzielę przeprowadzimy przykościelną loterię fantową na rzecz remontu naszej świątyni.
 9    Zapraszamy  uczestników pielgrzymki na Sycylię na spotkanie organizacyjne w czwartek  godz. 19:00.
 10    Wyrażamy naszą wdzięczność wobec rodziców i młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania, którzy uporządkowali wczoraj teren wobec kościoła . W ich intencji oraz ich rodzin, która zostanie odprawiona  w piątek  o godz. 18:00. W tym tygodniu prosimy mieszkańców z ulicy:
 11    23  czerwca w Boże Ciało po mszy św. odprawionej na placu przy dworcu PKP procesja przejdzie ulicami Wojska Polskiego ołtarz I przy Banku Spółdzielczym - przygotują go pracownicy Banku, II Ołtarz przy pomniku upamnietniających wyzwolenia miasta, - przygotują go mieszkańcy ulicy mieszkający przy zbiegu ulic Armii Krajowej i Dworcowej, III ołtarz przy figurze Matki Bożej, przygotują go mieszkańcy bloków przy kościele i IV ołtarz w kościele. Do wszystkich ołtarzy są przygotowane  plansze dekoracyjne. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza przy którym odprawimy mszę św.  na placu. tzw. patelni.
 12    Bardzo dziękujemy Panom Janowi i Ryszardowi Dębińskim oraz Wojciechowi Soboniowi za ponowne zainstalowanie odnowionych żyrandoli.
 13    W ubiegły piątek w parafii Płoty odbył sie pogrzeb zmarłego w wieku 97 lat ks. Wiktora Szczesnego. Był on  pierwszym proboszcz naszej parafii w powojennej historii naszej Gminy. Pamiętajmy o drogim nam zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.
 14    Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy  dużo zdrowia i siły i obfitych Bożych łask.

Ślub  katolicki   pragną   zawrzeć:

1    Lewicka-Leniow Agata – Chociwel Chociwel
Erpel Adam – Konin Konin, Św. Wojciecha
 2    Wilk Monika – Stargard  Szcz. Stargard Szczeciński, Przemienienia Pańskiego
Grabowicz Tomasz – Chociwel Parafia tutejsza
 3    Jakóbczak Justyna – Złocieniec Złocieniec, pw. Wniebowzięcia NMP
Jakóbczak Wojciech – Złocieniec Złocieniec, pw. Wniebowzięcia NMP
 4    Greśkiw Katarzyna – Chociwel Parafia tutejsza
Wilde Krzysztof – Chociwel Chociwel, Matki Boskiej Bolesnej

niedziela (12-06-2011)
9:00    O Boże błog. dla Anny i Tadeusza z okazji 10 roczn. małżeństwa z podziękowaniem za otrzymane łaski
11:00    O Boże błog. dla Jadwigi i Stanisława z okazji 25 roczn. ślubu
18:00    śp. Irena Kozieł w 11 roczn. śm.
 poniedziałek (13-06-2011)
9:00    Dziękczynna za 88 lat, o zdrowie i Boże błog,. dla Andrzeja
18:00    śp. Tadeusz Łukasik - int. od uczestników pogrzebu
 wtorek (14-06-2011)
18:00    Za Parafian
 środa (15-06-2011)
18:00    W intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania
 czwartek (16-06-2011)
7:00
18:00    śp. Władysław Stanisławski - w 30 rocznicę śmierci , śp. rodziców i braci, śp. Kazimierz
 piątek (17-06-2011)
7:00
18:00    O Boże błog. dla rodziców i młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.
19:00    O Boże bog. dla Klaudii w dniu jej 18 urodzin
 sobota (18-06-2011)
9:00    O Boże błog. dla Rity Olender  z okazji jej 75 urodzin
16:00    Ślub: Bożek/Kazimierczak